MediaZapowiedzi TV

Styczeń na kanałach na kanałach Polsat Viasat

Styczniowa ramówka kanałów tematycznych Polsat Viasat to nieodmiennie starannie dobrane, ekskluzywne propozycje programowe.

 

 

 

Masakra
Premiera: piątek 4 stycznia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: „Reality TV”/ rozrywka
Tytuł oryginalny: Carnage

Gospodarzem programu są angielski krykiecista Andrew Flintoff, raper Lethal Bizzle i prezenterka
telewizyjna Vick Hope. „Masakra” to program absolutnie niepowtarzalny! Zwykłe pojazdy zamieniają się w niesamowite maszyny do walki.

W upale i skwarze ogromnej pustyni, na trzech ogromnych torach rozgrywa się fantastyczna zabawa, a rywalizujące ekipy pędzą zderzak w zderzak w serii zażartych wyścigów.

Rzeczne potwory: seria 8 i 9
W dni powszednie, premiera: poniedziałek
7 stycznia, godz. 20:00

Jeremy Wade porzuca ulubione rzeki — w ósmej serii programu zapuszcza się na zupełnie nowe tereny: otwarte morze. Sztormy, nurkowanie głębinowe, spotkania z niezwykłymi zwierzętami —
z niektórymi po raz pierwszy na świecie… Czy Jeremy i jego zespół przeżyją tę największą
z dotychczasowych przygód? W dziewiątej, finałowej serii „Rzecznych potworów” Jeremy wraca w miejsca, które kiedyś odwiedził, żeby sprawdzić, co się w nich zmieniło w ciągu ostatnich
dziesięciu lat.

Podróżuje dalej i zapuszcza się głębiej niż kiedykolwiek — a w dodatku trafia na największą rybą w całej swojej karierze!

 

 

Ja i mój pies: ostateczne wyzwanie
Premiera: sobota 12 stycznia, godz. 19:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ rozrywka
Tytuł oryginalny: Me And My Dog: The Ultimate Contest

Gospodarzem tych uroczych zmagań jest Chris Packham. Ośmioro ludzi ze swoimi psami sprawdza, do czego są zdolni jako zespół. Zawody odbędą się w trudnym terenie, na obszarze Lake District
w północno-zachodniej Anglii. Wśród konkurencji znajdą się zmagania na szczycie wysokich klifów
i pływanie na otwartych wodach.

Zespoły zdobywają kolejne punkty: liczy się sprawność, inteligencja i umiejętność współdziałania człowieka i zwierzęcia. Cztery najlepsze zespoły wezmą udział w finałowym wyzwaniu: wspólnym triathlonie.

Dzień z życia Ziemi
Premiera: niedziela 20 stycznia, godz. 19:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: A Day in the Life of Earth

Jeśli myślisz, że Ziemia potrzebuje milionów lat, żeby się zmienić, to jesteś w błędzie: ten
dwuczęściowy dokument pokazuje, jak bardzo zmienia się nasza planeta w ciągu zaledwie 24 godzin. Najnowsze zdobycze naukowe uzmysłowią nam, jak Ziemia porusza się, oddycha, kurczy się i rośnie na naszych oczach. Opowiedzą o tym naukowcy, odkrywcy i zwykli ludzie.

Najnowsze dane, supernowoczesne satelity i znakomita grafika komputerowa pomogą nam zrozumieć prawdziwą naturę naszej planety. Co minutę pojawiają się nowe lądy, co godzinę z kosmosu spadają tony skał, a zanim znowu położymy się spać, chmura pyłów znad Sahary użyźni Amazonię! W tym samym czasie biegun północny przesunie się o niemal 150 metrów. Każdego dnia budzimy się na zupełnie innej planecie!

Tyranozaur: nowe spojrzenie
Niedziela 13 stycznia, godz. 19:30

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ historia
Tytuł oryginalny: Rediscovering T-Rex

Autorzy tego dokumentu zabiorą nas w fascynującą podróż, która pomoże nam lepiej zrozumieć największego drapieżnika w historii Ziemi: tyranozaura. Wykorzystując przełomowe odkrycia
paleontologiczne, najnowocześniejszą technologię i badania porównawcze ze współczesnymi
zwierzętami, spróbujemy spojrzeć z innej perspektywy na tego fascynującego i niebezpiecznego dinozaura.

Dowiemy się, jak naprawdę wyglądał i jakie wydawał odgłosy, jak się poruszał i z jaką prędkością biegał, jak gryzł i jaką miał inteligencję, a także jak działały jego zmysły oraz czy był zwierzęciem stadnym. Spróbujemy wyjść poza hollywoodzkie mity i poznać całą prawdę o tym niezwykłym stworzeniu.

 

 

Nad Pacyfikiem
Premiera: niedziela 6 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Masters of the Pacific Coast

W tym dwuczęściowym filmie dokumentalnym archeolog dr Jago Cooper bada północny zachód Stanów Zjednoczonych i Kanady, ukazując nam poruszające i inspirujące historie ludów, które żyły na tych terenach w przeszłości. Ponad 2 tysiące kilometrów krętej, skalistej, smaganej wiatrami linii
brzegowej stanu Waszyngton, kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej i południowego krańca Alaski w ciągu ostatnich 10 tysięcy lat zamieszkiwały setki różnych społeczności i plemion, które zbudowały najdłużej funkcjonującą kulturę w historii obu Ameryk.

Ludy te, mimo trudnych warunków życia i niesprzyjającego środowiska, stworzyły wyjątkowe, złożone społeczności, które zmieniły nasze spojrzenie na teorię rozwoju ludzkich cywilizacji.

Tydzień pamięci Holokaustu
Od poniedziałku 21 stycznia, godz. 21:00

W styczniu kanał Polsat Viasat History wspomina najmroczniejsze chwile II wojny światowej.
Zapraszamy na serię programów ukazujących koszmar Holokaustu i rozmiar dramatu zagłady Żydów.

Chcemy oddać hołd ofiarom w nadziei, że ta bolesna część historii świata nigdy już się nie powtórzy.

Rzym: potęga imperium
Od środy 2 stycznia, godz. 23:00

W styczniu zapraszamy na niezwykłą podróż po starożytnym Rzymie. Kilka serii historycznych pozwoli nam spojrzeć na Cesarstwo Rzymskie z odmiennych punktów widzenia i jeszcze lepiej zrozumieć życie w tamtych czasach.

Świat tajemnic
Od niedzieli 6 stycznia, godz. 10:40

Zapraszamy na niedzielne popołudnia przed telewizorem z najbardziej ekscytującymi i odkrywczymi seriami dokumentalnymi na kanale Polsat Viasat History.

Odkryjemy mroczne zakątki przeszłości poznając nierozwiązane zagadki kryminalne XX wieku: od II wojny światowej po zimną wojnę, od rodzin królewskich po tajne stowarzyszenia. Historia jest pełna niewyjaśnionych zagadek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *