Superpuchar Polski: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa w Polsacie Sport

Czas oficjalne zainaugurować siatkarski sezon klubowy w Polsce! W środowe popołudnie w Gliwicach dojdzie bowiem do rywalizacji o pierwsze krajowe trofeum pomiędzy mistrzem oraz wicemistrzem kraju – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Projektem Warszawa. Stawką jest oczywiście Superpuchar. Kto lepiej zainauguruje zmagania w kampanii 2019/2020?

 

 

 

 

 

 

Starcie dwóch czołowych drużyn poprzedniego sezonu PlusLigi zapowiada się ekscytująco, lecz faworytem są kędzierzynianie, którzy spokojnie mogli przygotować się do tej rywalizacji. Warto przypomnieć bowiem, że ekipa z Warszawy borykała się z dużymi problemami finansowych spowodowanymi kłopotami głównego sponsora – ONICO. Ostatecznie klub ze stolicy podejdzie do środowej rywalizacji pod nazwą Projekt Warszawa, a najważniejsze w tym wszystkim, co podkreślają sami zainteresowani, jest niepodzielenie losu Stoczni Szczecin z poprzedniego sezonu.

Z zespołu wicemistrza kraju odeszło kilku czołowych zawodników. Mowa przede wszystkim o Bartoszu Kurku, Nikołaju Penczewie oraz Piotrze Łukasiku, który zasilił barwy…. kędzierzyńskiej ZAKSY. Nowym trenerem warszawian został Andrea Anastasi, który z gdańskiego Trefla wziął ze sobą nie tylko sztab szkoleniowy, ale również zawodników w postaci Patryka Niemca, Michała Kozłowskiego i Piotra Nowakowskiego. Zwłaszcza ten ostatni powinien okazać się wielkim wzmocnieniem, tworząc parę środkowych – jak za dawnych lat w AZS-ie Częstochowa, z Andrzejem Wroną. Jeżeli dodamy do tego takich zawodników jak Artur Udrys i Kevin Tillie, którzy przyszli odpowiednio z Fakieła Nowy Urengoj oraz Azimutu Modena oraz Bartosza Kwolka i Damiana Wojtaszka, którzy zostali w Warszawie, to otrzymujemy bardzo mocne zestawienie, które jest w stanie zagrozić każdemu rywalowi.

Kędzierzynianie również przystępują do tego sezonu z nowym szkoleniowcem, a został nim Nikola Grbić. Do ekipy z województwa opolskiego trafili m.in. także David Smith z Resovii Rzeszów, Simone Parodi z Top Volley Latina oraz duet z Aluronu Virtu Warty Zawiercie – Krzystof Rejno i Kamil Semeniuk. Z mistrzami Polski pożegnali się natomiast Rafał Szymura, Smam Deroo i przede wszystkim Mateusz Bieniek, który trafił do Cucine Lube Civitanova.

Spokojniejszy okres przygotowawczy nakazuje wskazywać ZAKSĘ jako faworyta środowej konfrontacji. Potencjał obu drużyn jest jednak zbliżony do siebie, więc z pewnością nie należy lekceważyć warszawian. Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą rzecz jasna w finale PlusLigi. Wówczas w rywalizacji do trzech zwycięstw kędzierzynianie wygrali 3:0, lecz warto podkreślić, że wszystkie konfrontacje były niesamowicie emocjonujące. Czy siatkarze Projektu pokuszą się o rewanż? W środowy wieczór przekonamy się kto sięgnie po pierwsze krajowe trofeum w tym sezonie.

Początek studia do meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa o godz. 17:00 w Polsacie Sport. Początek meczu o godz. 17:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *