Radio

RMF FM na czele rankingu opiniotwórczości

RMF FM było w listopadzie najczęściej cytowanym medium w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Monitorowania Mediów. Inne redakcje aż 614 razy powoływały się na informacje zdobyte przez dziennikarzy RMF FM.
 
Na informacje zdobyte przez naszych dziennikarzy inne redakcje powoływały się w listopadzie aż 614 razy. To oznacza, że RMF FM to w listopadzie najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce. Drugie miejsce w rankingu przypadło Radiu ZET- 565 powołań, a trzecie dziennikowi “Rzeczpospolita” – 453 powołania. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio “Gazeta Wyborcza” i TVN24.
Media często poruszały temat wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o działaniach Antoniego Macierewicza, szefa MON, wobec generała Jarosława Kraszewskiego. W listopadzie kontynuowano także temat rekonstrukcji rządu oraz reformy sądownictwa w Polsce.
Radio RMF FM to także niezaprzeczalny lider wśród stacji radiowych. RMF FM znalazł się na pierwszym miejscu dzięki wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, w której komentuje on swoje słowa o działaniach Antoniego Macierewicza, szefa MON, wobec generała Jarosława Kraszewskiego.
Badanie przeprowadzono na podstawie 6 579 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 listopada 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 798 razy (2 967 razy w prasie, 2 935 w telewizji i 896 w radio).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *