Serial „Święty” zdeklasował „Hotel Paradise”

Ponad 1,15 mln widzów – przy udziałach w rynku na poziomie 8.7% (SHR All 4+) – gromadzi jesienią serial Czwórki „Święty”. To ponad dwukrotnie więcej niż flagowy program konkurencyjnej stacji TVN7 – „Hotel Paradise”.

 

„Święty” wygrywa z „Hotelem Paradise” także w grupie komercyjnej oraz wśród młodych widzów poniżej trzydziestego roku życia, uzyskując udziały przekraczające odpowiednio: 7% (SHR All 16-49) i 11,2% (SHR All 16-29).

 

W tej ostatniej grupie, zwanej też pokoleniem Z lub pokoleniem ery internetu, Czwórka jest numerem 1 na rynku w paśmie emisji serialu (20:00-20.30) , a wśród wszystkich widzów oraz w grupie komercyjnej jest w pierwszej trójce najchętniej oglądanych polskich stacji.

 

 

„Święty” to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Teraz wielkomiejski glina – który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby i zamieszkał na wsi, gdzie wybrano go na sołtysa – dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa broniącego porządku, a jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz). Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” znaleźli się m.in.: Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Wojciech Dąbrowski, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk i Klaudia Sokołowska.
„Święty” zadebiutował na antenie Czwórki wiosną tego roku a obecnie – od poniedziałku do czwartku o godz. 20 – emitowane są premierowe odcinki kontynuacji pierwszego sezonu.

Serial produkuje dla Czwórki ATM Grupa. Reżyserem „Świętego” jest Katarzyna Buda, a głównym scenarzystą – Błażej Przygodzki. Producentami są: Monika Galliot Salińska – ze strony ATM oraz Katarzyna Makarewicz i Jacek Zakrzewski – ze strony stacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *