Siatkarskie Plusy w Polsacie Sport (wideo)

Za nami 90 lat Polskiej Siatkówki. W sobotę odbędzie się uroczysta gala Siatkarskie Plusy, podczas której podsumowanie zostaną najważniejsze wydarzenia tego okresu. Z tej okazji przygotowane zostały specjalne medale z wygrawerowanymi datami złotych sukcesów naszych drużyn narodowych. 

Sukcesów w historii Polskiej Siatkówki nie brakowało. Pierwszym wielkim osiągnięciem było mistrzostwo świata męskiej reprezentacji w 1974 roku. Dwa lata później ten sam zespół triumfował na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Od tamtej pory naszym ekipom nie udało się powtórzyć tego wyczynu.

– Mieliśmy niezwykle utalentowanych chłopaków w drużynie Wagnera, a potem długo nic. Dopiero po latach medale zaczęły się znowu pojawiać – powiedział MVP mistrzostw świata z 2014 roku Mariusz Wlazły.

Kolejne trofeum powędrowało do Polski za sprawą „Złotek” Andrzeja Niemczyka. W 2003 roku wygrały mistrzostwa Europy w Turcji, a dwa lata później powtórzyły ten wyczyn w Chorwacji. W 2009 roku w ślady pań poszli panowie i również zwyciężyli w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Wiodącą postacią zespołu był wtedy Piotr Gruszka. – Cieszymy się, że będzie można te 90 lat jakoś podsumować. Chętnie spotkam wszystkich ludzi związanych z siatkówką, którzy jeszcze funkcjonują – powiedział.

Ostatnie lata przyniosły nam dwa złote medale mistrzostw świata wywalczone przez reprezentację mężczyzn. Bohaterem ostatniego mundialu był Bartosz Kurek, który został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2018 roku.

– Nie wiem, czy zapisałem się na kartach historii, bo te 90 lat obfitowało w wielkie sukcesy. Myślę, że mamy znakomitych zawodników i trenerów – powiedział MVP mistrzostw świata w 2018 roku.

Transmisja gali Siatkarskie Plusy w sobotę od godziny 19:00 w Polsacie Sport i na portalu Polsatsport.pl oraz od godziny 20:05 w Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *