Sierpień na kanale Nat Geo Wild

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”. Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.

 

 

WYZWANIA NATURY 
Trials of The Wild
Premiery w środy od 1 sierpnia o godz. 18:00 
(10×60 min)

Zwierzęce wędrówki to przepiękne spektakle natury. By przeżyć, osobniki danego gatunku wędrują po lądzie, przemieszczają się w głębinach wód i unoszą się nad naszymi głowami. Zobaczcie, jak migrują karakary i motyle trujące (zwane też danaidami wędrownymi). Poznajcie miejsce, gdzie zbierają się setki tysięcy antylop gnu, by samice mogły urodzić młode. A skoro o rozmnażaniu mowa, odkryjcie z nami, jak długa droga czeka kraby, które chcą złożyć jaja. Zobaczcie w akcji wielkie kolonie malutkich mrówek i stada rosłych słoni.

JESZCZE WIĘKSZA RYBA 
Fishing For Giants
Premiery w poniedziałki od 13 sierpnia o godz. 18:00 
(3×60 min)

Pochodzący z południowej części Afryki specjalista od połowów ekstremalnych – Andy Coetzee – zabierze nas w pełną przygód podróż w poszukiwaniu najbardziej nieuchwytnych ryb świata. Zobaczymy go na tropie okonia nilowego i ogromnego tuńczyka. W kolejnych odcinkach okaże się też, czy uda mu się odnaleźć barrakudę wielką.

LWY KONTRA MASAJOWIE 
Tribe vs Pride
Premiera w piątek 10 sierpnia o godz. 18:00 
(1×60 min)

Zgodnie z pradawną tradycją, młodzi Masajowie musieli zabić dzikiego lwa, aby udowodnić swoją odwagę. Z pewnością starcie człowieka z lwem jest niebezpieczne, a wzajemna konfrontacja wymaga stalowych nerwów, ale na szczęście rytuał ten odchodzi do przeszłości. Poznajcie niezwykłe historie ludzi, którzy stawali z lwami oko w oko.

KRÓLESTWO LWÓW 
Lion Kingdom
Premiera w piątek 10 sierpnia o godz. 19:00 
(1×60 min)

W Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii trwa pora sucha. To wielkie wyzwanie dla zamieszkujących te tereny dzikich zwierząt, między innymi lwów. Tysiące spragnionych osobników będą musiały znaleźć miejsce, w którym znajduje się woda. Czy uda się im to bez przeszkód?

OSIEROCONE SŁONIĄTKO 
Operation Elephant (Baby Elephant Rescue)
Premiera w niedzielę 12 sierpnia o godz. 18:00 
(1×60 min)

Na Sri Lance zostaje znalezione chore słoniątko – sierota porzucona przez stado. To ofiara walki o terytorium, jaką toczą tu słonie i ludzie.  Czy młodzieńcowi uda się przetrwać? Kto pomoże uroczemu maluchowi?

SEKRETY DZIKICH INDII: KRÓLOWIE DŻUNGLI 
Secrets of Wild India: Kings of The Jungle
Premiera w czwartek 16 sierpnia o godz. 18:00 
(1×60 min)

Indie to niezwykle różnorodny kraj. Głównie znamy go jednak z bogactwa kulturowego. Jak się jednak okazuje, Indie to również wspaniała przyroda. Zobaczcie z nami, jak w tym kolorowym kraju ludzie ułożyli sobie relacje z dzikimi zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *