Prasa - Ksiązka

Rosalie wygrywa plebiscyt „Sanki 2018” na nadzieję polskiej muzyki

Rosalie wygrała plebiscyt „Sanki 2018” „Gazety Wyborczej”. Dziennikarze muzyczni, organizatorzy festiwali, przedstawiciele agencji koncertowych i inni żywo interesujący się nową muzyką aktywiści rodzimej branży uznali, że to właśnie Rosalie Hoffman powinna zasiąść na pierwszych, historycznych Sankach.
 

 

– Czy autorka albumu „Flashback”, który przywraca wiarę w polski r’n’b, zajedzie w tym roku najdalej spośród debiutantów? – pyta redakcja muzyczna dziennika. Rosalie to urodzona w Berlinie poznanianka. Zadebiutowała w 2015 roku singlem „This Thing Called Love”, później pojawił się obiecujący minialbum i koncerty na popularnych festiwalach. Dopiero jednak płyta „Flashback” w pełni ujawniła potencjał Rosalie oraz jej autorskiej mikstury r’n’b z elektroniką i hip-hopem.

– Słuchając „Flashback”, trudno nie myśleć o spektakularnym debiucie Sistars z początku wieku. Aż półtorej dekady musieliśmy czekać na kolejną, równie obiecującą nową twarz w tym ambitnym i trudnym gatunku, którego nad Wisłą jesteśmy raczej konsumentami niż twórcami – pisze o Rosalie Jarek Szubrycht z redakcji muzycznej „Gazety Wyborczej”. – Nie wiemy, czy Rosalie zwiastuje narodziny polskiej sceny r’n’b. Nie wiemy nawet, jak ona sama sobie poradzi, ale wierzymy, że daleko zajedzie – o to przecież w Sankach chodzi – dodaje.

Nagroda dla Rosalie zostanie wręczona w sobotę, 7 kwietnia br. podczas gali w warszawskim Grizzly Gin Barze. Bohaterkami wieczoru, oprócz laureatki, będą MIN t i Pola Rise, które zajęły, odpowiednio, drugie i trzecie miejsce w plebiscycie.

Plebiscyt „Sanki 2018” powstał w hołdzie dla Roberta Sankowskiego, zmarłego w sierpniu 2017 r. wieloletniego dziennikarza redakcji muzycznej „Gazety Wyborczej”. Marzeniem Roberta było zorganizowanie polskiego odpowiednika prestiżowego plebiscytu „BBC Sound Of”, w którym ponad 150 ekspertów z brytyjskiej branży muzycznej wybiera najciekawszych debiutantów na tamtejszym rynku 

Wywiad Jarosława Szubrychta ze zwyciężczynią plebiscytu można przeczytać na Wyborcza.pl.

Płyta Rosalie “Flashback” ukazała się 19 stycznia br. nakładem Alkopoligamii, dystrybuuje ją Agora. Więcej o wydaniu: http://wydawnictwoagora.pl/3022-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *