PolsatSport w TV

Superpuchar Polski siatkarek: ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police w Polsacie Sport

Sezon klubowy siatkarek czas zacząć! W spotkaniu o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z Grupą Azoty Chemik Police. Spotkanie zostanie rozegrane w Kaliszu.

 

 

 

 

 

Sezon 2019/20 w klubowej siatkówce zainauguruje mecz mistrzyń Polski – ŁKS Commercecon Łódź, ze zdobywcą Pucharu Polski – Grupą Azoty Chemik Police. Stawką będzie Superpuchar Polski im.

Andrzeja Niemczyka. To będzie konfrontacja największych wygranych z największymi przegranymi minionego sezonu. ŁKS wywalczył mistrzowski tytuł po raz pierwszy od 1983 roku, a Chemik zajął dopiero czwarte miejsce w LSK i stracił mistrzostwo po pięciu triumfach z rzędu.

Dodatkowym smaczkiem tej konfrontacji będzie fakt, że w składach obu ekip jest aż siedem zawodniczek, które znalazły się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2019. Polki zajęły na tym turnieju czwarte miejsce. Jedną z bohaterek EuroVolley była Klaudia Alagierska.

– Po tych mistrzostwach Europy nie mogłam się doczekać powrotu do klubu, bo mamy szansę na obronę mistrza i do tego dążymy. Na pewno Chemik jest trudnym rywalem, bo ma w składzie sporo reprezentantek, ale my też jesteśmy mocne powiedziała środkowa reprezentacji i ŁKS Commercecon.

Siatkarki Chemika dwukrotnie triumfowały w batalii o Superpuchar Polski (2014, 2015), w dwóch ostatnich meczach o to trofeum poniosły porażkę. ŁKS o Superpuchar jeszcze nie grał, ale chciałby podtrzymać łódzką tradycję. W dwóch ostatnich latach siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrywały z Chemikiem 3:1 oraz 3:2.

Transmisja meczu o Superpuchar Polski ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police w Polsacie Sport w niedzielę 6 października od godziny 17.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *