Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle w TVP Sport

Po kilku miesiącach przerwy skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji. W Wiśle zainaugurują zmagania w Letnim Grand Prix. W piątek kwalifikacje do pierwszego, sobotniego konkursu. Gdzie oglądać?

 

Po przeszło trzech miesiącach kibice znów będą się emocjonować rywalizacją skoczków narciarskich. Tradycyjnie już pierwsze zawody Letniego Grand Prix organizuje Wisła. Nowością będą natomiast zmagania kobiet. Co więcej, w przeciwieństwie do poprzednich lat, na skoczni im. Adama Małysza zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Podobnie było przed rokiem, jednak wówczas Wisła jako jedyna zdecydowała się gościć skoczków, a wiele ekip nie zdecydowało się na start w najmocniejszych składach.

Już wiadomo, że w ten weekend w Beskidach zobaczymy wielu znakomitych zawodników. Oczywiście, nie zabraknie najlepszych polskich skoczków na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą. Mocne drużyny wystawią także Niemcy oraz Słoweńcy. Na skoczni im. Adama Małysza zjawią się choćby Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Anże Lanisek czy Peter Prevc.

Pierwszy konkurs indywidualny w Wiśle zaplanowano na sobotę. Listę uczestników wyłonią piątkowe kwalifikacje. Te rozpoczną się o godzinie 17:30, a poprzedzą je dwie serie treningowe.

Dla zawodników, którzy przyjadą do Wisły, to pierwsza okazja do konfrontacji na arenie międzynarodowej. Zanim zmierzą się w sobotnich oraz niedzielnych zawodach, czekają ich treningi oraz kwalifikacje, czyli pierwsza oceniana seria sezonu letniego.

Kwalifikacje będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport. Nasze studio rozpocznie się 25 minut wcześniej, o godzinie 17:05.

Program Letniego Grand Prix w Wiśle

Piątek, 16 lipca

11:00 Oficjalny trening kobiet (dwie serie)

13:00 Kwalifikacje kobiet

15:15 Oficjalny trening mężczyzn (dwie serie)

17:30 Kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 17 lipca

12:00 Seria próbna kobiet

13:00 Pierwsza seria konkursu kobiet

16:30 Seria próbna mężczyzn

17:35 Pierwsza seria konkursu mężczyzn

Niedziela, 18 lipca

11:45 Kwalifikacje kobiet

13:00 Pierwsza seria konkursu kobiet

16:15 Kwalifikacje mężczyzn

17:35 Pierwsza seria konkursu mężczyzn

Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle – kwalifikacje. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy kwalifikacje: piątek, 16 lipca, 17:30

Transmisja: 17:05 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń

Prowadzący studio: Sebastian Szczęsny

Reporterka: Patryk Pancewicz, Aleksander Roj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *