Internet & Gry

Rusza nowa ramówka audio – premiery podcastów codziennie o stałej porze na Onet.pl

Rusza nowa ramówka podcastowa Onetu. Od 5 września codziennie o godz. 20:00 użytkownicy Onetu posłuchają premierowych odcinków wybranych podcastów. Przez cały tydzień w ofercie ramówki Onet Audio słuchacze znajdą najpopularniejsze programy audio w Polsce m.in.: „WojewódzkiKędzierski”, „W cieniu sportu”, czy „O serialach”. W jesiennej odsłonie ramówki podcastowej w ofercie znalazły się dwa nowe podcasty: „Stan Wyjątkowy” Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz, Renaty Grochal i Kamila Dziubki oraz „Matcha Talk w Onecie” Julii Izmałkowej.

 

Nową ramówkę podacastową w poniedziałek, 5 września o godz. 20:00 otworzy duet „WojewódzkiKędzierski”. Co tydzień do warszawskiego studia Onetu prowadzący Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski zapraszają gwiazdy kina, telewizji, sportu, polityków i muzyków – prawdziwe osobowości z wyjątkową historią. Podcast „WojewódzkiKędzierski”, dzięki energii twórców i otwartości gości, cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy. W niespełna pięć dni od premiery znalazł się na pierwszym miejscu wśród wszystkich podcastów w Polsce.

– Była rodzina Poszepszyńskich, Matysiakowie, a teraz jesteśmy My. Zaczynamy kolejny sezon, więc bez spoilerów, ale będą zwroty akcji, pościgi, bijatyki słowne. Niektórzy powiedzą, że „momenty” też były – mówi Piotr Kędzierski, współprowadzący podcast „WojewódzkiKędzierski”. – Nasz podcast różni się od innych tym, że nauczyliśmy się podziwiać piękno innych ludzi, nie kwestionując przy tym własnego… – dodaje Kuba Wojewódzki.

Gościem pierwszego odcinka nowego sezonu „WojewódzkiKędzierski” będzie aktor Antoni Królikowski.

We wtorki o godz. 20:00 będzie można słuchać podcastu „Raport międzynarodowy. Ukraina”. Witold Jurasz, dziennikarz Onetu i były chargé d’affaires RP w Białorusi, wraz ze swoimi gośćmi w podcaście „Raport międzynarodowy. Ukraina”, rozmawia o sytuacji w Ukrainie i komentuje bieżące wydarzenia na świecie.

W środy o 20:00 użytkownicy będą mogli posłuchać nowych odcinków 3. sezonu podcastu „Tak Mamy”. Autorki – Martyna Wyrzykowska oraz Natalia Hołownia skupiają się na relacji mamy z dzieckiem, ale też na relacji mam z innymi mamami oraz na przeżyciach kobiet związanych z macierzyństwem. „Tak mamy” to rozmowa o różnych stylach macierzyństwa, pokazująca rozmaite punkty widzenia matek i na matki. Program obala tematy tabu, szuka bohaterek, które inspirują, wzruszają, prowokują. Gościnią odcinka 7 września będzie aktorka Aleksandra Hamkało.

W czwartki o godz. 20:00 jest emitowany podcast „O serialach”. Bartosz Węglarczyk i Piotr Markiewicz w podcaście „O serialach” komentują popkulturowe wydarzenia i opowiadają o najciekawszych filmowych i serialowych premierach.

„Matcha Talk w Onecie” jest nową propozycją podcastową na piątkowe wieczory. Autorka programu, Julia Izmałkowa, popularna instagramerka, badaczka i psycholożka w każdy piątek o godz. 20:00 porozmawia ze znanymi osobami szczerze i bez tabu o rodzinnie. Pokazując przy tym, jak różne możemy mieć podejście do tego tematu i jak dzisiaj definicja rodziny i jej obraz się zmieniają. Gościem pierwszego odcinka będzie Tomasz Terlikowski ze swoją historią rodziny wielodzietnej. W kolejnych odcinkach posłuchamy m.in. Piotra Jaconia, Hanny Lis czy Joanny Przetakiewicz.

Od soboty 3 września w Onecie emitowany jest „Stan Wyjątkowy”, podcast polityczny autorstwa dziennikarzy Onetu i Newsweeka: Andrzeja Stankiewicza, Renaty Grochal, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki. Program zastąpił popularny „Stan po Burzy”, który przez trzy lata był tworzony przez Agnieszkę Burzyńską i Andrzeja Stankiewicza.

„Stan Wyjątkowy” jest emitowany w każdą sobotę o godz. 20.00. Andrzejowi Stankiewiczowi w „Stanie Wyjątkowym” będą towarzyszyć zamiennie: Dominika Długosz z Newsweek.pl, Renata Grochal z „Newsweeka” oraz Kamil Dziubka z Onetu.

W podcaście “W cieniu sportu”, którego premierowe odcinki będą do posłuchania w każdą niedzielę o godz. 20:00, Łukasz Kadziewicz w wyjątkowych i szczerych rozmowach ze swoimi gośćmi mówi o blaskach i cieniach sportu. Gościem najbliższego odcinka podcastu będzie siatkarz Sebastian Świderski.

Wszystkie odcinki podcastów tuż po premierze, a także wcześniejsze sezony i wydania, można posłuchać w aplikacji Onet Audio oraz na innych popularnych platformach podcastowych.
Podcasty dostępne w ofercie Onet Audio tworzą wyjątkowi dziennikarze i osobowości, a wśród nich m.in.: Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski z podcastem „WojewódzkiKędzierski”, redaktorka naczelna Forbes Women Aleksandra Karasińska, redaktor naczelny Buisness Insider Mikołaj Kunica, dr Maciej Kawecki, Michał Broniatowski, Andrzej Stankiewicz, Dominika Długosz, Renata Grochal, Kamil Dziubka, Adam Jasser, Katarzyna Janowska, Rafał Hirsch, Dariusz Ćwiklak, Maciej Gajek czy Wojciech Jagielski. Wśród autorów podcastów znalazła się także dziennikarka i dokumentalistka, Ewa Ewart. Jej podcast „Rozmowy ze śmiercią” to 10 niezwykłych rozmów w wyjątkowej oprawie muzycznej Zbigniewa Preisnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *