Technologia - Promocje

Sony wprowadza słuchawki h.ear o bogatym brzmieniu i odtwarzacz Walkman® z funkcją strumieniowej transmisji

Firma Sony ogłosiła informację o wprowadzeniu nowych słuchawek z pałąkiem na głowę WH-H910N i dopasowany do nich odtwarzacz Walkman® NW-A105. Oba produkty zapewniają wysoką jakość dźwięku, a dzięki pięciu nowym kombinacjom kolorystycznym, przypadną do gustu znawcom mody.

 

 

 

  • Słuchawki z pałąkiem na głowę WH-H910N oraz Walkman® NW-A105 w pięciu nowych odmianach kolorystycznych: smukłość, elegancja i lepsze dopasowanie
  • Słuchawki WH-H910N: wydajniejszy akumulator i inteligentne funkcje zwiększające wygodę słuchania
  • Walkman® NW-A105: technologia zapewniająca wysoką jakość dźwięku, współpraca z wieloma źródłami dźwięku oraz obsługa strumieniowej transmisji i pobierania utworów bezpośrednio na odtwarzacz

 

Doskonały dźwięk dostosowany do własnych upodobań

Słuchawki WH-H910N skutecznie osłabiają odgłosy zewnętrzne, pozwalając bez reszty oddać się słuchaniu muzyki. Technologia dwóch czujników hałasu zapewnia dokładniejsze przechwytywanie dźwięków z otoczenia i poprawia wrażenia przy słuchaniu. Z kolei funkcja Adaptive Sound Control automatycznie dostosowuje ustawienia dźwięku w słuchawkach do warunków zewnętrznych, a w połączeniu z funkcją „Szybkie przełączanie” ułatwia niezakłócone słuchanie muzyki. Aby na chwilę zmniejszyć głośność dźwięku i wysłuchać zewnętrznych komunikatów, nie trzeba zdejmować słuchawek: wystarczy położyć rękę na prawym nauszniku. Idealną parą do słuchawek WH-H910N jest Walkman® NW-A105. Połączenie tych dwóch urządzeń gwarantuje osłabienie hałasów i zgodność z nagraniami o wysokiej rozdzielczości oraz harmonijną kolorystykę.

Walkman® NW-A105 jest zgodny z nagraniami o wysokiej rozdzielczości w formatach DSD (11,2 MHz, z konwersją na PCM) i PCM (384 kHz / 32 bity)[1]. Do reprodukcji dźwięku służy wzmacniacz S-Master HX™. Technologia DSEE HX™ optymalizuje dźwięk z tradycyjnych źródeł i nadaje mu brzmienie zbliżone do nagrań o wysokiej rozdzielczości. Można jej używać również podczas strumieniowej transmisji muzyki[2]. Dzięki kodekowi LDAC™ odtwarzacz Walkman® NW-A105 pozwala bezprzewodowo przesyłać dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Doskonałe brzmienie uzyskuje się także przy połączeniu przewodowym.

Znakomity dźwięk to także efekt starannego projektu i precyzji wykonania. Wewnątrz odtwarzacza Walkman® NW-A105 znajduje się sztywna ramka z polerowanego aluminium oraz wysokiej jakości elementy audio: kondensatory foliowe, lut oraz precyzyjny rezystor, stosowany też w serii ZX i modelu NW-WM1Z. Wszystkie te rozwiązania umieszczono w niedużej i poręcznej obudowie, co eliminuje konieczność wybierania między jakością dźwięku, a stylowym wyglądem.

Platforma Android™[3] i łącze Wi-Fi zapewniają dostęp do milionów utworów. Funkcja strumieniowej transmisji pozwala połączyć się z wybranym serwisem i słuchać najnowszych utworów ulubionych wykonawców. Walkman® NW-A105 umożliwia również pobieranie utworów do wewnętrznej pamięci, co stanowi duże ułatwienie w podróży, przy braku dostępu do sieci Wi-Fi.

Dla indywidualisty

Słuchawki WH-H910N i Walkman® NW-A105 są dostępne w pięciu wyrazistych kolorach: czerwonym, czarnym, popielatozielonym, pomarańczowym i niebieskim. Aby wyróżnić się z tłumu i pokazać własny styl, do słuchawek można dobrać odtwarzacz Walkman® w innym kolorze.

Aby zmniejszyć wymiary i wagę, projektanci słuchawek WH-H910N zastosowali cieńsze obudowy. Mniejszy jest też odstęp między głową a pałąkiem, co nadaje słuchawkom bardziej atrakcyjny wygląd. Nowy kształt nauszników zapewnia maksymalną powierzchnię ich styku z głową. Zwiększa to wygodę i stabilność przy noszeniu.

Funkcjonalność odzwierciedlająca najnowsze trendy

Obsługę słuchawek WH-H910N bez wyjmowania podłączonego urządzenia umożliwiają czujniki dotykowe na nausznikach oraz sąsiadujące z nimi przyciski. Pozwalają one na użycie różnych funkcji, takich jak „Szybkie przełączanie”, pomijanie utworów czy asystent głosowy. Zgodność z aplikacją Sony | Headphones Connect daje możliwość dostosowania ustawień muzyki do własnych upodobań. Niewielki Walkman® NW-A105 wyróżnia się nie tylko żywymi kolorami, lecz także luksusowo wyglądającym, 3,6-calowym wyświetlaczem HD. Do łączenia odtwarzacza z innymi urządzeniami służy port USB-Type-C™.

Słuchawki WH-H910N współpracują z asystentami głosowymi, takimi jak Asystent Google[4] czy Amazon Alexa[5]. Pozwala to planować dzień, komunikować się z przyjaciółmi, pozyskiwać informacje, zapisywać przypomnienia itp.

Słuchawki WH-H910N imponują wydajnością akumulatora: wystarcza on nawet na 35 godzin słuchania. Gdyby jednak zabrakło energii, funkcja szybkiego ładowania zapewni dodatkowe 2,5 godziny rozrywki po zaledwie 10-minutowym ładowaniu. Walkman® NW-A105 może pracować bez ładowania przez maksymalnie 26 godzin[6].

Wersja retro

Z okazji 40-lecia wprowadzenia na rynek pierwszego przenośnego odtwarzacza kasetowego Sony Walkman® TPS-L2 — przygotowano okolicznościowy model Walkman® NW-A100TPS. Ma on nadrukowane z tyłu logo 40. rocznicy i jest oferowany ze specjalnie zaprojektowanym etui i opakowaniem, inspirowanymi historycznym produktem. Wprowadzony 1 lipca 1979 r. odtwarzacz TPS-L2 wywołał rewolucję w sposobie słuchania muzyki będąc w ruchu. W tamtych czasach nie wszystko było doskonałe, natomiast okolicznościowy model łączy historyczne wzornictwo odtwarzaczy Walkman® z najnowocześniejszymi współczesnymi technologiami. Z klasycznego, kasetowego odtwarzacza Walkman® zapożyczono między innymi system obsługi.

Sprzedaż słuchawek WH-H910N rozpocznie się w grudniu 2019 r.

Odtwarzacz NW-A105 (16 GB) oraz NW-A100TPS trafią do sklepów w listopadzie 2019 r.

Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.eu/

[1] Częstotliwości próbkowania powyżej 352,8 kHz są poddawane konwersji w dół.

[2] Wymagane jest połączenie przewodowe.

[3] Android jest znakiem towarowym Google LLC.

[4] Google jest znakiem towarowym Google LLC.

[5] Amazon, Alexa oraz wszystkie odnośne logo są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych. Asystent Google i asystent Alexa nie są dostępne we wszystkich językach i krajach/regionach.

[6] Z użyciem firmowej aplikacji Sony do odtwarzania muzyki i połączenia przewodowego, przy odtwarzaniu utworów MP3 128 kb/s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *