MediaPolsatZapowiedzi TV

Rusza 12. edycja programu „Nasz nowy dom”

Ta szlachetna misja trwa nieprzerwanie już od ponad pięciu lat! Przez ten czas ekipa Telewizji POLSAT docierała wszędzie tam, gdzie mieszkają ludzie, którym potrzebna jest pomoc. Nawet w najdalszych zakątkach Polski tworzyła odnowione, bezpieczne domy i mieszkania, pomagając rodzinom odmienić ich życie. I nie zamierza przestać!

 

Wiosną ekipa programu „Nasz nowy dom” odwiedzi między innymi: północne Podlasie, Pomorze i Śląsk. Prace budowlane będą wielkim wyzwaniem ze względu na zimową aurę. Ale bohaterowie kolejnych odcinków to ludzie wyjątkowi i dzielni, starający się radzić sobie z przeciwnościami losu, chorobami i nieszczęściami, które ich dotknęły. Ekipa nie może pozostać im dłużna i musi sprostać wyzwaniom nawet w ekstremalnych warunkach.

W pierwszym odcinku 12. edycji zawita do Opactwa, niewielkiej wsi położonej nad Wisłą, na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny. W jednym pokoju i kuchni ogrzewanych przez starą kuchnię kaflową, bez łazienki mieszka pani Jadwiga. Po śmierci męża samotnie wychowuje dwoje dzieci: 14-letniego Kubę i 10-letnią Oliwię. Bez wsparcia jest im ciężko.

W programie grupa specjalistów od remontów pomoże również pani Ewie i jej córce, 15-letniej Ewelinie ze wsi Czerwony Dwór. Pani Ewa jest wdową. Dwa lata temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Po operacji i chemioterapii praca zarobkowa jak dawniej nie jest już dla niej możliwa. Dom, w którym mieszkała z córką, był coraz starszy. Niesprawny piec nieustannie zagrażał ich życiu. Jak zaaranżowali tę przestrzeń związani w programem architekci?

Ekipa odwiedzi też panią Anetę, która wychowuje dwie 11-letnie dziewczynki – Oliwkę i Nikolę. Mama Oliwki nie była w stanie zajmować się córką z powodu choroby alkoholowej. Pani Aneta, choć była samotną matką, błyskawicznie podjęła decyzję o stworzeniu rodziny zastępczej dla siostrzenicy. Udało jej się nawet kupić mieszkanie w bloku we wsi, w której teraz mieszkają. Niestety nie ma już pieniędzy na remont, a lokal jest w tragicznym stanie…

W 12. sezonie programu widzowie zobaczą też gości specjalnych, którzy spotkają się z bohaterami „Naszego nowego domu”. Tym razem będą to m.in.: Bartosz Kurek i Rafał Maserak. Prowadzącą Katarzynę Dowbor i architektów programu Martynę Kupczyk oraz Macieja Pertkiewicza czeka wiele trudnych wyzwań w trakcie projektowania odnawianych domów i mieszkań. Na ekipę remontową, której przewodzą znani już kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski, będą zaś czekać liczne pułapki, które utrudnią im pracę i walkę z czasem.

Czy mimo trudności uda się w zaledwie pięć dni zmienić życie każdej z rodzin? Jak efekty pracy słynnej ekipy remontowej będą oceniali bohaterowie poszczególnych odcinków? O tym można się przekonać, oglądając premierowe odcinki w Polsacie lub przedpremierowe w IPLA.TV.

„Nasz nowy dom” od 28 lutego w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *