„Rzeczpospolita Kościelna” – cykl rozmów Magdaleny Rigamonti o Kościele i jego pozycji w Polsce tylko na platformie podcastowej TOK FM

27 kwietnia br. o godz. 12:00 swoją premierę będzie mieć nowy cykl podcastów „Rzeczpospolita Kościelna”. W 6 odcinkach serii Magdalena Rigamonti porozmawia z polskimi politykami o Kościele w Polsce – jak to się stało, że jego pozycja jest obecnie tak silna. Podcastów będzie można słuchać wyłącznie na platformie podcastowej TOK FM – na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Pierwsza część cyklu będzie dostępna bezpłatnie, zaś następnych będą mogli słuchać posiadacze dostępu Premium TOK FM. Dla nowych subskrybentów powstała specjalna oferta promocyjna, w ramach której przez pierwszy miesiąc można będzie korzystać z podcastów TOK FM za 1 zł.

 

Rządzi Polską. Wpływa na politykę i polityków. Tworzy partie, uchwały i ustawy. Podejmuje decyzje. Szantażuje. Ma siłę, posłuch i poważanie. Budzi strach. Ale też szacunek. Kościół. Magdalena Rigamonti rozmawia z politykami, którzy przez ostatnie ponad 30 lat tworzyli polską demokrację – zawsze wspólnie z Kościołem.

Jak to się stało, że Kościół katolicki w Polsce ma taką silną pozycję? Kto mu na to pozwolił? Kto do tego doprowadził? Kto tego chciał? Magdalena Rigamonti podejmuje te kwestie w rozmowach z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce, ale też sami w tym uczestniczyli. Zadaje im niewygodne pytania, odkłamuje mity, odziera ze stereotypów zjawiska i wydarzenia.

W pierwszym odcinku cyklu „Rzeczpospolita Kościelna” de facto upada mit Kościoła, który obalił w Polsce komunę. Bogdan Borusewicz, legendarny opozycjonista czasów PRL, twórca strajku w Stoczni Gdańskiej, opowiada Magdalenie Rigamonti, jak szukał księdza, który odprawiłby mszę na terenie stoczni. I jak w parafiach zatrzaskiwano mu drzwi przed nosem.

W kolejnych odcinkach Magdalena Rigamonti rozmawiać będzie m.in. z Michałem Kamińskim o kulisach zakładania Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego w kościelnych parafiach, z Barbarą Labudą o tym, jak Kościół traktuje kobiety, a także z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

 

 

Premiera pierwszego odcinka cyklu podcastów nastąpi we wtorek, 27 kwietnia br. w samo południe – na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Ta właśnie część będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich słuchaczy, także w ramach TOK Select na innych platformach podcastowych.

Kolejnych odcinków „Rzeczpospolitej Kościelnej”, publikowanych zawsze we wtorek o godz. 12:00, będą mogli słuchać posiadacze dostępu Premium TOK FM, czyli subskrybenci platformy pdocastowej TOK FM.

Specjalnie dla nowych użytkowników, zainteresowanych m.in. podcastem Magdaleny Rigamonti, powstała oferta promocyjna pozwalająca na korzystanie z biblioteki podcastowej TOK FM za 1 zł przez pierwszy miesiąc.

Link do strony z podcastem, informacjami o audycji i promocji – https://audycje.tokfm.pl/Rzeczpospolita-Koscielna

Radio TOK FM sukcesywnie rozwija i wzbogaca swoją cyfrową ofertę. Podcastowa biblioteka stacji to ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce – m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej – zawierająca ponad 75 tys. materiałów. Wśród nich są nowe audycje internetowe, udostępnione w ostatnim czasie, np. podcasty historyczne „Nowa Europa Wschodnia”, realizowany przez redakcję serwisu www.new.org.pl oraz „Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti”, kontynuacja dobrze znanego słuchaczom TOK FM „Lechistanu”, oraz audycja „Usługi Kosmiczne dla Ludności” poświęcona misjom pozaziemskim i kosmosowi.

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium, a liczba wykupionych subskrypcji Premium TOK FM dynamicznie rośnie – na koniec 2020 r. wyniosła już 25,9 tys.

tokfm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *