Internet & Gry

Ruszyło "Radio Książki" – cykl podcastów Michała Nogasia przygotowany przez „Gazetę Wyborczą” i Audiotekę

Dziś – we wtorek, 20 lutego 2018 r. zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. “Radio Książki” – nowe wspólne przedsięwzięcie “Książek. Magazynu do czytania”, “Gazety Wyborczej” oraz Audioteki, serwisu oferującego audiobooki. Co tydzień na Wyborcza.pl i Audioteka.pl będzie można odsłuchać kolejnej rozmowy Michała Nogasia ze znanymi polskimi pisarzami.

 
W pierwszych odcinkach cyklu pojawią się m.in. Małgorzata Szejnert, Marcin Wicha, Justyna Kopińska, Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz. Gospodarzem “Radia Książki” jest Michał Nogaś, dziennikarz “Gazety Wyborczej”, popularny autor artykułów i materiałów wideo o literaturze.
– Ci, którzy lubią słuchać pisarzy, reporterów, poetów i tłumaczy, znajdą u nas długie rozmowy o literaturze. Niespieszne, pogłębione, ciekawe. Każdy z programów trwał będzie około godziny i składał się z dwóch części. Gościem pierwszego wydania “Radia Książki” jest królowa polskiego reportażu (zwana też Cesarzową), czyli Małgorzata Szejnert. W połowie marca ukaże się jej nowa książka „Wyspa węży”powiedział Michał Nogaś z ” Gazety Wyborczej”, prowadzący “Radio Książki”. Zaczęło się od dokumentów. Szejnert chciała uporządkować rodzinne archiwum i nagle, czytając listy z czasów II wojny światowej, zorientowała się, że jeden z członków rodziny… zaginął. Jak to się stało, że Ignacy Raczkowski zniknął z rozmów, listów i wspomnień? Jak potoczył się los kapitana polskiej armii, który we wrześniu 1939 roku opuścił Polskę? Dlaczego jego grób Szejnert znalazła na szkockiej wyspie Bute? I najważniejsze: dlaczego generał Władysław Sikorski zdecydował się wysłać swoich przeciwników do miejsca odosobnienia? Słyszeli Państwo o tej historii? Jeśli nie, proszę koniecznie posłuchać, jak opowiada o niej gość “Radia Książki”. Do usłyszenia!
Podcastów z cyklu “Radio Książki” będzie można słuchać na Wyborcza.pl/ksiazki, a także na Audioteka.pl, gdzie posiadacze aplikacji będą mogli ściągnąć je na własną „półkę”. 
Start cyklu podcastów “Radio Książki” związany jest również z ukazaniem się na rynku nowego numeru “Książek. Magazynu do czytania” w formule dwumiesięcznika. Wydanie dostępne jest na rynku od dziś – 20 lutego br., a w numerze m.in.: o zapowiadanej na okładce pisma książce Małgorzaty Szejnert pisze redaktor naczelny Paweł Goźliński, Michał Nogaś i Natalia Szostak przepytują słynne nowojorskie małżeństwo literackie – Paula Austera i Siri Hustvedt, Wojciech Orliński opowiada o historię fake newsów, a Łukasz Pilip kreśli portret Wojciecha Chmielarza, najlepszego rzemieślnika wśród autorów polskich kryminałów. Tylko w tym wydaniu „Książek” czytelnicy znajdą też premierowe opowiadanie Olgi Tokarczuk „Wizyta” ze zbioru „Opowiadania bizarne”, który ukaże się w kwietniu br. 
Link do materiału wideo o nowym wydaniu “Książek” i “Radiu Książki” http://wyborcza.pl/ksiazki/7,154165,23046295,malgorzata-szejnert-w-radiu-ksiazki.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *