Serial dokumentalny „Papież, to jest firma!” w Canal+

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
 

Pope Francis delivers his Easter blessing „urbi et orbi” (to the city and the world) from the central loggia of St. Peter’s Basilica at the Vatican March 31. (CNS photo/Paul Haring) (March 31, 2013) See FRANCIS-EASTER March 31, 2013.

 
Zwierzchnik Kościoła Katolickiego jest jednym z najbardziej wpływowych światowych przywódców. Jego decyzje i głoszone dogmaty oddziałują nie tylko na duchową sferę człowieka, lecz także na politykę.
Widzowie 6-odcinkowej serii dokumentalnej „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” znajdą odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pierwszy papież zyskał władzę wśród wyznawców Chrystusa? Dowiedzą się również, co zadecydowało o ostatecznym sukcesie religii chrześcijańskiej, której po śmierci Apostołów groziło całkowite zaniknięcie. Program opowie historię korupcji wewnątrz Kościoła i degeneracji jego struktur w przeddzień wielkiego rozłamu za sprawą Marcina Lutra oraz wyjawi nowe, zaskakujące fakty na temat zdemoralizowanego domu Borgiów przez dekady rządzącego Watykanem. Nie zabraknie również odwołania do współczesności, ponieważ dokumenty pokażą, jak Jan Paweł II odmienił oblicze papiestwa, stając się bliską ludzi ikoną kultury masowej i niebezpiecznym graczem na scenie politycznej.  Dociekliwi poznają kulisy wyboru kardynała na papieża i odkryją, jakie konsekwencje niesie za sobą rezygnacja z dożywotniego przecież stanowiska.
W bezprecedensowej produkcji dostępna do tej pory wiedza zostanie wzbogacona o najnowsze ustalenia. Wśród wykorzystanych materiałów znajdują się wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy na co dzień współpracują z papieżem oraz niepublikowane dotąd, świeżo odtajnione dokumenty archiwalne.
Premierowe odcinki: od poniedziałku 1 października o godz. 21:00 w CANAL+:
1.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 1: Narodziny papiestwa”
1.10 godz. 21:45 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 2: Rezygnacja Benedykta XVI”
8.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 3: Cena postępu”
15.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 4: Rewolucja: Kościół podzielony”
22.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 5: Papieże okresu wojennego”
29.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 6: Odwaga, zmiany i nowoczesne papiestwo”.
Premierowe odcinki serii dokumentalnej można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *