Relacje z 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenie TVP Kultura

Od poniedziałku, 17 września widzowie TVP Kultura będą mogli codzienne śledzić najważniejsze wydarzenia na odbywającym się w Gdyni 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zaś w sobotę obejrzeć transmisję uroczystej Gali wręczenia nagród.

TVP Kultura zaprasza do Studia Festiwalowego, w którym podsumowane zostaną codziennie (ok. godz. 23:00) najważniejsze wydarzenia każdego dnia. Gospodarzem programu będzie Wojciech Klata, wicedyrektor TVP Kultura, a towarzyszyć mu będą krytycy filmowi i filmoznawcy – Katarzyna Wajda, Łukasz Adamski i dr Łukasz Jasina. W poniedziałek, 17 września, godz. 21:10 gośćmi specjalnymi będą Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Dyrektor Festiwalu Leszek Kopeć. W sobotę 22 września o godz. 19:30 rozpocznie się na antenie TVP Kultura transmisja uroczystej Gali wręczenia nagród, a zaraz po niej ostatnie wydanie Studia Festiwalowego podsumowujące tegoroczne wydarzenie z udziałem laureatów i krytyków.

Od poniedziałku 17 września do poniedziałku 24 września, rozmówcami w prowadzonym przez Łukasza Adamskiego programie Studio Kultura-Rozmowy (ok. godz. 8:15, powt. ok. godz. 13:15) będą twórcy wyświetlanych na Festiwalu filmów. W pierwszym, poniedziałkowym wydaniu, o swoim nowym obrazie „Kamerdyner” opowie reżyser, Filip Bajon. Ważnym wydarzeniem w ramach Festiwalu będzie projekcja zrekonstruowanej przez Telewizję Polską wersji filmu „Wrota Europy” w reżyserii Jerzego Wójcika z 1999 roku. W programie TVP Kultura o tym projekcie z prowadzącym będą rozmawiać Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP S.A. oraz operator Witold Sobociński.

Studio Kultura-Rozmowy z 43. FPFF w Gdyni od 17 do 21 września oraz 24 września ok. godz. 8:15, powtórka ok. godz. 13:20.

Studio Festiwalowe 17 września o godz. 21:10, od 18 do 21 po godz. 23:00 oraz 22 września o godz. 21:45.

Transmisja Gali wręczenia nagród 43. FPFF w Gdyni 22 września o godz. 19:30, a od godz. 00.00 retransmisja w TVP2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *