MediaZapowiedzi TV

“Starszaki” już 2 lutego na FOX Comedy

Czy podeszły wiek w czymkolwiek ogranicza? Niekoniecznie. Udowodnią to bohaterowie nowego serialu Starszaki, który zadebiutuje na FOX Comedy już 2 lutego o godzinie 20:05. Starszaki to pełna gagów komedia o hałaśliwej, niecodziennej grupie przyjaciół mieszkających w domu spokojnej starości. Jest to kolejna produkcja prosto z Hollywood, która przełamuje konwenanse obsadzając w rolach głównych „starszaków”. A Ci są gotowi złamać każdą regułę, żeby się dobrze bawić – bo czy w ich wieku ma się cokolwiek do stracenia?

 

Hank (David Alan GreirJumanji) jest liderem ekipy.  To szorstki, uparty facet, który zrobi wszystko, by dobrze się bawić. Jego lojalni, ale raczej niezbyt pomocni przyjaciele to między innymi Charlie (Martin MullSabrina, nastoletnia czarownica), nieporadny marzyciel, za którym cały czas ciągnie się dziwny i ledwo wiarygodny epizod z jego życia; Sid (Leslie JordanAmerican Horror Story: Sabat, Will i Grace), kochający zabawę hedonista z talentem do dramatyzowania. Trójkę przyjaciół łączy jedna ważna, ale również przykra sprawa – niedawno zmarł ich kolega Jerry, więc krzesło przy ich stoliku jest teraz puste. Sprawy komplikują się, gdy niespodziewanie krzesło to zajmuje Margaret (Vicki Lawrence, Ally McBeal) – zuchwała, pewna siebie kobieta, która wdziera się do ich grupy i nie chce odejść, ponieważ nie przywykła, by komukolwiek się podporządkowywać – a zwłaszcza nie tej trójce.

Margaret nie jest zbytnio zainteresowana tym co robią Hank, Charlie i Sid, ani ich postrzeganiem własnego statusu wśród innych emerytów. Margaret jest zdeterminowana, by robić to co chce i siadać tam, gdzie chce – nawet jeśli oznacza to konfrontację z “tymi fajnymi”. Kobieta dręczy Hanka, który mimo twardej, zewnętrznej skorupy, wciąż walczy ze swoimi skomplikowanymi uczuciami po odejściu Jerry’ego. Okazuje się, że męczy go myśl o tym, że pewnego dnia on również zostanie upamiętniony jedynie krótkim oświadczeniem dotyczącym nagłych wypadków oraz talerzem taniego jedzenia, które zostało podane podczas pożegnania przyjaciela.

 

 

Tym, co jednoczy całą grupę, jest głębokie przekonanie o tym, że starość z niczego ich nie wyklucza. Uważają, że starzenie się z godnością jest dla „przegrańców”. Te samozwańcze starszaki są zdeterminowane aby trzeci akt swojego życia uczynić jeszcze bardziej szalonym.

Starszaki to zupełnie niecodzienna komedia, która nie odsyła 60-letnich i starszych ludzi na drugi plan, aby tam grali rodziców lub dziadków młodszych bohaterów z przestronnymi mieszkaniami i fajnym życiem. Serial jest sposobem na udowodnienie tego, że dysfunkcja też funkcjonuje. I to w przypadku tej czwórki – całkiem nieźle! Tak przedstawione historie tworzą czarującą komedię o błędnych przekonaniach i prawdach na temat starzenia się.

Oprócz śmiesznych sytuacji, zaskakujących zwrotów akcji oraz świetnie dobranej kadry aktorskiej, z serialem wiąże się również jedna, bardzo ważna rzecz. Ostatnio dużo mówi się o tym, że niezwykle ważnym problemem, który obecnie dotyka Hollywood jest zjawisko ageizmu, czyli dyskryminacja ze względu na wiek aktorów. Jak pisał niedawno Wall Street Journal takie seriale jak StarszakiKominsky Method z Michaelem Douglasem i Alanem Arkinem, Grace i Frankie z Jane Fondą oraz Lily Tomlin, czy reaktywowany po latach Murphy Brown z Candice Bergen, która wróciła do roli po 20 latach, przełamują ten problem. Autor napisał wprost, że seniorzy mają teraz swój moment w telewizji i są teraz gwiazdami.  Vicki Lawrence, odtwórczyni roli Margaret w „Starszakach” w jednym z wywiadów powiedziała:

Myślę, że być może zaczyna się jakaś zmiana w tym kierunku. Czytałam dużo na ten temat i wydaje mi się, że wytwórnie zaczynają powoli rozumieć, że pokolenie „baby boom” jest największą częścią populacji w tym kraju. Nigdy nie rozumiałam, dlaczego ludzie w wieku od 18 do 49 są docelową publicznością produkcji Hollywood. Połowa z tych osób wraca do domu, w którym mieszkają jeszcze z rodzicami! Wytwórnie celują w młodszych ludzi, ponieważ oni jeszcze nie uformowali swoich dorosłych nawyków, a starsi ludzie według nich nie będą próbowali nowych produktów. A jest odwrotnie! Oni próbują nowych rzeczy przez cały czas! Myślę, że w końcu zaczynają rozumieć, że jesteśmy fajni, jesteśmy interesujący i jest nas bardzo dużo!

Czym zaskoczy widzów paczka szalonych staruszków?

Premiera pierwszego sezonu Starszaków już w sobotę 2 lutego o godzinie 20:05 tylko na FOX Comedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *