“Stulecie Winnych” najpopularniejszym serialem weekendu

W niedzielę, 17 maja Jedynka z udziałami na poziomie 12,1% była liderem wśród wszystkich stacji telewizyjnych. Rekordową widownię 3,1 mln wg MOR uzyskał tego dnia serial TVP1 „Stulecie Winnych”. Był to najlepszy wynik serialu w sezonie wiosennym.

 

 

Wśród TOP10 najpopularniejszych tytułów weekendu aż 8 należało do Telewizji Polskiej. Najliczniejsza widownię zgromadził serial TVP1 „Stulecie Winnych”, który w niedzielny wieczór obejrzało 2,9 mln widzów (udziały 19,3%). W rankingu znalazły się również programy emitowane z okazji 100. urodzin Świętego Jana Pawła II. Transmisję orędzia Kardynała Stanisława Dziwisza obejrzało w Jedynce 2,8 mln widzów (udziały 19,7%). Emitowany w niedzielę, 17 maja w TVP1 koncert „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II” przyciągnął wg MOR średnio 2,5 mln osób, a według NAM 2,3 mln widzów (udziały 18,4%). Koncert był transmitowany również w TVP Polonia.

Specjalną ofertę programową z okazji 100. urodzin Papieża Jana Pawła II przygotowały również kanały tematyczne: TVP3, TVP Historia, TVP Kultura i TVP Polonia. Najliczniej oglądany był wyemitowany w niedzielę, 17 maja na antenie TVP3 reportaż „Nowotarski krajobraz z Janem Pawłem II”, który obejrzało ponad 107 tys. widzów.

MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *