BadaniaSport w TV

Eurosport 1 z najlepszym w historii otwarciem sezonu skoków narciarskich

Transmisje kwalifikacji i konkursów skoków narciarskich w okresie poprzedzającym Turniej Czterech Skoczni przyciągnęły do Eurosportu 1 rekordową liczbę widzów zarówno w grupie komercyjnej (A16-49), jak i w ogóle widowni (A3+). Relacje na żywo z Wisły, Ruki, Niżnego Tagiłu i Engelbergu zgromadziły przed ekranami ponad 30% widzów więcej niż w poprzednich latach osiągając średni rating 0,77. [1]

 

Od rozpoczęcia sezonu w Wiśle po niedzielny konkurs w Engelbergu transmisje kwalifikacji i konkursów skoków narciarskich w Eurosporcie 1 przyciągnęły średnio 133 tys. widzów z grupy A16-49, czyli o 68% więcej niż rok temu i 32% więcej niż dwa lata temu, gdy stacja odnotowała poprzedni rekord otwarcia sezonu. W grupie A3+ wzrosty wyniosły odpowiednio 52% i 33%. Już w Wiśle Eurosport 1 odnotował pierwszy rekord tego sezonu – niedzielny konkurs, 16 listopada, przyciągnął ponad 209 tys. widzów w wieku 16-49 (rating 1,22) i był to najwyższy wynik w historii Eurosportu na pojedynczej transmisji ze skoków w analizowanym okresie. Miesiąc później, 16 grudnia, podobny rekord odnotowano wśród ogółu widzów, kiedy to niedzielny konkurs w Engelbergu przyniósł średnią oglądalność w grupie allowej na poziomie 817 tys. widzów. W tym sezonie Eurosport 1 transmitował kwalifikacje i konkursy w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile i Engelbergu. Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano zawody w Titisee-Neustadt.

– Skoki narciarskie to nieprzerwanie jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Widać to nie tylko na trybunach podczas konkursów, ale także w wynikach oglądalności. W Eurosporcie pokazujemy skoki najlepiej w Polsce – tylko u nas widzowie mogą zobaczyć nie tylko konkursy, ale także kwalifikacje do nich. Mamy znakomitych komentatorów na czele z Markiem Rudzińskim i Igorem Błachutem. Aby dać naszym widzom jak największy dostęp do skoczków, na wszystkie europejskie konkursy Pucharu Świata wysyłamy naszych reporterów. Wprowadziliśmy także studia, w których komentatorzy i eksperci Eurosportu fachowo oceniają wszystko to, co dzieje się na skoczniach. Współpracujemy z potrójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, który jest ambasadorem Eurosportu. Prowadzimy również ciekawe działania w przestrzeni cyfrowej, czego najlepszym przykładem jest Niecodziennik Stefana Huli. To wszystko, w połączeniu ze znakomitą formą polskich skoczków pozwoliło nam osiągnąć najlepsze wyniki oglądalności na otwarciu sezonu, a pamiętajmy, że najważniejsze imprezy nadal przed nami. Cały czas się rozwijamy i będziemy to robić, aby dostarczać widzom jeszcze większych sportowych emocji podczas transmisji powiedział Adam Widomski, dyrektor Eurosportu.

Więcej informacji o skokach narciarskich, w tym najlepsze skoki, wywiady ze skoczkami i ekspertami oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Już 29 stycznia skoczkowie rozpoczną rywalizację w 67. Turnieju Czterech Skoczni. W ubiegłym roku niemiecko-austriacki cykl w znakomitym stylu wygrał Kamil Stoch triumfując we wszystkich czterech konkursach, co wcześniej udało się tylko Svenowi Hannawaldowi w sezonie 2001/2002. W tym roku potrójny mistrz olimpijski ponownie będzie jednym z faworytów prestiżowego turnieju. O zwycięstwo powalczy także świetnie spisujący się od początku sezonu Piotr Żyła. Głównym rywalem Polaków będzie rewelacyjny Japończyk Ryoyu Kobayashi. Tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Player widzowie obejrzą wszystkie skoki w kwalifikacjach i konkursach. Każdą transmisję poprzedzi półgodzinne studio.

Program transmisji Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie 1 i Eurosport Player:

  • 29 grudnia, 16:00, kwalifikacje w Oberstdorfie, wyłącznie w Eurosporcie 1
  • 30 grudnia, 16:00, konkurs w Oberstdorfie
  • 31 grudnia, 13:30, kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen, wyłącznie w Eurosporcie 1
  • 1 stycznia, 13:30, konkurs w Garmisch-Partenkirchen
  • 3 stycznia, 13:30, kwalifikacje w Innsbrucku, wyłącznie w Eurosporcie 1
  • 4 stycznia, 13:30, konkurs w Innsbrucku
  • 5 stycznia, 16:30, kwalifikacje w Bischofshofen, wyłącznie w Eurosporcie 1
  • 6 stycznia, 16:30, konkurs w Bischofshofen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *