Sony zdobywa rekordową liczbę nagród w konkursie EISA 2019

Sony ogłosiło swój wielki sukces w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez stowarzyszenie Expert Imaging and Sound Association (EISA). Firma zdobyła rekordową liczbę siedmiu nagród, w tym po raz pierwszy w kategorii „Innowacja w dziedzinie fotografii”. EISA zrzesza 55 specjalistycznych czasopism z 29 krajów z całego świata i cieszy się międzynarodowym prestiżem, który zawdzięcza profesjonalnej wiedzy o technologiach powszechnego użytku. Firma Sony jest zaszczycona faktem wyróżnienia jej innowacyjności i doskonałości technicznej w branży elektronicznej.

 

 

INNOWACJA W DZIEDZINIE FOTOGRAFII EISA 2019-2020

System Sony Real-time Eye AF (ustawianie ostrości na oko w czasie rzeczywistym)

Najnowsze algorytmy Sony automatycznie ustawiające ostrość w czasie rzeczywistym to prawdziwa rewolucja. Udoskonalone systemy Real-time Eye AF i Real-time Animal Eye AF precyzyjnie ustawiają ostrość na oko osoby lub zwierzęcia, pozwalając robić idealne portrety. Fotograf może nawet określić, czy woli ustawiać ostrość na lewe, czy na prawe oko. Dzięki sztucznej inteligencji uzyskano także dokładne i niezawodne śledzenie obiektów w ruchu: kiedy system AF pracuje w trybie ciągłym, funkcja Real-time Eye AF utrzymuje ostrość na poruszającym się obiekcie nawet wtedy, gdy część twarzy jest chwilowo przesłonięta lub odwrócona od aparatu. Ta imponująca technologia została po raz pierwszy wprowadzona także w smartfonie Sony Xperia 1.

STAŁOOGNISKOWY OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY EISA 2019-2020

Sony FE 24 mm F1,4 GM

Stałoogniskowy obiektyw Sony FE 24 mm F1,4 GM wyróżnia się nadzwyczajną ostrością obrazu zarówno przy brzegach, jak i na środku kadru, nawet przy całkowicie otwartej przysłonie. W jego układzie optycznym wykorzystano 13 soczewek w 10 grupach, w tym dwie soczewki XA (extreme aspherical) i trzy soczewki ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji). 11-listkowa przysłona ma kształt koła, przez co nadaje piękny wygląd nieostrym fragmentom obrazu. Model FE 24 mm F1,4 GM spełnia surowe wymogi stawiane produktom G Master i ma ich charakterystyczne cechy: wysoką rozdzielczość oraz piękny wygląd efektu bokeh. Szybkie, dokładne i ciche ustawianie ostrości to zasługa wysoko wydajnego napędu DDSSM. Obiektyw znajdzie zastosowanie w fotografii zbliżeniowej, ponieważ minimalna odległość od obiektu wynosi 24 cm. Na podkreślenie zasługują też najmniejsze wymiary i waga w tej klasie produktów, a dodatkową zaletę stanowi wyjątkowo skuteczne kompensowanie astygmatyzmu w płaszczyźnie sagitalnej przy fotografowaniu gwiazd.

STAŁOOGNISKOWY OBIEKTYW PORTRETOWY EISA 2019-2020

Sony FE 135 mm F1,8 GM

Obiektyw Sony FE 135 mm F1,8 GM to prawdziwie imponująca konstrukcja. Połączono w niej wyjątkową ostrość obrazu w całym kadrze z miękkim, pięknie wyglądającym odwzorowaniem nieostrych fragmentów i intensywnych świateł — nawet po otwarciu przysłony do F1,8. Właściwości te uzyskano dzięki innowacyjnej konstrukcji optycznej: w przedniej grupie wykorzystano soczewki XA (extreme aspherical) i soczewki ze szkła Super ED (o bardzo małej dyspersji), uzyskując skuteczną kompensację wszelkich aberracji typowych dla teleobiektywów. Urządzenie jest odporne na pył i zachlapanie wodą, dzięki czemu można go używać w trudnych warunkach pogodowych. Z myślą o łatwej i intuicyjnej obsłudze wyposażono je także w tradycyjny pierścień przysłony. Minimalna odległość od fotografowanego obiektu wynosi 70 cm. Powiększenie przy tej wartości wynosi 0,25x, zatem obiektyw znajdzie również zastosowanie w fotografii zbliżeniowej. Całości dopełnia wydajny napęd systemu AF, pozwalający szybko, dokładnie i cicho ustawiać ostrość na ruchome obiekty.

TELEOBIEKTYW STAŁOOGNISKOWY EISA 2019-2020

Sony FE 400 mm F2,8 GM OSS

Pierwszy w ofercie Sony superteleobiektyw stałoogniskowy E-mount z dużym otworem przysłony należy do najlżejszych produktów w swojej klasie. Wyróżnia się idealnym wyważeniem, świetną jakością obrazu oraz wyjątkową szybkością i dokładnością ustawiania ostrości. Innowacyjna konstrukcja optyczna z trzema soczewkami fluorytowymi i dwoma szybkimi silnikami liniowymi XD pozwala skutecznie utrzymywać ostrość na obiektach w ruchu. Dzięki 11-listkowej przysłonie kołowej można uzyskać piękne, miękko zamazane tło. Obiektyw współpracuje z telekonwerterami 1,4x i 2,0x Sony z mocowaniem typu E.

APARAT FOTOGRAFICZNY / KAMERA WIDEO EISA 2019-2020

Sony α6400

Korpus α6400 to idealna propozycja dla twórców treści, którzy filmują równie często, jak robią zdjęcia. W tym lekkim, niedużym modelu z matrycą formatu APS-C wykorzystano cały szereg najbardziej zaawansowanych technologii Sony, znanych już z korpusów pełnoklatkowych. Najważniejsze z nich to bez wątpienia śledzenie w czasie rzeczywistym i ustawianie ostrości na oko w czasie rzeczywistym: dwa rozwiązania utrzymujące ostrość na obiekcie, który porusza się po całym kadrze. Aparat jest również wyposażony w zaawansowane funkcje do nagrywania filmów, takie jak rejestracja obrazu 4K HDR, profile S-Log do profesjonalnej korekcji kolorystycznej, odchylany o pełne 180° wyświetlacz czy gniazdo mikrofonowe do nagrywania dźwięku o wysokiej jakości.

APARAT KOMPAKTOWY EISA 2019-2020

Sony Cyber-shot RX100 VI

Choć aparat Sony Cyber-shot RX100 VI jest oparty na najnowocześniejszych technologiach fotograficznych, nie pogorszyło to jego poręczności, kieszonkowych wymiarów. Znakami rozpoznawczymi linii Sony RX100 jest również szybkość działania aparatu i wysokiej jakości obraz. W kompaktowej obudowie zamontowano wysuwany obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–200 mm F2,8 – F4,5, wizjer elektroniczny i lampę błyskową, tworząc uniwersalne narzędzie do utrwalania najróżniejszych chwil, zwłaszcza w podróży.

Połączenie 20,1-megapikselowego, warstwowego przetwornika obrazu CMOS typu 1,0″ z szybkim, niezawodnym systemem ustawiania ostrości na oko zapewnia idealną ostrość portretów i innych zdjęć. Do wyposażenia aparatu należy też tryb zdjęć seryjnych z szybkością 24 kl./s oraz imponujący zestaw funkcji do filmowania, w tym nagrywanie w rozdzielczości 4K oraz efekt silnie zwolnionego tempa. Dzięki technologiom bezprzewodowym, takim jak Bluetooth, NFC i Wi-Fi, aparat ściśle współpracuje ze smartfonami i tabletami, umożliwiając udostępnianie obrazów z dowolnego miejsca.

NAJLEPSZE SŁUCHAWKI OSŁABIAJĄCE ZEWNĘTRZNE HAŁASY EISA 2019-2020

Sony WH-1000XM3

Dzięki nowościom i ulepszeniom w konstrukcji słuchawek WH-1000XM3, będących flagowym modelem Sony osłabiającym zewnętrzne hałasy, uzyskano doskonałe dopasowanie do ucha i wygodę zarówno w czasie długiego lotu, jak i codziennych dojazdów. Wielopoziomowa technologia osłabiania zewnętrznych hałasów zapewnia czterokrotnie wydajniejsze przetwarzanie sygnału niż poprzednie rozwiązania. W jej działaniu uwzględniane są nawet zmiany ciśnienia atmosferycznego, dlatego nowe słuchawki idealnie sprawdzają się w podróżach. Do regulacji głośności i wybierania utworów z listy odtwarzania służy łatwy w użyciu panel dotykowy na prawej słuchawce. Dostosowywanie działania dodatkowych funkcji umożliwia aplikacja Sony Headphones Connect. Wydajny akumulator wystarcza nawet na 30 godzin słuchania (przy włączonym osłabianiu hałasów). Z kolei szybkie, 10-minutowe ładowanie zapewnia zapas energii na kolejnych 5 godzin słuchania. Słuchawki WH-1000XM3 są dostarczane z pokrowcem, przewodem do ładowania, przewodem słuchawkowym i adapterem do samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *