Technologia - Promocje

ROG prezentuje laptopa gamingowego Zephyrus S17 klasy premium z klawiaturą z mechanizmem unoszenia

Unoszona klawiatura optyczno-mechaniczna zapewnia komfort użytkowania i ulepsza chłodzenie, a nowy procesor Intel® o wysokiej mocy obliczeniowej oraz karta graficzna GeForce RTX™ 3080 w wersji laptopowej gwarantują najwyższą wydajność.

 

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowało ROG Zephyrus S17 – laptop gamingowy klasy premium z unoszoną klawiaturą optyczno-mechaniczną umożliwiającą optymalne chłodzenie. Zephyrus S17 zapewnia najwyższą wydajność gamingową i wiele więcej korzyści w smukłej konstrukcji o stylu pasującym na każdą okazję.

Wysoką wydajność systemu gwarantuje procesor Intel® Core™ i9-11900H 11. generacji pracujący z mocą do 90 W, a także laptopowa karta graficzna NVIDIA ® GeForce RTX™ 3080 osiągająca 140 W w trybie Dynamic Boost. Komponenty te są wspomagane technologiami inteligentnego chłodzenia ROG i zapewniają niezrównaną platformę do rozgrywki i tworzenia treści. Klawiatura podnosi się pod kątem 5°, zwiększając komfort pisania. Ponadto otwiera to szerokie otwory wentylacyjne, dzięki którym innowacyjny system chłodzenia AAS Plus z nowymi wentylatorami Arc Flow przy względnej ciszy zasysa chłodne powietrze do wnętrza laptopa. W połączeniu ze środkiem termoprzewodzącym z ciekłego metalu na procesorze ulepszenia te pozwalają użytkownikowi cieszyć się wysoką mocą obliczeniową smukłego, cichego i przyjemnie chłodnego w dotyku komputera.

Duży ekran 17-calowy zapewnia immersyjne wrażenia, a użytkownik ma do wyboru dwie opcje matrycy: wersję WQHD z technologiami Advanced Optimus i G-SYNC do zapewnienia wysokich wartości FPS, czy też wariant o rozdzielczości 4K z większym poziomem detali i technologią Adaptive-Sync. Obie wersje oferują wysokie częstotliwości odświeżania, piękne kolory, a także dużą dokładność wyświetlania kolorów od razu po uruchomieniu. Wydajny system z sześcioma głośnikami, w tym dwoma głośnikami niskotonowymi z systemem Force-Canceling, zapewnia użytkownikom pełną immersję w dźwięku klasy Hi-Fi. Rozwiązanie dyskowe to HyperDrive Ultimate z trzema nośnikami SSD skonfigurowanymi w macierzy RAID dla zapewnienia superszybkiego ładowania gier i multimediów. Klawiatura optyczno-mechaniczna gwarantuje precyzję i responsywność podczas pisania i poleceń, a konfigurowalne pokrętło wielofunkcyjne zapewnia użytkownikowi całą gamę przydatnych funkcji w bezpośrednim zasięgu.

Unoszona klawiatura i doskonałe chłodzenie

W laptopie Zephyrus S17 po raz pierwszy zastosowano nowy, odważny design, który zapewnia równowagę pomiędzy wysoką mocą obliczeniową, cichą pracą i niskimi temperaturami – a wszystko to w obudowie mierzącej poniżej 20 mm grubości. Kiedy użytkownik podnosi pokrywę, klawiatura jest unoszona pod kątem 5°, otwierając jednocześnie szerokie otwory wentylacyjne zwiększające o 25% natężenie powietrza zasysanego do wnętrza. Ta wyjątkowa metoda implementacji nowatorskiej technologii ROG AAS Plus zapewnia ogromne możliwości chłodzenia i wysoką wydajność w systemie o supersmukłej obudowie. Uniesienie klawiatury prowadzi również do zmniejszenia temperatury jej powierzchni, a użytkownik cieszy się chłodem przyjemnym dla palców.

Dodatkowe funkcje inteligentnego chłodzenia ROG jeszcze bardziej ulepszają możliwości laptopa S17 w zakresie chłodzenia. Najnowsze wentylatory Arc Flow opracowane przez ROG przenoszą powietrze cicho i wydajnie. Zastosowano w nich łopatki wyróżniające się zmienną grubością do zmaksymalizowania przepływu powietrza, a także końcówkami ze specjalnym wzorem fali w celu zminimalizowania turbulencji i hałasu. Kiedy temperatury komponentów spadają poniżej 50°C, wentylatory automatycznie przechodzą w tryb 0dB dla całkowicie bezgłośnej pracy.

Środek termoprzewodzący z ciekłego metalu jest nakładany w opatentowanym przez ROG procesie i skutecznie odprowadza ciepło od procesora Intel. Środek ten zmniejsza temperaturę CPU nawet o 10°C w porównaniu do konwencjonalnej pasty termoprzewodzącej. Łącznie sześć rurek cieplnych odprowadza ciepło od układów CPU, GPU, VRAM i VRM, kierując je na zewnątrz obudowy za pośrednictwem czterech radiatorów z ultrawąskimi żebrami. Kiedy wentylatory pracują, udoskonalony system samooczyszczania odprowadza kurz od kluczowych komponentów chłodzenia celem zapewnienia wydajności i stabilności w dłuższym wymiarze czasu.

Wymagania w zakresie chłodzenia mogą być różne w zależności od wykonywanego zadania, dlatego ROG oferuje kilka trybów dopasowanych do różnych sytuacji. W trybie Silent prędkość jest nieco zmniejszana na rzecz utrzymania niskiego poziomu hałasu, co świetnie sprawdzi się do wykonywania codziennych zadań. Tryb Performance zapewnia większą moc obliczeniową wymaganą do wysokich wartości FPS w grach, ale bez nadmiernego hałasu. W trybie Turbo natomiast CPU pracuje z pełną mocą przy odpowiednio wyższym profilu głośności wentylatorów.

Użytkownicy mogą szybko ręcznie przełączać pomiędzy trybami operacyjnymi przy użyciu zintegrowanego w laptopie Zephyrus S17 pokrętła wielofunkcyjnego, przy użyciu skrótu klawiaturowego, czy też automatycznie za pomocą funkcji profili scenariuszy. Dostępne za pośrednictwem aplikacji narzędziowej ROG Armoury Crate profile scenariuszy umożliwiają graczom powiązanie poszczególnych gier i aplikacji z konkretnymi trybami operacyjnymi, efektami świetlnymi i innymi ustawieniami systemowymi. Profile są aktywowane za pośrednictwem aplikacji działającej na pierwszym planie, która umożliwia płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami do różnych zadań.

Nowy, wydajny procesor Intel®

Dostępny w maksymalnej konfiguracji procesor Core™ i9-11900H oferuje maksymalną częstotliwość taktowania 4,9 GHz, a dzięki innowacyjnemu układowi chłodzenia ROG może pracować ze stałą mocą do 50 W, kiedy aktywna jest również karta graficzna, natomiast przy obciążeniu wyłącznie CPU – do 90 W. Ten high-endowy procesor został zaprojektowany z myślą o zagwarantowaniu bardzo wysokiej wydajności w smuklejszych i bardziej mobilnych komputerach. Dzięki 8 rdzeniom i 16 wątkom CPU przyspiesza rozgrywkę, strumieniowanie i procesy tworzenia treści, a w połączeniu z maksymalnie 48 GB pamięci RAM DDR4-3200 MHz gwarantuje szybką i wydajną pracę wielozadaniową. Twórcy treści mogą pracować nad większymi projektami z multimediami o wysokiej rozdzielczości, a gracze mają możliwość jednoczesnego strumieniowania, czatowania i rozgrywki.

Zephyrus S17 zapewnia wysokie wartości FPS nawet w najbardziej wymagających grach, dysponując w maksymalnej konfiguracji laptopową wersją karty graficznej NVIDIA ® GeForce RTX™ 3080. Udoskonalenia w zakresie chłodzenia umożliwiają taktowanie procesora graficznego z częstotliwością do 1545 MHz przy 115 W w trybie ROG Boost oraz pracę z mocą do 140 W w trybie Dynamic Boost.

Podobnie jak inne modele GeForce RTX z serii 30, laptopowa karta GeForce RTX 3080 opiera się na najnowocześniejszej architekturze Ampere. Ten procesor graficzny oferuje połączenie nowych multiprocesorów strumieniujących z 2. generacji rdzeniami RT i 3. generacji rdzeniami Tensor dla zapewnienia najbardziej realistycznych efektów grafiki w ray-tracingu oraz najnowocześniejszych zastosowań sztucznej inteligencji. Wdrożone udoskonalenia umożliwiają uzyskanie realistycznych efektów wizualnych przy jednocześnie jeszcze wyższych wartościach FPS. Wspomaga je obsługa technologii NVIDIA Reflex, które redukują latencję w wybranych grach wieloosobowych, jak również efekty funkcji NVIDIA Broadcast natychmiastowo ulepszające strumieniowanie na żywo. Procesor graficzny jest wspomagany pamięcią VRAM typu GDDR6 o ogromnej pojemności 16 GB, która jest zarezerwowana specjalnie dla GPU. Obsługa technologii Resizable BAR umożliwia procesorowi dostęp do całej pamięci GPU w tym samym czasie, co może poprawić wydajność w wielu grach.

Dzięki zastosowaniu dysków następnej generacji użytkownicy mogą uruchamiać gry i ładować ogromne pliki z oszałamiająca szybkością. Najwyższe wśród wszystkich laptopów gamingowych szybkości transferu sięgające niesamowitych 10,5 Gb/s zapewnia układ HyperDrive Ultimate RAID wykorzystujący trzy osobne dyski NVMe. Inne konfiguracje są wyposażone w pojedynczy dysk SSD PCIe 4.0 zapewniający dwa razy wyższe szybkości transferów niż przez PCIe 3.0, a ponadto oferują dwa dodatkowe gniazda M.2 do instalacji kolejnych dysków w przyszłości.

Różne opcje immersyjnych ekranów 17″

Duży ekran 17″ pozwala użytkownikowi całkowicie zanurzyć się w świecie rozgrywki i w pełni skoncentrować się na projektach kreatywnych. Wyświetlacz jest otoczony wąskimi ramkami, które po bokach mierzą zaledwie 5,65 mm szerokości. Szybki czas reakcji 3 ms minimalizuje efekty rozmycia w dynamicznych scenach. Pełne pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 oraz zwiększony kontrast z obsługą technologii Dolby Vision zapewniają żywe kolory w grach i multimediach. Wszystkie ekrany w laptopach Zephyrus S17 są kalibrowane fabrycznie i posiadają certyfikację Pantone Validated dla zagwarantowania wyjątkowej dokładność wyświetlania kolorów od razu po uruchomieniu. Dzięki temu twórcy treści mogą dopracowywać swoje projekty z całkowitą pewnością w zakresie wierności odwzorowania barw.

Dwie opcje matryc umożliwiają użytkownikom zapewnienie sobie najlepszych możliwych wrażeń do ich konkretnych potrzeb. Pierwszy wariant łączy w sobie częstotliwość odświeżania 165 Hz z rozdzielczością WQHD dla zapewnienia płynnej, responsywnej rozgrywki z dużym bogactwem detali. Ponadto panel ten obsługuje technologię NVIDIA Advanced Optimus, która oferuje połączenie narzędzi do oszczędzania baterii Optimus z płynnością i responsywnością technologii G-SYNC®. Wykorzystuje ona dynamiczny przełącznik wyświetlacza do inteligentnego przełączania pomiędzy zintegrowanym układem graficznym a osobną GPU. Zależnie od aktualnie wykonywanego zadania można w ten sposób zmaksymalizować czas pracy baterii lub wydajność. Podczas wykorzystywania osobnej karty graficznej częstotliwość odświeżania ekranu jest synchronizowana z liczbą klatek animacji generowanych przez GPU, co zapewnia bardziej płynną rozgrywkę bez efektu „tearingu” (rozrywania klatki).

Ten drugi wariant ekranu jest wyposażony w matrycę 4K oferującą większy poziom detali, a jednocześnie płynną rozgrywkę z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Technologia Adaptive-Sync eliminuje efekt „tearingu” (rozrywania klatki) i sprawia, że rozgrywka jest płynniejsza, a szczytowa jasność 500 nitów gwarantuje czysty i żywy obraz nawet podczas użytkowania na zewnątrz.

Najlepsze głośniki w laptopie gamingowym

Sześć głośników z technologią Dolby Atmos przyczynia się do jeszcze większej immersji użytkownika. Dwa głośniki wysokotonowe (tweetery) w połączeniu z dwoma głośnikami niskotonowymi z systemem Force-Canceling zapewniają wyraźne tony wysokie i czyste basy. Każdy woofer zawiera dwa głośniki, które są rozmieszczone z lekkim przesunięciem w celu niwelowania wzajemnych wibracji. Pomaga to zmniejszyć niepożądany efekt rezonansu. Dzięki temu Zephyrus S17 może emitować głębsze basy i zapewnia większą głośność niż laptopy gamingowe konkurencji.

Zestaw mikrofonów 3D oferuje tryby nagrywania zoptymalizowane do różnych scenariuszy zastosowań. Tryb kardioidalny rejestruje źródła dźwięku znajdujące się bezpośrednio przed laptopem, dzięki czemu głos użytkownika jest głośny i czysty podczas strumieniowania i czatu. W trybie wielokierunkowym dźwięk jest odbierany z całego pomieszczenia, umożliwiając grupowe telekonferencje. Połączenie tych dwóch opcji w trybie stereo otwiera bogate możliwości nagrywania dla Twórców muzyki.

W celu ulepszenia jakości w czacie głosowym zastosowano zaawansowaną dwukierunkową technologię redukcji szumów wspomaganą sztuczną inteligencją, która usuwa niepożądane dźwięki zarówno z sygnału wejściowego, jak i wyjściowego. Można ją zastosować do dowolnego urządzenia, a nawet spersonalizować pod kątem poszczególnych aplikacji. Użytkownicy mogą więc ograniczyć redukcję szumów tylko do aplikacji czatu, aby nie wpływała na ważne dźwięki podczas rozgrywki. Gracze korzystają z lepszej komunikacji ze swoją drużyną, twórcy treści mogą nagrywać bardziej czysty dźwięk w dowolnym otoczeniu, a wszyscy użytkownicy cieszą się czystym dźwiękiem podczas rozmów. Ponieważ dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana SI opiera się na procesorze, można wykorzystywać kartę graficzną w 100 procentach do maksymalizowania wartości FPS.

Mobilność i elegancja

Zastosowana w laptopie Zephyrus S17 obudowa ze stopu magnezu i aluminium wyróżnia się dyskretnym wykończeniem w odcieniu Off Black, które jest odporne na powstawanie odcisków palców. Ten wyrafinowany kolor zapewnia systemowi niewymuszoną elegancję i styl, który pasuje do każdego otoczenia. Krawędzie z diamentowym szlifem oraz akcent półprzezroczystej powierzchni za klawiaturą zapewniają subtelny kontrast i pełne charakteru spersonalizowane elementy – ale bez nadmiernego zwracania na sobie uwagi.

Smukła konstrukcja i dyskretne wzornictwo sprawiają, że bez problemu można zabierać ze sobą laptopa S17 w dowolne miejsce. Bateria o dużej pojemności 90 Wh dodatkowo zwiększa mobilność, a kiedy zacznie się wyczerpywać, technologia szybkiego ładowania umożliwia doładowanie do 50% w ciągu zaledwie 30 minut. Dzięki obsłudze ładowania z mocą do 100 W za pośrednictwem złącza USB Type-C użytkownicy mogą zostawić swój główny zasilacz w domu. Chociaż do pracy z pełną wydajnością wymagany jest pełnowymiarowy zasilacz, laptop może być wykorzystywany do codziennych zadań przy zastosowaniu mniejszego zasilacza Type-C, a nawet mobilnego powerbanka.

Komfortowy pakiet złączy, szerokie opcje łączności

Klawiatura unoszona pod kątem 5° maksymalizuje komfort pisania, tworząc ergonomiczne nachylenie zbliżone do stosowanego w mechanicznych klawiaturach desktopowych. Użytkownik zawsze łatwo znajduje właściwe klawisze dzięki zastosowaniu układu w stylu desktopowym i klawiatury numerycznej, a także wydzielonego bloku strzałek i pełnowymiarowych nasadek klawiszy. Touchpad zawsze jest w bliskim zasięgu i oferuje o 125% większą powierzchnię niż w modelach poprzedniej generacji.

Ultraresponsywne optyczno-mechaniczne przełączniki klawiszy gwarantują użytkownikom pełną kontrolę. Charakteryzują się one punktem aktywacji wynoszącym zaledwie 0,2 ms i brakiem opóźnienia po naciśnięciu, co minimalizuje latencje. Zastosowany mechanizm optyczny jest wyjątkowo wytrzymały, wydłużając żywotność przełączników do 100 milionów naciśnięć. Technologia N-key rollover zapewnia, że każde naciśnięcie klawisza jest rejestrowane, nawet w trakcie chaotycznych bitew na arenie rozgrywki. Osobne podświetlenie RGB każdego klawisza dodaje spersonalizowanego stylu, a użytkownicy mogą dostosować efekty do różnych gier i procesów pracy. Ponadto można zsynchronizować je z oświetleniem innych urządzeń kompatybilnych z Aura Sync.

Ultraresponsywne optyczno-mechaniczne przełączniki klawiszy gwarantują użytkownikom pełną kontrolę. Charakteryzują się one punktem aktywacji wynoszącym zaledwie 0,2 ms i brakiem opóźnienia po naciśnięciu, co minimalizuje latencje. Zastosowany mechanizm optyczny jest wyjątkowo wytrzymały, wydłużając żywotność przełączników do 100 milionów naciśnięć. Technologia N-key rollover zapewnia, że każde naciśnięcie klawisza jest rejestrowane, nawet w trakcie chaotycznych bitew na arenie rozgrywki. Osobne podświetlenie RGB każdego klawisza dodaje spersonalizowanego stylu, a użytkownicy mogą dostosować efekty do różnych gier i procesów pracy. Ponadto można zsynchronizować je z oświetleniem innych urządzeń kompatybilnych z Aura Sync.

Najczęściej wykorzystywane opcje sterowania są łatwo dostępne w postaci konfigurowalnego pokrętła w lewym górnym rogu platformy klawiatury. Kliknięcie pokrętła spowoduje wyświetlenie menu z różnymi funkcjami. Użytkownicy mogą dostosować głośność na wejściu i wyjściu, podświetlenie klawiatury, jasność ekranu, tryby operacyjne i inne funkcje. Opcje personalizacji w oprogramowaniu Armoury Crate umożliwiają użytkownikom również wybór funkcji, które pojawiają się w wyskakującym menu oraz standardowej funkcjonalności przy przewijaniu podczas korzystania.

Dzięki zintegrowanej kamerze internetowej i czytnikowi linii papilarnych użytkownik dysponuje wygodnymi narzędziami do logowania i komunikacji. Konwencjonalne kamery wykorzystują technologię 2DNR, która analizuje poszczególne klatki w celu korekcji zakłóceń, czy też technologię 3DNR analizującą klatki dla poprawy jakości wyświetlania obiektów w ruchu. W laptopie Zephyrus S17 połączono technologie 2DNR i 3DNR dla zagwarantowania, że użytkownicy wyglądają optymalnie w każdej sytuacji, nawet w otoczeniu o słabym oświetleniu. Czytnik linii papilarnych zintegrowany w przycisku zasilania gwarantuje wyjątkowo płynne wrażenia podczas korzystania z usługi Windows Hello. Szybko odczytuje on odcisk palca użytkownika podczas włączania laptopa, a następnie automatycznie loguje użytkownika do właściwego konta.

Szeroka gama portów zapewnia wyjątkową elastyczność i wygodę w rozmieszczaniu podłączanych urządzeń peryferyjnych. Złącze Thunderbolt 4 oferuje cały szereg różnych możliwości. Można do niego podłączyć wszechstronną stację dokującą lub zewnętrzny monitor o rozdzielczości do 8K. Interfejs zapewnia superszybki dostęp do dużych plików zapisanych na nośnikach zewnętrznych. Ponadto funkcja dostarczania zasilania umożliwia wykorzystywanie tego portu do ładowania laptopa lub doładowywania baterii innych urządzeń.

Dla użytkowników, którzy chcą podłączyć dodatkowy monitor, dostępny jest port USB Type-C z funkcjonalnością DisplayPort, jak również dedykowany port HDMI. Czytnik kart SD obsługuje szybkości transferu do 312 MB/s, umożliwiając szybki dostęp do zdjęć i filmów. Łączność sieciowa Wi-Fi 6 pozwala użytkownikom maksymalnie wykorzystywać potencjał routerów kompatybilnych z tym standardem, a wiele portów USB ułatwia podłączanie dodatkowych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *