Stopklatka all inclusive, czyli wakacyjna oferta filmowa

Plejada gwiazd oraz starannie wyselekcjonowane i dobrze oceniane wśród widzów produkcje. W lipcu na antenie Stopklatki zagoszczą m.in. takie filmowe hity jak „Speed: niebezpieczna prędkość”, „Speed 2: wyścig z czasem”, „Dziewiąte wrota”, „Solaris” oraz „Mała Miss”.

 

Wakacyjną przygodę stacja rozpocznie kultowym filmem „Speed: niebezpieczna prędkość”. To niezwykle dynamiczne i wciągające kino akcji z Sandrą Bullock i Keanu Reevesem w rolach głównych. Fabuła opowiada historię świetnie wyszkolonego, lecz niepokornego policjanta Jacka Travena z brygady antyterrorystycznej, który podejmuje się próby schwytania szalonego terrorysty. Film otrzymał dwa Oscary – za dźwięk i efekty specjalne oraz zyskał rzesze fanów na całym świecie. „Speed 2 – wyścig z czasem” to kontynuacja tego kasowego hitu. Tym razem Sandrze Bullock partneruje na ekranie Jason Patric, jako Alex. Akcja filmu rozgrywa się na luksusowym statku opanowanym przez szaleńca – Johna Geigera (Willem Dafoe). Para zakochanych będzie robić wszystko, żeby zapobiec nieszczęściu.

Wśród znakomitych premier miesiąca pojawi się także głośny thriller „Dziewiąte wrota”
w reżyserii Romana Polańskiego. To wciągająca historia o Deanie Corso (Johnny Depp), nowojorskim znawcy książek, specjalizującym się w odnajdywaniu bezcennych starodruków dla bogatych kolekcjonerów. Pewnego dnia otrzymuje on niezwykłe zlecenie. Tajemniczy wydawca Boris Balkan (Frank Langella), który zakupił unikatowy egzemplarz satanistycznej księgi „Dziewięć wrót Królestwa Cieni”, prosi Corso o odnalezienie pozostałych wydań tego dzieła. Wiedziony chęcią zysku rusza w podróż, której przebiegu zupełnie się nie spodziewa…

Do świata niedalekiej przyszłości przeniesie widzów „Solaris” w reżyserii Stevena Soderbergha. Film to ekranizacja powieści Stanisława Lema opowiadająca o wpływie planety Solaris na załogę stacji kosmicznej. Doktor psychologii Chris Kelvin (George Clooney) zostaje wysłany na pokład Prometeusza, który utracił kontakt z Ziemią. Na miejscu okazuje się, że jego dowódca nie żyje, a załoga zdradza objawy choroby psychicznej. Źródłem rozgrywających się wydarzeń jest tajemnicza planeta Solaris, która zdaje się być aktywnym, myślącym tworem, który wnika w ludzkie umysły.

W pełną groteski podróż zabierze widzów „Mała Miss”. Film ten w przejmujący i jednocześnie humorystyczny sposób rozprawia się z tematem depresji. Historia przedstawia rodzinną podróż do Kalifornii, gdzie ma się spełnić największy sen małej Olive, czyli udział w konkursie małych piękności. Po drodze zdarzy się jednak wiele i padnie niejedno mocne słowo. Film „Mała Miss” to zdobywca dwóch Oscarów – za rolę drugoplanową dla Alana Arkina i za najlepszy scenariusz oryginalny.

Tysiące użytkowników Filmweb.pl nie mogło się mylić! Stopklatka zaprasza widzów do zapoznania się z wakacyjną ofertą filmową.

Kiedy oglądać:

„Speed: niebezpieczna prędkość” – sobota, 11 lipca o godz. 20:00

„Dziewiąte wrota” – niedziela, 12 lipca o godz. 22:20

„Speed 2 – wyścig z czasem” – sobota, 18 lipca o godz. 20:00

„Solaris” – niedziela, 19 lipca o godz. 20:00

„Mała miss” – niedziela, 26 lipca o godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *