„Rozmowy o końcu świata” – nowy program w TVN24

Czy kończy nam się świat? Czy czeka nas klimatyczna katastrofa? Jak jej przeciwdziałać? Ile mamy czasu? „Rozmowy o końcu świata” to program, który odpowiada na kluczowe pytania dotyczące realnego zagrożenia. Premiera w sobotę, 2 października o godzinie 18:00 na antenie TVN24. Kolejne odcinki w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Autorką programu jest Magda Łucyan.

 

W studiu dziennikarka Faktów TVN będzie rozmawiać z ludźmi, którzy decydują o tym gdzie i jak żyjemy czyli z politykami. W każdym odcinku będzie przedstawiciel innej opcji politycznej. Pierwszym gościem będzie minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka. Nie będzie to jednak rozmowa wyłącznie jeden na jeden. W rozmowie będą także uczestniczyć młodzi ludzie niezwiązani z polityką, których łączy wspólna sprawa troski o klimat i o swoją przyszłość. Słowa i deklaracje polityków, chwile po rozmowie zostaną poddane weryfikacji ekspertów i naukowców. Tym razem słowa ministra Klimatu skomentują Marcin Popkiewicz, fizyk i dziennikarz naukowy oraz prof. Zbigniew Karaczun, wykładowca SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej.

– „Rozmowy o końcu świata” to nie jest kolejny program o ekologii, to zupełnie nowa formuła, której jeszcze nie było. Tu świat dorosłej polityki, zmierzy się z ambicjami i obawami o swoją przyszłość – młodych ludzi. – mówi autorka „Rozmów o końcu świata”, Magda Łucyan.Mam nadzieję, że ten program zwiększy naszą klimatyczną świadomość, wreszcie zaczniemy słuchać naukowców i wreszcie zaczniemy działać.

Poza gośćmi w studiu, w każdym programie zostanie wyemitowany reportaż śledczy, który dotyka najważniejszych dla zmian klimatu kwestii. Reporter Filip Folczak na początek sprawdził jak wygląda masowa wycinka drzew w Polsce – także w miejscach kluczowych dla polskiej przyrody. Zjechał cały kraj, by sprawdzić kto i gdzie tnie lasy, oraz dlaczego tam gdzie powinna rządzić natura, rządzą interesy. Reportaż będzie miał swoją premierę w TVN24GO kilka dni przed emisją programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *