Technologia - Promocje

Smart Control – jeden pilot do wielu urządzeń

Jeden by wszystkimi rządzić, jeden by wszystkie zastąpić, jeden by o wszystkich innych zapomnieć. Tak mogłaby zaczynać się saga o Samsung Smart Control, czyli uniwersalnym pilocie do obsługi wielu różnych urządzeń podłączonych do telewizora. W nowej linii QLED TV pilot Smart Control potrafi sterować telewizorem, dekoderem, soundbarem, odtwarzaczem Blu-ray czy konsolą. Zarządzanie domowym centrum rozrywki jeszcze nigdy nie było tak szybkie i łatwe.
 

Teaser

Funkcjonalność
Do telewizorów podłączamy dzisiaj coraz więcej urządzeń. W większości z nich w zestawie znajdziemy również dedykowany pilot. W efekcie na naszym stoliku w salonie dorabiamy się pełnego portfolio pilotów: do telewizora, dekodera, odtwarzacza Blu-ray itd. Chcąc obsłużyć jedno z tych urządzeń – musimy każdorazowo sięgać po konkretny pilot. Nie wspominając o ciągłym „gubieniu się” pilotów oraz o bałaganie na stoliku w salonie.
Rozwiązaniem jest Samsung Smart Control. To jeden, uniwersalny pilot, który obsłuży kilka urządzeń. Jest nie tylko doskonale wykonany, lecz przede wszystkim – funkcjonalny. Po sparowaniu go z wybranym sprzętem – telewizorem, soundbarem, dekoderem odtwarzaczem Blu-ray czy konsolą – możemy swobodnie sterować urządzeniami. Proces konfiguracji nie jest skomplikowany, należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie i za pomocą zaledwie kilku kliknięć można już swobodnie obsługiwać urządzenie. Telewizor automatyczne wykrywa źródło i powiadamia o tym widza, za pomocą ikon i nazw na ekranie, dzięki czemu nie trzeba zgadywać, które wejście wybrać, aby uruchomić soundbar czy konsolę. Smart Control jest akcesorium uniwersalnym, pozwalającym zarządzać całą gamą sprzętów. Jest sercem multimedialnego centrum domowej rozrywki.
Konstrukcja
Jeden pilot nie oznacza wcale masywnej obudowy i ogromnej liczby przycisków. Pod tym względem Smart Control reprezentuje całkowicie odmienne podejście technologiczne: jego konstrukcja jest minimalistyczna, a liczba przycisków ograniczona została do niezbędnego minimum. Na środku pilota umieszczono okrągły, kierunkowy przycisk wyboru oraz akceptacji wybranej funkcji. Co więcej, żądane czynności wywołamy równie szybko, jak klasycznym pilotem.
Pilot Smart Control został wykonany z dbałością o każdy detal. Jest lekki, smukły, wygodnie układa się w dłoni i wyróżnia się minimalistycznym designem, który koresponduje ze stylistyką najnowszych urządzeń firmy Samsung.
Smartfon zamiast pilota
Aplikacja Smart View, dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS umożliwia między innymi zmianę kanału, głośności czy uruchamianie aplikacji Smart TV także z poziomu smartfona. Interfejs aplikacji wygląda podobnie, jak ten na większym ekranie, dzięki czemu obsługa jest banalnie prosta.
Dzięki szybkiej współpracy między urządzeniami na telewizorach QLED możemy także sprawnie przeglądać treści ze swojego smartfona. Filmy i zdjęcia z wakacji na dużym ekranie robią naprawdę niesamowite wrażenie. Ponadto w tym samym czasie możemy niezależnie korzystać z telefonu – wysyłać smsy, czy przeglądać Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *