Technologia - Promocje

Samsung i Sotheby’s pokazują, jak łączyć technologię i sztukę

Firma Samsung Electronics i międzynarodowy dom aukcyjny Sotheby’s  połączyły siły, aby pokazać nowy sposób ekspozycji i dostępu do wybitnych dzieł artystycznych. Narzędziem, które umożliwia ten wyjątkowy mariaż technologii i sztuki jest telewizor The Frame. Urządzenie, które jest prezentowane w głównej siedzibie Sotheby’s w Nowym Jorku, pozwoli miłośnikom piękna z całego świata wzbogacić swoje wnętrza o niezwykłe treści. 
 
The Frame to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej, które idealnie dopasowuje się do otoczenia. Telewizor został opracowany we współpracy z Yves’em Behar – znanym i cenionym na świecie projektantem. Urządzenie zaciera granicę między sztuką a technologią, oferując możliwość wyświetlania zachwycających dzieł artystycznych. Dzięki temu użytkownicy będą mogli z przyjemnością patrzeć na telewizor nie tylko podczas oglądania programów, ale także, gdy będzie on wyłączony. Dopełnieniem wrażeń wizualnych jest wieszak „No Gap”, który pozwala zamontować telewizor płasko przy samej ścianie – niczym obraz.
Biorąc pod uwagę te innowacyjne rozwiązania i możliwości, jakie oferują, Sotheby’s, który od 1744 roku przybliża kolekcjonerom światowe dzieła sztuki, zintegrował telewizor ze swoją wystawą Contemporary Living.
Idąc o krok dalej, użytkownicy telewizorów Smart TV firmy Samsung mogą na swoich urządzeniach korzystać ze zaktualizowanej niedawno aplikacji  Sotheby’s. Po raz pierwszy w historii będą mogli przejrzeć cały katalog aukcyjny Sotheby’s ze wszystkimi ilustracjami i informacjami na temat nadchodzących ofert sprzedaży. W technologii HD dostępne są także transmisje wszystkich aukcji Sotheby’s odbywających się w Nowym Jorku, Londynie, Genewie i Hongkongu. Można również śledzić aukcje samochodowe RM Sotheby’s. Dzięki aplikacji dostępna jest także platforma Sotheby’s Museum Network, która zawiera przeszło 450 filmów z ponad 50 instytucji kulturalnych o światowej renomie i udostępnia je wszystkim miłośnikom sztuki i kolekcjonerom na całym świecie.
– Cenione na świecie dzieła sztuki wymagają eskpozycji na odpowiednim poziomie – powiedział David Goodman, wiceprezes ds. wykonawczych Sotheby’s zajmujący się rozwojem technologii cyfrowych i marketingiem.  – I to niezależnie od tego, czy przeglądamy Katalog aukcyjny Sotheby’s poprzez aplikację Sotheby’s z poziomu  telewizora Smart TV firmy Samsung czy stykamy się z dziełem sztuki po raz pierwszy na The Frame w Sotheby’s podczas jednej z naszych wystaw. Sotheby’s i Samsung współpracują, aby przybliżyć ludziom sztukę, wykorzystując do tego nowoczesne technologie. To prawdziwa rewolucja.
Telewizor The Frame zapewnia jakość obrazu 4K UHD. Zamiast czarnego ekranu, który jest widoczny po wyłączeniu tradycyjnego telewizora, wyświetlacz urządzenia zamienia się w dzieło sztuki, które w trybie Art Mode (Tryb Sztuka) w elegancki sposób prezentuje wybrane prace. Za pośrednictwem jedynej w swoim rodzaju kolekcji Samsung użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 100 dzieł sztuki, zróżnicowanych pod względem gatunku, kompozycji i tematyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *