Internet & Gry

„Rok dla ciała” – rusza nowy podcast Ofeminin.pl

„Rok dla ciała” to nowy podcast Ofeminin, który prowadzi Karolina Kaja Gołuchowska, redaktorka naczelna Ofeminin.pl. Autorka wraz z naukowczyniami, artystkami, aktywistkami, influencerkami i gwiazdami porozmawia o roli ciała w życiu kobiet. Nowe odcinki podcastu będą publikowane co drugi tydzień, w piątek o 20:00 na Onet.pl, YouTube, Spotify oraz na Onet Audio.

 

„Rok dla ciała” obala tabu, pokazuje bohaterki, które inspirują, wzruszają i prowokują. Przewodniczkami programu są kobiety, które poruszają ważne tematy: od wychowania sportowego dziewczynek w szkołach, przez trendy — takie, jak ciałoneutralność, do jedzenia intuicyjnego.

— Obsesja piękna, w której jesteśmy wychowywane, ograbia nas, kobiety, nie tylko ze zdrowia psychicznego, ale także z czasu, który poświęcamy na myślenie o naszych rzekomych wadach — z pieniędzy, z radości uprawiania sportu, spokoju i wielu innych rzeczy. Ja też, odkąd pamiętam, odczuwałam jej konsekwencje. Ale także odkąd pamiętam, pragnęłam poukładać swoją relację z ciałem. Zrobić to na nowo, ale tym razem na własnych zasadach, gdzie jedną z najważniejszych będzie życzliwość. Tak powstał „Rok dla ciała” – początkowo jako mój prywatny projekt, a teraz jako podcast, do którego zapraszam wyjątkowe gościnie: badaczki, artystki, influencerki i sportowczynie. Mam nadzieję, że staną się one współtowarzyszkami cielesnych podróży naszych słuchaczek. Zapraszam serdecznie!mówi Karolina Kaja Gołuchowska, redaktorka naczelna Ofeminin.pl.

Gościnią premierowego odcinka jest Sandra Hajduk, która opowiedziała między innymi o tym, jak przedstawianie wizerunków kobiet w polskich mediach zmieniło się na przestrzeni lat, a także o swoich zmaganiach z endometriozą — chorobą, która w Polsce może dotykać nawet dwóch milionów kobiet.

Partnerem podcastu jest marka Bella.

Więcej: Rok dla ciała. Jak poukładałam swoją relację z ciałem? | Ofeminin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *