MediaZapowiedzi TV

Sierpień na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „ Acceptable Risk”, „Hell on Wheels” (sezon 4.) oraz finałowych odcinków seriali „Jack Irish” i „Striking Out”.

 

 

 

 

W sierpniu SundanceTV polecatakże cykl To tylko taniec?, a w nim filmy fabularne i dokumentalne pokazujące piękno i fascynację tańcem, poświęcenie tancerzy czy zmagania z samym sobą oraz innymi podczas zawodów. W ramach cyklu będzie można zobaczyć między innymi: „How to Dance in Ohio”, „A Ballerina’s Tale” czy obraz „Like Air”.   

ACCEPTABLE RISK
Pierwszy odcinek 23 sierpnia o 22:00
Kolejne odcinki w każdy czwartek o 22:00

Występują: Elaine Cassidy, Morten Suurballe, Angeline Ball

Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w Montrealu, gdzie zostają znalezione zwłoki Lee Manninga, szefa marketingu w firmie farmaceutycznej. Tuż przed śmiercią mężczyzna rozmawiał ze swoją żoną Sarah przez telefon. Życie kobiety legnie w gruzach, tym bardziej że jej pierwszy mąż zmarł trzy lata wcześniej.

Przeglądając listę kontaktów Lee, Sarah zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wiedziała o życiu swojego męża. Podejmując dochodzenie, które rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, Sarah nagle znajduje się w centrum podejrzeń, a jej życie jest pod obserwacją.

JACK IRISH – SEZON 2.
W każdy czwartek o 22:00
Finałowy odcinek serialu 16 sierpnia o 22:00

Występują: Guy Pierce, Marta Dusseldorp

Zdobywca nagrody Emmy, Guy Pierce, powraca jako prywatny detektyw Jack Irish w australijskim serialu kryminalnym zrealizowanym w stylistyce kina noir. Gdy Jack próbuje odbudować swoje życie, jego tragiczna przeszłość powraca i wciąga go w kryminalne podziemie Melbourne.

HELL ON WHEELS – SEZON 4.
W każdą niedzielę o 22:00

Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Cullen Bohannon, były żołnierz i właściciel niewolników, podąża śladem bandy żołnierzy Unii, zabójców jego żony. Poszukiwania doprowadzają go do jednego z największych projektów w historii Stanów Zjednoczonych – budowy transkontynentalnej linii kolejowej. Po zakończeniu wojny secesyjnej w latach sześćdziesiątych XIX wieku, przedsięwzięcie to połączyło kwitnący wschód z wciąż dzikim zachodem.

W sezonie 4. potężny rząd i wielki biznes walczą o kontrolę nad najważniejszym węzłem kolejowym w kraju – Cheyenne w stanie Wyoming.

STRIKING OUT – SEZON 1.
W każdą niedzielę o 21:00
Finałowy odcinek serialu 12 sierpnia o 21:00

Występują: Amy Huberman, Rory Keenan, Emmet Byrne

Akcja serialu przedstawia burzliwe życie zawodowe i osobiste Tary Rafferty, mieszkającej w Dublinie adwokat, która właśnie założyła własną kancelarię. Tara w trakcie swojego wieczoru panieńskiego odkryła, że jej narzeczony, Eric Dunbar, zdradzał ją z koleżanką.

Wtedy właśnie postanawia zerwać zaręczyny, odejść z prestiżowej firmy prawniczej, w której pracowała wraz z Dunbarem, i rozpocząć nowe życie poza zamkniętym kręgiem prawników. Z początku niepewna, czy da sobie radę, Tara wkrótce odkrywa, że jest jak najbardziej zdolna do życia – i pracowania – w pojedynkę.

HOW TO DANCE IN OHIO
Piątek, 3 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Alexandra Shiva

W Columbus, w stanie Ohio, grupa nastolatków i młodych dorosłych ze spektrum autyzmu przygotowuje się do bardzo ważnego wydarzenia – wiosennego balu. Spędzają dwanaście tygodni ćwicząc swoje umiejętności społeczne. Pracując z psychologami w odpowiednich grupach terapeutycznych podejmują stawiane przed nimi wyzwania: wybór partnera, sukienki, a na końcu króla i królowej balu.

A BALLERINA’S TALE
Piątek, 10 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Nelson George

Film dokumentalny opowiadający o afroamerykańskiej balerinie Misty Copeland. Obraz pokazuje błyskawiczną drogę tancerki na szczyt, analizuje znaczenie kontuzji, która niemal nie doprowadziła do końca jej kariery, a także porusza tematykę rasy oraz cielesności w elitarnym świecie baletowym.

THE FITS
Piątek, 17 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Anna Rose Holmer

Podczas treningu bokserskiego 11-letnia chłopczyca Toni zachwyca się trupą taneczną, która ćwiczy w tym samym miejscu. Kiedy udaje jej się dołączyć do zespołu i próbuje dopasować się do grupy, okazuje się, że może być w niebezpieczeństwie. Cały zespół cierpi na dziwne omdlenia i nagłe napady drgawek.

JIG
Piątek, 24 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Sue Bourne

Film dokumentalny opowiadający o 40. Mistrzostwach Świata w Tańcu Irlandzkim.

LIKE AIR
Piątek, 31 sierpnia o 22:00

Reżyseria: Jake Viramontez

Film dokumentalny ukazujący przygotowania i drogę trzech młodych tancerek do finałowych zmagań w mistrzostwach kraju. Z każdym krokiem przybliżającym je do upragnionego trofeum, dziewczęta odkrywają dzięki tańcowi swoją tożsamość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *