Memoriał Edwarda Jancarza w TVP Sport

Memoriał Edwarda Jancarza to jeden z najbardziej prestiżowych żużlowych turniejów w naszym kraju. W niedzielę będziemy świadkami już 17. edycji.

 

Edward Jancarz przez blisko 20 lat reprezentował barwy gorzowskiej Stali. Był brązowym medalistą mistrzostw świata, wywalczył sześć medali IMP. Zmarł tragicznie w 1992 roku. Został śmiertelnie ugodzony nożem przez drugą żonę, Katarzynę. Jego imieniem został nazwany stadion w Gorzowie, a klub regularnie organizuje memoriał, na którym pojawiają się najlepsi żużlowcy na świecie.

Ostatni raz zawody odbyły się w 2019 roku. Najlepszy okazał się wtedy Przemysław Pawlicki. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, trzeci był Kacper Woryna. W tegorocznej edycji nie zobaczymy tylko pierwszego z nich. Na „Jancarzu” w niedzielę wystartuje aż ośmiu uczestników startujących w poprzedniej edycji (Zmarzlik, Woryna, Woźniak, Doyle, Dudek, Kubera, Thomsen, Karczmarz).

Formuła niedzielnych zawodów jest niemalże identyczna, jak w cyklu Grand Prix. Najpierw obejrzymy 20 wyścigów. W przypadku równej ilości punktów o kolejności zadecyduje ilość pierwszych, drugich, trzecich i czwartych miejsc, następnie wynik bezpośredniego pojedynku. Później zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-8 wystartują w dwóch biegach półfinałowych. Najlepszych dwóch żużlowców awansuje do wielkiego finału, który wyłoni zwycięzcę XVII Memoriału Edwarda Jancarza.

Na gorzowskim torze zobaczymy 16 zawodników. Aż sześciu swoich reprezentantów będą mieli gospodarze. Faworytem do zwycięstwa jest Bartosz Zmarzlik, który jak dotąd tylko raz triumfował w memoriale. Niezwykle emocjonujące powinny być starcia z Patrykiem Dudkiem, Martinem Vaculikiem czy Jasonem Doylem.

Obsada XVII Memoriału Edwarda Jancarza

Dominik Kubera
Jakub Miśkowiak
Martin Vaculik
Bartosz Smektała
Wadim Tarasienko
Bartosz Zmarzlik
Patryk Dudek
Andreas Lyager
Anders Thomsen
Kacper Woryna
Rohan Tungate
Szymon Woźniak
Jason Doyle
Grzegorz Zengota
Wiktor Jasiński
Rafał Karczmarz

Jeszcze przed zawodami, dokładnie o 19:20 organizatorzy zaplanowali koncert Michała Wiśniewskiego. Tuż po zakończeniu zmagań obejrzymy pokaz fajerwerków.

Transmisja zawodów rozpocznie się w niedzielę 18 lipca o godzinie 19:55. Memoriał Edwarda Jancarza będzie można śledzić w TVP Sport, na sport.tvp.pl oraz w naszej 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *