Technologia - Promocje

Samsung oraz Steinway Lyngdorf otwierają ekskluzywny Demo Room Home Cinema

MicroLED to bez wątpienia przyszłość wyświetlaczy konsumenckich. Samsung jako niekwestionowany lider tej technologii, z roku na rok udoskonala swoje ekrany, aby zagwarantować najwyższą jakość obrazowania nie tylko w zastosowaniach biznesowych, lecz także jako element systemu Home Cinema. Ważnym krokiem na drodze do upowszechnienia tej technologii, jest jej prezentacja w ekskluzywnej przestrzeni mieszkalnej, która pozwoli konsumentom na sprawdzenie na własnej skórze, zalet i przewag tego rozwiązania. Takim miejscem jest otwarty właśnie Demo Room, mieszczący się na 46 piętrze luksusowego budynku „Złota 44”, w samym sercu Warszawy.

 

Demo Room Samsung, to pierwsza tego typu przestrzeń w Polsce i trzecie po Mediolanie i Frankfurcie, gdzie najbardziej wymagający klienci mogą zapoznać się z ekskluzywnymi produktami MicroLED firmy Samsung i systemami audio z logiem Steinway & Sons. Głównym elementem przestrzeni jest 110 calowy ekran MicroLED oraz zestaw audio firmy Steinway Lyngdorf, która jest niekwestionowanym liderem w obszarze rozwiązań do emisji dźwięku. Apartament wyposażono także w najnowocześniejszy sprzęt AGD firmy Samsung. Rynkowa cena zainstalowanego sprzętu przekracza 500 tys. zł.

– Samsung wiąże bardzo duże nadzieje z technologią MicroLED, która znajduje zastosowanie w coraz to nowych obszarach. Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. instalację ekranów MicroLED w salach kinowych w Szwajcarii, w Chinach czy w Studio Sportowym Polsat Sport, gdzie zamontowano ekran wizyjny o długości 24 i wysokości 3 metrów. Kolejny etap to wykorzystanie ekranów w warunkach domowych, gdzie oczekuje się bezkompromisowej jakości wyświetlania i dowolnej aranżacji przestrzeni – powiedział Wojciech Zaskórski, Enterprise Business Director, Samsung Electronics Polska.

Home Cinema bez kompromisów  

Zastosowana technologia MicroLED oparta na konstrukcji modułowej, pozwala na instalację dowolnej wielkości ekranu od 110 do nawet 260 i więcej cali, który pozbawiony będzie widocznych łączeń pomiędzy poszczególnymi modułami. Jest to szczególne istotne w przypadku aranżacji luksusowych przestrzeni, gdzie użytkownicy chcą mieć pełną kontrolę nad wielkością, kształtem i wykończeniem takim jak np. ramki. Możliwość dowolnej rozbudowy ekranu, sprawia, że staje się on czymś więcej niż tylko telewizorem do wyświetlania filmów czy gier wideo. Możliwości aranżacji ogranicza właściwie tylko nasza wyobraźnia, a ekran o odpowiednim kształcie może jednocześnie wyświetlać jednocześnie obraz z wielu źródeł prezentując przykładowo  kanał informacyjny, obraz z kamer CCTV czy wykresy giełdowe.

Ekran prezentowany na Złotej 44 składa się z 9 modułów LED model IF012J, które tworzą powierzchnię wielkości 110 cali. Na uwagę zasługuje bardzo mały rozstaw pikseli (pixel pitch), wynoszący zaledwie 1,26 mm. To ten parametr odpowiada za wysoką jakość obrazu. Rozdzielczość ekranu jest powiązana z jego wielkości, dlatego też nie ma przeszkód, aby wyświetlać obraz w 4K czy nawet 8K. Maksymalna jasność ekranu to 600 nitów i jest ona dopasowywana automatycznie do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu za sprawą technologii HDR.

Dźwięk absolutny

System Home Cinema, nie byłby jednak kompletny bez rozwiązania audio. Za ten aspekt odpowiadają głośniki Steinway Lyngdorf Model O, które emitują najwyższej jakości dźwięk. Model O mimo swojej kompaktowej budowy, oferuje nowy poziom doznań akustycznych dzięki specjalnie zaprojektowanemu głośnikowi średniotonowemu o średnicy 6 cali oraz 8 calowemu niskotonowemu. Konstrukcja głośnika gwarantuje nie tylko pełne pasmo przenoszenia dźwięku ale również mocny i czysty bas.

Systemy audio Steinway Lyngdorf są wielokrotnymi laureatami prestiżowych nagród w tym „Editor’s Choice” przyznawanej przez magazyn The Absolute Sound. Zainstalowany w apartamencie zestaw zawiera procesor  RoomPerfect™ który kalibruje system pod kątem akustyki danego pomieszczenia. Technologia RoomPerfect ™ stanowi jeden z najważniejszych patentów w dziedzinie przetwarzania dźwięku, obejmujący łącznie 55 wniosków w ramach jednego patentu RoomPerfect ™.

– Współpraca Samsung i Steinway Lyngdorf to idealne połączenie dwóch marek, które są liderami w swoich dziedzinach. Prezentacja naszych rozwiązań w tak wyjątkowej przestrzeni jaką jest budynek  Złota 44, pozwala nam zaprezentować naszą ofertę znacznie szerszemu gronu odbiorców, którzy będą mogli doświadczyć najwyższej jakości dźwięku w połączeniu z najlepszą jakością obrazu – powiedział Krzysztof Bąk, Prezes Zarządu firmy Synergy Sound, oficjalnego przedstawiciela Steinway Lyngdorf w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *