MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Serial DR. DEATH już dzisiaj o 21:00 w Canal+ Premium

Dwie ofiary śmiertelne i ponad trzydzieści okaleczeń. To bilans pracy Christophera Duntscha – tytułowego „Doktora Śmierci”, który kilka lat temu wstrząsnął Ameryką. I choć serial DR. DEATH ma formę fabularną, u jego genezy leżą przerażające wydarzenia, które rozegrały się w rzeczywistości. Premiera produkcji już dzisiaj o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM, jutro w serwisie CANAL+ online.

 

Na pierwszy rzut oka charyzmatyczny, ujmujący, „utalentowany”, potrafiący wzbudzić zaufanie wśród pacjentów – neurochirurg, Doktor Christosher Duntsch. Choć przez niektórych kolegów po fachu nazywany jest „rzeźnikiem” może pochwalić się doskonałymi referencjami. Serial DR. DEATH zaczyna się w momencie, w którym profesjonalne umiejętności tytułowego „Doktora Śmierci” zaczynają budzić wątpliwości wśród współpracowników. Używanie złych narzędzi chirurgicznych, powtarzające się niewybaczalne i niezrozumiałe błędy nawet podczas prostych zabiegów, fatalne efekty operacji Duntscha, które wymagają interwencji innych lekarzy. Okaleczeni pacjenci, w końcu śmierć na stole operacyjnym w wynik przecięcia tętnicy kręgowej i ponownie ten sam błąd popełniony jakiś czas później…

Jakby wiedział co ma zrobić, ale zrobił coś przeciwnego. Każdy z nas zrobiłby to lepiej.cytat z serialu

Podejrzenia zaczynają się nasilać. W końcu dwóch lekarzy – Randall Kirby i Robert Henderson – podejmuje działania mające na celu powstrzymanie Duntscha.

Finalnie “Doktor Śmierć” w 2017 roku zostaje skazany na karę dożywocia.

Ta wstrząsająca historia została przeniesiona na ekran przez showrunnera Patricka Macmanusa (Homecoming). Scenariusz serialu powstał na podstawie doskonałego podcastu z 2018 roku „Dr. Death”, który ze szczegółami opowiedział historię “Doktora Śmierci”.

W rolę Duntscha wcielił się Joshua Jackson („Fringe: Na granicy światów”, „The Affair”), towarzyszą mu zaś nominowany do Oscara®, laureat Emmy i trzech Złotych Globów Alec Baldwin, jako Robert Henderson („Rockefeller Plaza 30”, „Cooler”, „To skomplikowane”, „Sok z żuka”) i Christian Slater w roli Randalla Kirby’ego („Mr. Robot”, „Prawdziwy romans”, „Wywiad z wampirem”). Trójce wspaniały aktorów partneruje Anne Sophie Robb, która wcieliła się w prokurator Michelle Shughart mającą za zadanie wyjaśnić sprawę Duntscha.

Dwa pierwsze odcinki serialu DR. DEATH już dzisiaj o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM, serial dostępny od jutra w serwisie CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *