Internet & Gry

Rusza jesienna ramówka Onetu

Nowa oferta programowa wideo Onetu to pięć nowości programowych, w tym format sportowy Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Wiśniowskiego, propozycja o tematyce esportowej, oraz kontynuacje docenianych przez widzów programów z pasma publicystycznego i magazynowego.
 

W jesiennej ofercie programowej Onetu znalazło się kilkanaście propozycji programowych. Onet jesienią stawia na pewne i sprawdzone formaty. Mocną pozycję w nowej ramówce mają programy poranne, publicystyczne i magazynowe. Coraz więcej programów zyskuje zaangażowanie i wsparcie partnerów biznesowych.
To już szósta ramówka Onetu – Mamy w programie nie tylko sprawdzone formaty publicystyczne i magazynowe, ale również pięć nowości z programem duetu Wojciech Szczęsny-Łukasz Wiśniowski na czele. Naszym priorytetem jest jakość, a nie ilość. Ważnym trendem w obszarze wideo jest także współpraca z markami – produkcję naszych flagowych formatów kilka lat temu rozpoczynaliśmy sami, obecnie nasze programy są często produkowane przy współpracy z partnerami biznesowymi. Do tej pory zaufało nam 70 partnerów komercyjnych, od stycznia do sierpnia zrealizowaliśmy ponad 200 projektów włączając w to programy premium, Onet100 oraz video branded contentmówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.
„Prosto w Szczenę” to nowość, w której autorski program duetu piłkarsko-dziennikarskiego Wojciech Szczęsny – Łukasz Wiśniowski, w dowcipny sposób współprowadzący komentują bieżące wydarzenia ze świata piłki, a także opowiadają historie z piłkarskich szatni, zdradzają ciekawostki z życia gwiazd reprezentacji Polski czy z największych klubów świata. W każdym z nadawanych premierowo we wtorki o godz. 18:00 odcinków prowadzący łączą się za pomocą Skype’a lub Face Time’a z największymi osobowościami świata futbolu, prosząc ich o komentarz na omawiany temat oraz wyciągając z nich opowieści, które dotąd nie ujrzały światła dziennego lub znane były naprawdę nielicznym. Pierwszy odcinek „Prosto w Szczenę” będzie można zobaczyć już 16 października.
Druga nowość jesiennej ramówki to „Misja esport”, w której w każdy czwartek o godz. 17.30 będzie można zobaczyć topowych influencerów e-sportowych. Program poprowadzi Maciej „Sawik” Sawicki, a jego gośćmi będą m. in. Piotr „Izak” Skowyrski, Fryderyk „Veggie” Kozioł, Michał „Carmac” Blicharz, którzy co tydzień będą omawiać najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Publicystyczna formuła gwarantuje analizy, ciekawostki, opinie i anegdoty dotyczące najciekawszych rozgrywek w Polsce i na świecie, wyczynów polskich zawodników i polskich drużyn, najważniejszych esportowych imprez i turniejów oraz newsów, którymi żyje cały esportowy świat. Emisja programu rozpocznie się 11 października.
Wśród nowych propozycji lifestylowych znajduje się „Jedno zdanie”, w którym bohaterowie programu Małgorzaty Ohme – znane osobowości, dzielą się tym, jak brzmiało jedno zdanie, które wywarło istotny wpłynęło na ich życie. Gościem pierwszego odcinka, który będzie można zobaczyć już w czwartek, 20 września o godz. 14:00, będzie Krystyna Janda.
Kolejna nowość to „Inside Company” – seria krótkich reportaży o ludziach z pasją, wizjonerach, dla których prowadzenie biznesu to fascynująca gra. Bohaterowie cyklu opowiadają o swoim życiu i karierze, o tym jaką drogę przeszli od pomysłu na swoje zawodowe życie do miejsca, w którym są dziś. W krótkim programie o charakterze storytellingowym pokazują swoją siłę, determinację i pasję, które zawsze są kluczem do sukcesu. Program będzie emitowany we wtorki o godz. 14:00.
W każdy czwartek w Onecie można oglądać „7 metrów pod ziemią” Rafała Gębury. Goście programu dzielą się z prowadzącym sekretami swoich zawodów, opowiadają o trudnych przełomowych wydarzeniach ze swojego życia. Wszystko to dzieje się na poziomie minus trzy (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.
Już od 3 września powróciły po letniej przerwie „Onet Rano” oraz „Onet Rano #WIEM” – pasmo poranne, które widzowie mogą oglądać już dwóch lat. Program jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku od godz. 7.55. W jesiennej odsłonie poranka program prowadzą Jarosław Kuźniar, Iwona Kutyna, Bartosz Węglarczyk oraz Piotr Kędzierski.
Od wtorku do piątku o godz. 9.30 pojawia się pasmo publicystyczne – „Opinie”, w którym dziennikarze Onetu, Newsweeka i Faktu pytają polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne. Programy w paśmie „Opinie” prowadzą znani i cenieni przez widzów publicyści: Renata Kim, Andrzej Stankiewicz, Agnieszka Burzyńska i Bartosz Węglarczyk.
Ofertę publicystyczną Onetu dopełnia flagowy program „Tomasz Lis.”. W szóstym sezonie program można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 15:00 na Onet.pl, Newsweek.pl. oraz na Facebook Live i Periscope.
Uzupełnieniem oferty Onetu w obszarze informacji jest „Onet24”, jedyny w polskim internecie krótki program informacyjny. Każde wydanie Onet24 zawiera kluczowe newsy z kraju i ze świata ilustrowane najlepszymi materiałami reporterskimi.
Pasmo magazynowe Onetu otwiera w każdy poniedziałek Michał Pol „Misją futbol” – programem sportowym, w którym najlepsi dziennikarze sportowi oceniają mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Premierowe odcinki „Misji futbol” można oglądać w poniedziałki o godz. 10.15.
W środy Onet emituje dwa programy – „Na czasie”, w którym Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska, opowiada o trendach, nowościach i biznesie, oraz „Pograne” w nowej formule. Piotr Kędzierski zaprasza do pełnej emocji rozmowy osoby, przed którymi świat gier nie ma tajemnic, potrafią jednocześnie grać i odpowiadać na podchwytliwe pytania prowadzącego. Gra stwarza emocjonujące sytuacje, daje pretekst do rozmowy o życiowych wygranych i przegranych, ale też o tym, za co goście lubią gry wideo.
W piątki w Onecie jest kontynuowany program „Rezerwacja”, w którym redaktor naczelna Onet Kultura, Katarzyna Janowska i jej goście gwarantują najwyższej jakości przegląd wydarzeń kulturalnych oraz rekomendują, co wybrać z szerokiej oferty cotygodniowych premier filmów, spektakli, koncertów, książek czy festiwali.
W jesiennej ofercie programowej Onetu znalazły się również programy doceniane przez widzów w poprzednich sezonach, takie jak parentingowy format Justyny Kozłowskiej „Domowe pole minowe”, program taneczny Pauliny Biernat „Taniec życia”, serie wywiadów „Oczami matki” Małgorzaty Ohme i „Siła kobiet” Katarzyny Janowskiej, „Gwiazdy Plejady” Marcina Cejrowskiego oraz magazyn motoryzacyjny z udziałem Gosi Rdest – AutoŚwiat Go!.
Cała oferta programowa jest dostępna na stronie głównej Onet.pl, w aplikacji mobilnej Onet, w mediach społecznościowych (Facebook Live, Periscope, YouTube), a nowe odcinki programów będą udostępniane w sekcji „Programy Onetu” w serwisie VoD.pl.
Wszystkie informacje o ofercie programowej Onetu są dostępne na stronie: https://ramowka.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *