PolecaneSport w TV

Ruszył polski Gametoon HD

Grupa Kino Polska uruchomiła polskojęzyczną wersję kanału esportowego Gametoon HD. Obecnie jest on dostępny w ofertach sieci kablowych: UPC Polska, Jambox, eTV i INEA oraz w serwisie rozrywki internetowej IPLA.

 

W ofercie programowej Gametoon HD dominują programy typu let’s play, w których popularni youtuberzy i streamerzy grają w gry, na bieżąco je komentując. Dzięki porozumieniu z największymi wydawcami gier komputerowych na świecie prezentowane na antenie tytuły, to m.in. Marvel’s Spider-Man, Star Wars: Battlefront II i The Sims 4, a w najbliższym czasie pojawi się też FIFA 19. W zakresie programów let’s play Gametoon HD współpracuje z czołową w Polsce siecią influencer marketingu LifeTube, dzięki której gry prezentują tak uznani influencerzy, jak: Seto – jeden z najpopularniejszych krajowych streamerów w serwisie Twitch; ViniPlay – youtuber znany ze swojego zamiłowania do serii GTA; Bungo21 – specjalista od surwiwalu w grach komputerowych oraz Mrs Scarlett – ekspertka w dziedzinie serii The Sims. Na antenie kanału gra ponadto Jakub „Lothar” Szygulski – profesjonalny gracz gry Fortnite, reprezentujący barwy klubu esportowego G2 Esports, a tytuł FIFA 19 zaprezentuje LisekHD – youtuber z pierwszej setki najlepszych graczy FIFA na świecie. Twórcy współpracujący z Gametoonem mają zasięg od 25 tysięcy do 175 tysięcy subskrypcji.

Kanał nadaje też pasmo esportowe, w którym przypomina widzom najważniejsze mecze z międzynarodowych wydarzeń esportowych, takich jak ESL One i Starladder Starseries, oraz tych bardziej lokalnych: angielskiej ligi ESL czy turniejów gry Street Fighter V organizowanych przez prężną społeczność gier-bijatyk w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Gametoon HD prezentuje pełne ciekawostek materiały promocyjne i zajawki najnowszych gier, które umożliwiają poznanie nowych tytułów. Dodatkowymi propozycjami z ramówki Gametoon HD są magazyny: „Gamanoid World”, w którym stacja odwiedza imprezy i konwenty dla graczy oraz miłośników popkultury oraz „10UP” – program z przeróżnymi zestawieniami dziesięciu rzeczy związanych z szeroko rozumianą kulturą gier wideo.

– Uruchomiliśmy Gametoon HD w Polsce, bo widzimy w naszym kraju ogromny potencjał esportu i gier komputerowych. Zamierzamy wykorzystać własne doświadczenie zdobyte przy pracy nad anglojęzyczną wersją tego kanału, który jest dystrybuowany na całym świecie. Chcemy, by Gametoon stał się częścią większej platformy społecznościowej skierowanej do wszystkich miłośników gier komputerowych, esportu i popkultury. Planujemy zbudować społeczność wokół stacji i marki Gametoon, wykorzystując możliwości jakie dają interaktywność, media społecznościowe i trend second screen – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu spółki Kino Polska TV SA.

ObecnieGametoon HD jest dostępny w ofertach czterech sieci kablowych: UPC Polska, Jambox, eTv i INEA oraz w serwisie rozrywki internetowej IPLA. Ponadto abonenci pakietu Select z oferty UPC Polska do 3 marca 2019 roku mogą oglądać Gametoona w paśmie odkodowanym. Dyrektorem programowym Gametoon HD jest Maciej Mikstacki. Anglojęzyczna wersja kanału jest dostępna m.in. we Francji, Holandii, Szwecji, Turcji, Bułgarii, Stanach Zjednoczonych oraz kilku krajach Ameryki Południowej i Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *