Sport w TVTVP

Skoki. Puchar Świata w Titisee-Neustadt w TVP1 i TVP Sport

Polacy po tak udanym dla nich Turnieju Czterech Skoczni nie będą mieli czasu na odpoczynek. Już w ten weekend wrócą do Niemiec, gdzie odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata 2020/21. Transmisja pierwszego konkursu skoków w Titisee-Neustadt na żywo w sobotę 9 stycznia w TVP. Biało-czerwoni bardzo lubią rywalizację na tym obiekcie.

 

Po 69. Turnieju Czterech Skoczni nie będzie żadnej przerwy dla naszych zawodników. Już dwa dni po rywalizacji w Bischofschofen odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt, na największym obiekcie naturalnym w Niemczech.

Jako lider PŚ do tych zawodów przystąpi Halvor Egner Granerud. Trzeci w klasyfikacji generalnej Kamil Stoch po dwóch zwycięstwach z rzędu zbliżył się do Norwega, ale wciąż jego strata jest spora. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni może już w ten weekend zrównać się, a nawet prześcignąć Adama Małysza w liczbie zwycięstw w PŚ.

Dawid Kubacki w klasyfikacji zajmuje miejsce czwarte, a Piotr Żyła piąte. Oprócz nich Michal Doleżal powołał na najbliższe konkursy Andrzeja Stękałę, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska oraz Jakuba Wolnego. Ta ostatnia dwójka zastąpiła Klemensa Murańkę oraz Macieja Kota.

Będą to ostatnie zmagania przed kolejnymi konkursami w Polsce. Już tydzień później areną zmagań skoczków będzie Wielka Krokiew w Zakopanem.

Hochfirstschanze to jedno z ulubionych miejsc reprezentantów Polski w kalendarzu. Aż szkoda, że walka na niej w Pucharze Świata nie odbywa się regularnie co roku. Biało-czerwoni wygrywali tutaj w ostatnich 20 latach najczęściej.

Wszystko zaczęło się od zwycięstwa Adama Małysza w grudniu 2001 roku. Orzeł z Wisły później wygrał tutaj jeszcze dwa razy sześć lat później. Łącznie sześciokrotnie stawał na podium. Był też długo współrekordzistą skoczni (145 metrów) aż do czasu, gdy 148 m uzyskał Domen Prevc.

Kamil Stoch był najlepszy w Titisee-Neustadt w 2013 r. Dla Dawida Kubackiego to specjalne miejsce. W poprzednim sezonie zanotował tutaj swój najlepszy weekend w karierze – wygrał oba konkursy.

To jednak Ryoyu Kobayashi wygrał wówczas pierwszą edycję Titisee-Neustadt Five. Okazało się, że była zarazem ostatnią. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia turnieju, w którym liczyły się wszystkie skoki (także z kwalifikacji).

Weekend ze skokami w Tittisee-Neustadt rozpocznie się w piątkowymi kwalifikacjami o 16:15. 50 najlepszych zawodników wystąpi dzień później w dwunastych zawodach indywidualnych sezonów.

O której godzinie rozpocznie się sobotni konkurs? Pierwszą serię zaplanowano na 16:00. Gdzie będzie można oglądać rywalizację? Transmisja online w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej oraz w TVP Sport od 15:00. W TVP studio na żywo od 15:50. Zawody w Niemczech skomentują Przemysław Babiarz oraz Sebastian Szczęsny.

Skoki, PŚ Titisee-Neustadt 2021: pierwszy konkurs indywidualny. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: sobota 9 stycznia o godz. 16:00

Transmisja: 15:00 TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport, 15:50 TVP 1

Kto skomentuje: Przemysław Babiarz i Sebastian Szczęsny

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Puchar Świata 2021. Program zawodów w Titisee-Neustadt:

piątek, 8 stycznia

14:15 – oficjalnie treningi

16:15 – kwalifikacje

sobota, 9 stycznia

15:00 – seria próbna

16:00 – konkurs indywidualny

niedziela, 10 stycznia

15:00 – kwalifikacje

16:30 – konkurs indywidualny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *