„Rozstania” – nowy serial na kanale BBC First

„Rozstania” to serial autorstwa Abi Morgan („Wstyd”, „Żelazna Dama”, „Sufrażystki”, „River”) zdobywczyni nagród BAFTA i Emmy, którego akcja rozgrywa się w Londynie, w świecie zabieganych specjalistów od prawa rozwodowego. 

W roli głównej zobaczymy w nim Nicolę Walker znaną polskim widzom z seriali „Niezapomniane”, „River” i „Collateral”.  „Rozstania” to pięknie napisana i nakręcona historia, która zdobywając widownię 6 milionów widzów w Wielkiej Brytanii, stała się trzecią najwyższą ocenianą produkcją BBC w 2018 roku.

Główna bohaterka Hannah Defoe jest doskonałą prawniczką. Razem ze swoją onieśmielająca matką Ruth oraz nieustępliwą siostrą Niną zajmują się rozwodami najbogatszych i najbardziej wpływowych mieszkańców Londynu. Po przykrej kłótni między wspólniczkami Hannah porzuca rodzinny biznes i rozpoczyna pracę w konkurencyjnej firmie, gdzie po latach spotyka jedynego poza mężem mężczyznę, z którym wyobrażałaby sobie wspólne życie i tym samym jedyne realne zagrożenie dla swojego udanego małżeństwa.  W tym samym czasie niespodziewanie w jej życiu pojawia się człowiek, którego nie chciała i nie spodziewała się jeszcze kiedykolwiek spotkać – jej własny ojciec. Jego powrót po 30 latach wprowadza chaos w rodzinie i nieporozumienia między siostrami. Podczas gdy kobiecy klan Defoe ponownie mierzy się ze swoja przeszłością, Hanna zaczyna poddawać w wątpliwość wartość własnego małżeństwa. Dla swoich klientów jest w stanie wynegocjować każde warunki, czy równie zaciekle będzie umiała zawalczyć o siebie?

„Rozstania” to serial w którym każdy z nas znajdzie odrobinę siebie. Przedstawia historie, przez które przechodziliśmy sami lub których byliśmy świadkami oraz sytuacje które znamy z opowieści znajomych.

Premiera w Polsce odbędzie się już 1 lutego o godz. 22:30 na kanale BBC First

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *