Sport w TVTVP

Skoki narciarskie: Letnie Grand Prix w Zakopanem w TVP Sport

68 skoczków z 16 państw może wystartować 17 i 18 sierpnia w Zakopanem w Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Do środy udziału nie potwierdziły jedynie Francja i Finlandia. Lista startowa zostanie zamknięta w piątek.

 

 

– Wielka Krokiew w latach 2016-17 przeszła gruntowną przebudowę, więc po ośmiu latach przerwy wracamy na arenę letnich zawodów międzynarodowych i to od razu z przytupem, ponieważ ta liczba uczestników to jak na sezon letni bardzo dobry wynik – powiedział Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. 

Dodał, że mimo dużej liczby turystów wypoczywających w stolicy polskich Tatr, zainteresowanie imprezą jest słabsze w porównaniu z zimowym Pucharem Świata w skokach narciarskich. – Stąd też ci kibice, którzy zdecydują się w ostatniej chwili na oglądanie zawodów, nie powinni mieć problemów z zakupem biletów.

Zapytany, czy skocznia nosząca imię Stanisława Marusarza jest już przygotowana do zawodów, prezes powiedział, że właściwie tak, ale mimo wszystko ekipy TZN będą pracowały niemal do ostatniej chwili.

– Wprawdzie w zimie roboty jest dużo więcej, to jednak i teraz trzeba sporo zrobić np. wybudować całą infrastrukturę typu nagłośnienie czy namioty, uporządkować cały teren wokół obiektu, a potem jeszcze raz wszystko to dokładnie sprawdzić – podkreślił Kozak. 

Mimo kapryśnej tatrzańskiej aury, prognozy na weekend nie są złe. – Po ostatnich deszczowych i chłodnych dniach już jutro należy spodziewać się poprawy pogody i stopniowego ocieplenia. W piątek podczas kwalifikacji mogą pojawić się przelotne opady deszczu, ale to jest raczej prawdopodobieństwo mniejsze niż 50 procent – przekazał kierownik zakopiańskiej Stacji Hydrolologiczno-Meteorologicznej IMGW-PIB Michał Furmanek.

Wszystko wskazuje także na to, że i wiatr nie sprawi przykrej niespodzianki. – Spodziewamy się słabych lub najwyżej umiarkowanych powiewów – zapewnił Furmanek. 

Trener Michal Doleżal zdecydował, że w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi wystartują wszyscy zawodnicy kadry A, czyli Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula. Dołączy do nich Aleksander Zniszczoł, który trenuje w prowadzonej przez Macieja Maciusiaka kadrze B.

W sobotę w Zakopanem zaplanowany jest konkurs drużynowy. Po trzech konkursach LGP w klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Timi Zajc – 200 pkt, przed Niemcem Karlem Geigerem – 172 pkt i Rosjaninem Jewgienijem Klimowem – 105 pkt. Najlepszy z Polaków Kubacki jest siódmy – 80 pkt, Kot 12. – 63 pkt, a Wolny i Żyła plasują się ex aequo na 18. pozycji – obaj mają po 45.

Plan transmisji:

Piątek, 16 sierpnia:

16:30 – kwalifikacje transmisja od 15:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Sobota, 17 sierpnia:

15:00 – konkurs drużynowy transmisja od 14:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Niedziela, 18 sierpnia:

13:00 – konkurs indywidualny transmisja od 12:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *