Styczeń na kanałach na kanałach Polsat Viasat

Styczniowa ramówka kanałów tematycznych Polsat Viasat to nieodmiennie starannie dobrane, ekskluzywne propozycje programowe.

 

 

 

Masakra
Premiera: piątek 4 stycznia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: „Reality TV”/ rozrywka
Tytuł oryginalny: Carnage

Gospodarzem programu są angielski krykiecista Andrew Flintoff, raper Lethal Bizzle i prezenterka
telewizyjna Vick Hope. „Masakra” to program absolutnie niepowtarzalny! Zwykłe pojazdy zamieniają się w niesamowite maszyny do walki.

W upale i skwarze ogromnej pustyni, na trzech ogromnych torach rozgrywa się fantastyczna zabawa, a rywalizujące ekipy pędzą zderzak w zderzak w serii zażartych wyścigów.

Rzeczne potwory: seria 8 i 9
W dni powszednie, premiera: poniedziałek
7 stycznia, godz. 20:00

Jeremy Wade porzuca ulubione rzeki — w ósmej serii programu zapuszcza się na zupełnie nowe tereny: otwarte morze. Sztormy, nurkowanie głębinowe, spotkania z niezwykłymi zwierzętami —
z niektórymi po raz pierwszy na świecie… Czy Jeremy i jego zespół przeżyją tę największą
z dotychczasowych przygód? W dziewiątej, finałowej serii „Rzecznych potworów” Jeremy wraca w miejsca, które kiedyś odwiedził, żeby sprawdzić, co się w nich zmieniło w ciągu ostatnich
dziesięciu lat.

Podróżuje dalej i zapuszcza się głębiej niż kiedykolwiek — a w dodatku trafia na największą rybą w całej swojej karierze!

 

 

Ja i mój pies: ostateczne wyzwanie
Premiera: sobota 12 stycznia, godz. 19:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ rozrywka
Tytuł oryginalny: Me And My Dog: The Ultimate Contest

Gospodarzem tych uroczych zmagań jest Chris Packham. Ośmioro ludzi ze swoimi psami sprawdza, do czego są zdolni jako zespół. Zawody odbędą się w trudnym terenie, na obszarze Lake District
w północno-zachodniej Anglii. Wśród konkurencji znajdą się zmagania na szczycie wysokich klifów
i pływanie na otwartych wodach.

Zespoły zdobywają kolejne punkty: liczy się sprawność, inteligencja i umiejętność współdziałania człowieka i zwierzęcia. Cztery najlepsze zespoły wezmą udział w finałowym wyzwaniu: wspólnym triathlonie.

Dzień z życia Ziemi
Premiera: niedziela 20 stycznia, godz. 19:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: A Day in the Life of Earth

Jeśli myślisz, że Ziemia potrzebuje milionów lat, żeby się zmienić, to jesteś w błędzie: ten
dwuczęściowy dokument pokazuje, jak bardzo zmienia się nasza planeta w ciągu zaledwie 24 godzin. Najnowsze zdobycze naukowe uzmysłowią nam, jak Ziemia porusza się, oddycha, kurczy się i rośnie na naszych oczach. Opowiedzą o tym naukowcy, odkrywcy i zwykli ludzie.

Najnowsze dane, supernowoczesne satelity i znakomita grafika komputerowa pomogą nam zrozumieć prawdziwą naturę naszej planety. Co minutę pojawiają się nowe lądy, co godzinę z kosmosu spadają tony skał, a zanim znowu położymy się spać, chmura pyłów znad Sahary użyźni Amazonię! W tym samym czasie biegun północny przesunie się o niemal 150 metrów. Każdego dnia budzimy się na zupełnie innej planecie!

Tyranozaur: nowe spojrzenie
Niedziela 13 stycznia, godz. 19:30

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ historia
Tytuł oryginalny: Rediscovering T-Rex

Autorzy tego dokumentu zabiorą nas w fascynującą podróż, która pomoże nam lepiej zrozumieć największego drapieżnika w historii Ziemi: tyranozaura. Wykorzystując przełomowe odkrycia
paleontologiczne, najnowocześniejszą technologię i badania porównawcze ze współczesnymi
zwierzętami, spróbujemy spojrzeć z innej perspektywy na tego fascynującego i niebezpiecznego dinozaura.

Dowiemy się, jak naprawdę wyglądał i jakie wydawał odgłosy, jak się poruszał i z jaką prędkością biegał, jak gryzł i jaką miał inteligencję, a także jak działały jego zmysły oraz czy był zwierzęciem stadnym. Spróbujemy wyjść poza hollywoodzkie mity i poznać całą prawdę o tym niezwykłym stworzeniu.

 

 

Nad Pacyfikiem
Premiera: niedziela 6 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Masters of the Pacific Coast

W tym dwuczęściowym filmie dokumentalnym archeolog dr Jago Cooper bada północny zachód Stanów Zjednoczonych i Kanady, ukazując nam poruszające i inspirujące historie ludów, które żyły na tych terenach w przeszłości. Ponad 2 tysiące kilometrów krętej, skalistej, smaganej wiatrami linii
brzegowej stanu Waszyngton, kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej i południowego krańca Alaski w ciągu ostatnich 10 tysięcy lat zamieszkiwały setki różnych społeczności i plemion, które zbudowały najdłużej funkcjonującą kulturę w historii obu Ameryk.

Ludy te, mimo trudnych warunków życia i niesprzyjającego środowiska, stworzyły wyjątkowe, złożone społeczności, które zmieniły nasze spojrzenie na teorię rozwoju ludzkich cywilizacji.

Tydzień pamięci Holokaustu
Od poniedziałku 21 stycznia, godz. 21:00

W styczniu kanał Polsat Viasat History wspomina najmroczniejsze chwile II wojny światowej.
Zapraszamy na serię programów ukazujących koszmar Holokaustu i rozmiar dramatu zagłady Żydów.

Chcemy oddać hołd ofiarom w nadziei, że ta bolesna część historii świata nigdy już się nie powtórzy.

Rzym: potęga imperium
Od środy 2 stycznia, godz. 23:00

W styczniu zapraszamy na niezwykłą podróż po starożytnym Rzymie. Kilka serii historycznych pozwoli nam spojrzeć na Cesarstwo Rzymskie z odmiennych punktów widzenia i jeszcze lepiej zrozumieć życie w tamtych czasach.

Świat tajemnic
Od niedzieli 6 stycznia, godz. 10:40

Zapraszamy na niedzielne popołudnia przed telewizorem z najbardziej ekscytującymi i odkrywczymi seriami dokumentalnymi na kanale Polsat Viasat History.

Odkryjemy mroczne zakątki przeszłości poznając nierozwiązane zagadki kryminalne XX wieku: od II wojny światowej po zimną wojnę, od rodzin królewskich po tajne stowarzyszenia. Historia jest pełna niewyjaśnionych zagadek!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *