Świąteczne propozycje TVP

W Święta Bożego Narodzenia Telewizja Polska przygotowała dla widzów wyjątkowe propozycje. Koncerty najpiękniejszych polskich kolęd, świąteczne wydania ulubionych teleturniejów, kultowe filmy i najlepszą rozrywkę. 31 grudnia TVP już po raz trzeci zaprosi do zimowej stolicy Polski na „Sylwestra Marzeń z Dwójką”.

 

W Wigilię w Jedynce wyjątkowy koncert „Wśród nocnej ciszy – kolędy Telewizji Polskiej i Radia Plus z Archikatedry Oliwskiej” (godz. 17:30), a o godz. 20.00 Orędzie Prymasa Polski Abp Wojciecha Polaka na Boże Narodzenie. W pierwszy dzień Świąt widzowie spotkają się w świątecznym wydaniu z uczestnikami programu „Rolnik szuka żony” (godz. 20:20). 31 grudnia o godz. 20.00 TVP2 zaprasza do Zakopanego na najlepszego, polskiego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”. W pierwszy dzień Nowego Roku w Jedynce obejrzymy o godz. 22.05 noworoczną „Szopkę z przedszkola”, opartą na piosenkach Jacka Kaczmarskiego. 1 stycznia, jak co roku „Koncert Noworoczny z Wiednia” w Dwójce o godz. 12:15. Tego samego dnia wielkie emocje czekają na widzów w TVP2, już o godz. 20:05. rozpocznie się drugi sezon muzycznego talent show „The Voice Kids 2”.

 

 

WIGILIA, 24 GRUDNIA

ARKTYCZNA PRZYGODApremiera

godz. 9:35

Luke mieszka razem z matką w północnej Dakocie, bardzo blisko pól lodowych. Pewnego wieczoru odkrywa w swoim domu malutkiego białego niedźwiadka. Chłopiec jest zachwycony, zresztą niedźwiadek też, ale dzikie zwierzę nie może przecież mieszkać z ludźmi. Luke decyduje się oddać malca matce. Nie zdaje sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w mroźnej krainie.

MAGICZNA SKARPETA  premiera

godz. 12:55

Zbliża się Boże Narodzenie. Lindsey Monroe już po raz trzeci spędzi święta bez zmarłego męża i ojca jej córki Hannah. Obie wciąż nie mogą się pogodzić ze śmiercią Douga, którego bardzo im brakuje. Podczas zakupów na świątecznym jarmarku, Hannah dostaje od starszej, miłej pani postrzępioną, czerwoną skarpetę na gwiazdkowe prezenty, która ma magiczną moc. Od tej pory dzieją się dziwne rzeczy w ich domu. Kanada/USA 2015 Reżyseria: David Winning. Scenariusz: Buddy Baron. Aktorzy: Victor Webster, Bridget Regan, Iris Quinn, Imogen Tear, Fred Henderson.

JAKA TO MELODIA ODC. 3968 premiera

godz. 16:20

Odcinek specjalny z udziałem: Ewy Gorzelak-Dziduch, Ewy Kuklińskiej i Ewy Serwy.

WŚRÓD NOCNEJ CISZY – KOLĘDY TELEWIZJI POLSKIEJ I RADIA PLUS Z ARCHIKATEDRY OLIWSKIEJ premiera

godz. 17:30

Koncert „Wśród Nocnej Ciszy – kolędy Telewizji Polskiej i Radia Plus z Archikatedry Oliwskiej” to widowisko muzyczne, na które składają się najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu znakomitych wykonawców w zupełnie nowych aranżacjach Piotra Dziubka. Jako soliści wystąpią: Maciej Miecznikowski, Alicja Węgorzewska, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Golec uOrkiestra, Pectus, Halina Mlynkova, Eleni, Margaret i Sławomir Uniatowski. Solistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny po kierunkiem Piotra Dziubka oraz chór Studium Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

ORĘDZIE PRYMASA POLSKI ABP WOJCIECHA POLAKA NA BOŻE NARODZENIE

godz. 20.00

Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia Hierarcha Kościoła Katolickiego za pośrednictwem Telewizji Polskiej składa Rodakom w kraju i za granicą życzenia świąteczne. W tym roku Prymas Polski Abp Wojciech Polak przybliży Polakom istotę świąt Bożego Narodzenia. Przypomni, że najważniejsze dla każdego człowieka jest odnalezienie małego Jezusa i przyjęcie go do swojego życia i rodziny.

JAKA WIGILIA TAKI CAŁY ROK – KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK Z CZERWIŃSKA NAD WISŁĄ PREMIERA

godz. 20:30

Koncert kolęd z udziałem pary prezydenckiej. W repertuarze koncertu znajdą się tradycyjne kolędy i pastorałki od wieków śpiewane w polskich domach i kościołach, w wykonaniu Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej, Mariki, Piotra Cugowskiego, Sebastiana Karpiel-Bułecki, Andrzeja Piasecznego, Mietka Szcześniaka, Mateusza Ziółko i Sound ‘n’ Grace.

TRANSMISJA PASTERKI Z BAZYLIKI ŚW. PIOTRA W WATYKANIE Z UDZIAŁEM PAPIEŻA FRANCISZKA, godz. 21.25

Tradycyjna msza święta z Bazyliki św. Piotra w Watykanie, pod przewodnictwem papieża Franciszka odprawiana na pamiątkę wydarzeń zapisanych w Ewangelii: „Pasterze w tym czasie zbudzeni przez Aniołów udali się do groty Narodzenia Pańskiego”. Biorą w niej udział tysiące wiernych zgromadzonych zarówno na placu św. Piotra, jak i przed telewizorami na całym świecie.

25 GRUDNIA BOŻE NARODZENIE

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH

godz. 7:00

URBI ET ORBI – TRANSMISJA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA Z WATYKANU

godz. 12.00

Transmisja uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi (Miastu i światu) wygłaszanego przez Papieża Franciszka z balkonu Bazyliki Świętego Piotra w ważnych dla Kościoła okolicznościach oraz świętach. Błogosławieństwo Urbi et Orbi wzięło się z tradycji błogosławieństwa udzielanego przez papieża wiernym po Mszy Świętej. Po raz pierwszy takiego błogosławieństwa udzielił papież Sylwester II 1 stycznia 1000 roku. Błogosławieństwo papieskie transmitowane jest przez telewizję od 1985 roku

SHELBY – PIES KTÓRY POKOCHAŁ ŚWIĘTA  premiera

godz. 13:25

Urocza opowieść dla całej rodziny o piesku rasy beagle, który w Wigilię salwuje się ucieczką ze schroniska, gdzie ma zostać uśpiony. Szczęśliwie trafia pod opiekę Jake’a, chłopca, który bardzo chce zostać magikiem. Reżyser: Brian K. Roberts. Aktorzy: Chevy Chase, Jennifer Gibson, Tom Arnold.

ALAIN QUATERMAIN I ZAGINIONE MIASTO ZŁOTA premiera

godz. 15:05

Adaptacja opublikowanej w 1887 r. książki „Allan Quatermain” Henry’ego Ridera Haggarda (1856-1925). Podróżnik, łowca przygód i przewodnik safari Anglik Allan Quatermain, wyrusza w kolejną daleką podróż. Tym razem celem niebezpiecznej i pełnej niezwykłych przygód wyprawy jest odnalezienie zaginionego brata oraz legendarnego Miasta Złota. USA 1986. Reżyseria: Gary Nelson. Scenariusz: Gene Quintano Aktorzy: Richard Chamberlain, Sharon Stone, James Earl Jones, Henry Silva, Robert Donner, Doghmi Larbi.

JAKA TO MELODIA premiera

godz. 18.35

Odcinek specjalny z udziałem aktorów serialu TVP „M jak miłość”: Teresy Lipowskiej, Krzysztofa Tyńca, Roberta Moskwy i Julii Wróblewskiej.

ROLNIK SZUKA ŻONYpremiera

godz. 20:20

W świątecznym odcinku specjalnym pokażemy związki powstałe w dwóch ostatnich seriach programu. Pary z 4 edycji programu mają za sobą zaręczyny, śluby i kilka miesięcy wspólnego życia. Pary z edycji 5 dopiero się poznają i planują swoją przyszłość. Gospodyni programu – Marta Manowska powita Rolników oraz ich drugie połówki w świątecznie zaaranżowanym obiekcie pod Warszawą. Goście przywiozą ze sobą regionalne potrawy. Panie zadbają o przygotowanie świątecznego stołu, zaś Panowie o świąteczną oprawę (kominek i choinkę).

REGUŁA MILCZENIA premiera

godz. 22:55

Jim Grant (Robert Redford) jest wdowcem i samotnym ojcem. W latach młodzieńczych był aktywistą studenckiej organizacji Weather Underground, a za swoje czyny z tamtego buntowniczego okresu, nadal jest poszukiwany przez prawo. Ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad trzydziestu lat, udając adwokata Albany. Jednak pewnego feralnego dnia Ben Shepard (Shia LaBeouf), agresywny młody reporter, może przyczynić się do odkrycia jego prawdziwej tożsamości.

USA/2012 Reżyseria: Robert Redford. Aktorzy: Robert Redford, Shia LaBeouf, Julie Christie.

26 GRUDNIA

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH

godz. 7:00

RODZINA NA ŚWIĘTA  

godz. 10:30

Na firmowym przyjęciu bożonarodzeniowym, reporterka telewizyjna Hannah Dunbar nawiązuje rozmowę z Mikołajem. Zastanawia się, czy postąpiła słusznie, wyjeżdżając przed 10 laty w pogoni za karierą do San Francisco i porzucając swego chłopaka Bena, z którym miała wziąć ślub. Chciałaby wiedzieć, jak teraz wyglądałoby jej życie, gdyby zachowała się inaczej. Niespodziewanie spełnia się jej życzenie. USA 2016. Reżyseria: Amanda Tapping. Scenariusz: Bryar Freed. Aktorzy: Lacey Chabert, Tyron Leitso, Milli Wilkinson, Audrey Smallman, Brittney Wilson, Jill Morrison.

PCHŁA SZACHRAJKA, TEATR TELEWIZJI  premiera

godz. 13:10

Rymowana bajka o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, uwielbiającej robić psikusy, to klasyka literatury dziecięcej. Wielki tupet i jeszcze większy spryt oraz wdzięk pozwalały jej – do czasu – wychodzić obronną ręka z opresji, które sama wywoływała. Gdy wreszcie wyrokiem sądu została skazana za swoje psoty i gałgaństwa, ze łzami w oczach obiecała poprawę, przeszła głęboką przemianę i odtąd była tak uczciwa, jak to tylko w bajkach bywa. Realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego Pchła Szachrajka Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk, to propozycja nie tylko dla dzieci. Spektakl Teatru Narodowego w Warszawie. Reżyseria: Anna Seniuk. Artyści: Ewa Bułhak, Kinga Ilgner, Piotr Piksa, Anna Seniuk, Paulina Korthlars.

SKOKI NARCIARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ZAKOPANEM  transmisja

godz. 14:25

JAKA TO MELODIA odc. 3970  premiera

godz. 18:35

Specjalny odcinek świąteczny z udziałem artystów kabaretowych: Grzegorz Halama, Bilguun Ariunbaatar i Bogdan Kalus.

BŁĘKITNA GŁĘBIA

godz. 20:20

Dwoje młodych płetwonurków (Jessica Alba i Paul Walker) marzy o znalezieniu zatopionego skarbu. Zabierają przyjaciół (Scott Caan i Ashley Scott) na spotkanie ekstremalnej przygody. W opanowanych przez rekiny głębinach, spoczywa legendarny wrak pirackiego statku pełen złota. Ich szczęście trwa jednak krótko, bowiem nieopodal wraku odkrywają także zatopiony samolot pełen narkotyków, do którego rości sobie prawa grupa bezwzględnych, gotowych na wszystko przestępców. USA/2005. Reżyseria: John Stockwell. Aktorzy: Jessica Alba, Paul Walker, Scott Caan.

31 GRUDNIA SYLWESTER

MŁODZI RAJDOWCY premiera

Godz. 11:00

Opowieść o chłopcu, który chce zostać sportowym kierowcą gokarta. W spełnieniu marzeń pomaga mu jego ojciec (Randy Quaid). Reżyseria: Stuart Gillard. Obsada: Randy  Quaid,  Will  Rothaar, Jennifer  Wigmore.

BANDSLAM premiera

Godz. 13.30

Will, nastoletni pasjonat muzyki, rozpoczyna naukę w nowej szkole, gdzie dużą popularnością cieszy się konkurs dla amatorskich zespołów i wokalistów. Nieoczekiwanie zostaje poproszony o pomoc przez aspirującą do zwycięstwa Charlotte. USA 2009 Reżyseria: Todd Graff. Aktorzy: Vanessa Hudgens, Aly Michalka, Lisa Kudrow.

JAKA TO MELODIA ODC. 3975 premiera

godz. 17:30

Finał grudnia, w którym wystąpią najlepsi zawodnicy miesiąca.

KORONA KRÓLÓW ODC.148 premiera

godz. 18:30

Wielkanoc 1345. Wojewodzie kaliskiemu udało się uwięzić Karola Luksemburskiego. Król szacuje, jak wiele dla czeskiego władcy warte jest życie syna. Bolko czuje, że nieroztropne działania Kazimierza doprowadzą wszystkich do zguby, a wojna jest nieunikniona. Nikel w rozmowie z Rudigerem odkrywa swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się, że sprzyja Czechom i jest gotowy zdradzić swojego pana.

WALKING ON SUNSHINE. CHODZĘ W SŁOŃCU premiera

godz. 20:25

Komedia muzyczna. Taylor przylatuje do Włoch na zaproszenie swojej siostry Maddie, by u jej boku spędzić cudowne wakacje. Na miejscu czeka ją nie lada niespodzianka. Okazuje się, że siostra ma zamiar wziąć niebawem ślub z przystojnym Rafem, który jest miłością jej życia. Gdy Taylor poznaje wybranka siostry, z miejsca się w nim zakochuje. Co więcej, ona także wydaje się nie być mu obojętna… Wielka Brytania 2014. Reżyseria: Max Giwa, Dania Pasquini. Aktorzy: Greg Wise, Joelle Koissi, Leona Lewis.

1 STYCZNIA NOWY ROK

MIKOŁAJ NIEŚWIĘTY  premiera

godz. 12:20

Boże Narodzenie. Sześcioletni Antoine stoi w oknie i marzy by spotkać wreszcie Świętego Mikołaja. Kiedy nagle na balkon spada zakapturzona postać z białą brodą, zachwycony malec uważa, że jego marzenie właśnie się spełnia. Chłopczyk kompletnie nie zdaje sobie sprawy, że nie stoi przed nim Święty Mikołaj, tylko włamywacz grasujący w drogich apartamentach w bogatej dzielnicy. Antoine nie pozwala się zbyć i podąża za swoim Mikołajem w nadziei, że ten naprawdę zabierze go na przejażdżkę saniami. Przedziwny duet wybiera się w pełną przygód, złodziejską wycieczkę po dachach Paryża. Francja 2014 Reżyseria: Alexander Coffre. Aktorzy: Tahar Rahim, Victor Cabal, Annelise Hesme.

TRANSMISJA: SKOKI NARCIARSKIE TCS GA-PA na żywo

godz. 14:00

KORONA KRÓLÓW ODC. 149 premiera

godz. 18:35

Jan Luksemburski zbiera przy granicy swoje wojska. Konflikt zbrojny to jedynie kwestia czasu. Bolko nie boi się stanąć do walki, jednak śle listy do Kazimierza, Ludwika i Elżbiety oraz Wittelsbachów, licząc na ich wsparcie. Jedyne co go niepokoi to zbliżający się do Świdnicy orszak jego żony Agnieszki. Bojąc się o jej bezpieczeństwo za wszelką cenę musi go zawrócić. Czesi podstępem chcą pokrzyżować plany Kazimierza, jeden z poddanych króla okazuje się dla nich szpiegować.

ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE?

godz. 20:20

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem. Francja 2014. Reżyseria: Philippe de Chauveron, obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Frederic Chau, Frederique Bel, Elodie Fontan

SZOPKA W PRZEDSZKOLU premiera

godz. 22:05

Szopka noworoczna 2019 inspirowana będzie piosenką Jacka Kaczmarskiego. Polska scena polityczna zostanie przedstawiona jako przedszkole, a politycy jako dzieci i wychowawcy. W tym roku do zagrania znanych postaci zaproszono aż dwudziestu dwóch aktorów. Jacka Lenartowicza zobaczymy w roli Donalda Trumpa, Grzegorza Mielczarczyka w roli Władmira Putina, Mariusza Czajkę w roli Pawła Kukiza, Dariusza Kordka w roli Ryszarda Petru i Rafała Sadowskiego w roli Donalda Tuska.

 

 

22 GRUDNIA

ŚWIĘTA JUŻ! WIELKI KONCERT PRZEBOJÓW ŚWIĄTECZNYCH, cz.1 i 2 od godz. 20.05, cz. 3 i 4 – 29.12 od 20.05

Niezwykły koncert, podczas którego gwiazdy polskiej estrady oraz finaliści Voice of Poland wykonają największe polskie i światowe przeboje świąteczne  w rozmaitych zaskakujących aranżacjach: od swingu do rocka. W koncercie  będzie również miejsce na wzruszające opowieści oraz świąteczne anegdoty, którymi podzielą się artyści. Największe przeboje świąteczne wyśpiewają: Halina Mlynkova, Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder, Ania Wyszkoni, Katarzyna  Stankiewicz, Małgosia Ostrowska, Katarzyna Popowska, Kasia Moś, Jula, Anna Deko, Agnieszka Hekiert, Beata Przybytek, Sound And Grace, Mateusz Ziółko, Rafał Brzozowski, Sławek Uniatowski, Andrzej Krzywy, Pectus, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mariusz Szaban, Filip Lato, Piotr Zubek.

WIGILIA, 24 GRUDNIA

WANILIA, CYNAMON I PŁATKI MIGDAŁÓW. ŚWIĄTECZNE WYPIEKI W EUROPIE

godz. 13:05

Film dokumentalny opowiadający o wyjątkowych wypiekach, które w różnych europejskich krajach są przygotowywane na Święta Bożego Narodzenia. Gdzie najlepiej rozpocząć podróż, jak nie w Złotej Pradze mieście mającym kilkaset lat tradycji cukierniczych. W Czechach spotyka się wielką różnorodność tradycyjnych ciastek bożonarodzeniowych, do których obficie wykorzystuje się orzechy i przyprawy. W Szwajcarii nie ma mowy, żeby nie były w tym czasie wypiekane Zimtsterne, cynamonowe gwiazdki – tradycyjne niemieckie i austriackie ciasteczka świąteczne. W Trieście, spotkamy wypieki pikantne z dużą ilością czekolady, nazywane Dolci. W Wiedniu waniliowe księżyce Vanillekipferl i tu króluje wanilia. W każdym europejskim kraju ten czas jest wyjątkowy i szykuje się wtedy bardzo specjalne pyszności.

FAMILIADA – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:00

W tym odcinku specjalnym zobaczymy zmagania uczestników Rejsu Niepodległości Salvatti – laureaci Konkursu Rejsu Niepodległości kontra studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

KOŁO FORTUNY premiera

godz. 14:35

KONCERT KOLĘD W PELPLINIE cz. I  premiera

godz. 15:15

Świąteczny koncert w wyjątkowych wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. W czasie koncertu zostaną zaprezentowane świąteczne aranżacje wielu popularnych kolęd, które zaśpiewają: Natalia Nykiel, Aga Zaryan, Katarzyna Cerekwicka, Grzegorz Hyży, Blue Cafe, Tre Voci Tenors oraz Chóru Artos.

MIŁOŚĆ W LAPONII   premiera

godz. 18:25

Charlotte Marton to młoda prawniczka pracująca w dużej korporacji i marząca o tym, by zmienić swoje monotonne życie. Pewnego grudniowego dnia Charlotte otrzymuje polecenie wyjazdu do Kiruny na północy Szwecji, bo postawić w stan likwidacji tamtejszą fabrykę zabawek, od lat przynosząca straty. Sprawa jest prosta, szefowie obiecują Charlotte, że przed Świętami wróci do domu. Na miejscu wita ją Martial młody, przystojny dyrektor, który, jak się okazuje, zarządza fabryką bardziej jak idealista i marzyciel, niż pragmatyczny przedsiębiorca. Charlotte, która od jakiegoś czasu nie wierzy już w miłość, ulega jego urokowi i powoli zapomina o swoim zadaniu. Reżyseria: Arnauld  Mercadier, obsada: Tomer Sisley, Julie  de Bona, Malonn  Levana

NIETYKALNI

godz. 20:10

Philippe, bogaty, sparaliżowany arystokrata zatrudnia jako pomoc domową młodego chłopaka z przedmieścia, Drissa, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch różnych światów daje początek przyjaźni, równie zabawnej i szalonej, jak nieoczekiwanej. Wyjątkowy związek, który będzie iskrzył i uczyni ich…. nietykalnymi! Obraz według własnego scenariusza wyreżyserowali Olivier Nakache i Eric Toledano, a przed kamerą wystąpili m.in. Franois Cluzet i Audrey Fleurot. Film otrzymał 8 nominacji do Cezarów, w planach jest jego amerykański remake. Francja 2011 r., Scenariusz i reżyseria: Olivier Nakache i Eric Toledano; Obsada: Francois Cluzet, Audrey Fleurot, Omar Sy, Clotilde Mollet, Anne Lee Ny, Cyril Mendy, Christian Ameri

BOŻE NARODZENIE, 25 GRUDNIA

MAGICZNE SANIE  premiera

godz. 09:40

Laurel zaczyna organizować świąteczną paradę w swym rodzinnym miasteczku. Kiedy zbiera niezbędne rekwizyty, napotyka stare sanie, które wydają się mieć magiczną moc i kierują ją w stronę jej dawnego ukochanego, który przed laty wyjechał z miasteczka, by robić karierę w Nowym Jorku. Sanie znikają i pojawiają się w niespodziewanych momentach, by w różnych sytuacjach łączyć ze sobą dawnych kochanków. Reżyseria: Marita Grabiak. Obsada: Erin Cahill, David  Alpay, Dakota  Guppy

OPOWIEŚCI WIGILIJNE  premiera

godz. 13:10

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia gwiazdy Telewizji Polskiej spotkają się w studiu „Pytania na śniadanie”, by w świątecznej atmosferze podzielić się z widzami swoimi opowieściami wigilijnymi. Gospodarzami programu będą Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny.

FAMILIADA – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:00

W tym odcinku zobaczymy zmagania trenerów nowej edycji „Voice of Kids” z  drużyną dzieci z poprzedniej edycji programu.

KOŁO FORTUNY – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:35

O wygraną zmagać się będą wybitni kucharze, których na co dzień można zobaczyć w programach TVP: Michał Bryś; Adam Borowicz; Jerzy Nogal. Nagroda z tego odcinka przeznaczona zostanie na cele charytatywne.

KOLĘDOWO – STANISŁAWA CELIŃSKA I GOŚCIE  premiera

godz. 15:15

Koncert Kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej z gośćmi oraz z zespołem muzycznym w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. Koncert i płyta „Świątecznie” zawiera wybrane kolędy                         i pastorałki zaśpiewane niezwykle ciepło przez niepowtarzalną Stanisławę Celińską, a całość w zaskakujący sposób zaaranżował Maciej Muraszko. Usłyszymy nie tylko tradycyjne kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj maluśki, maluśki” czy „Mości gospodarzu”, ale także piękną pastorałkę Ernesta Brylla „Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska”, a także dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez duet Celińska/Muraszko.

26 GRUDNIA

FAMILIADA – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:00

W tym odcinku specjalnym zobaczymy zmagania drużyn dwóch zespołów muzycznych: Blue Cafe i Pectus.

KOŁO FORTUNY – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:35

O wygraną powalczą aktorzy Dwójkowego serialu „Na sygnale” – Monika Mazur; Dariusz Wieteska i Lea Olesiak. Nagroda będzie przeznaczona na cel charytatywny.

KONCERT KOLĘD W PELPLINIE cz. II  premiera

godz. 15:15

Świąteczny koncert w wyjątkowych wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. W czasie koncertu zostaną zaprezentowane świąteczne aranżacje wielu popularnych kolęd, które zaśpiewają: Natalia Nykiel, Aga Zaryan, Katarzyna Cerekwicka, Grzegorz Hyży, Blue Cafe, Tre Voci Tenors oraz Chóru Artos.

27 SUKIENEK

godz. 20:10

Romantyczna Jane (Katherine Heigl) kocha śluby. Ma w szafie 27 fantazyjnych sukienek, które wykorzystywała jako druhna podczas wesel przyjaciół i znajomych. Jednak nic nie wskazuje na to, aby sama miała wyjść za mąż. Tymczasem chętnie angażuje się w pomoc przy organizowaniu imprez i odnosi na tym polu spore sukcesy. Znajomi błagają Jane, by zajęła się przygotowaniem ich uroczystości. Ściąga to na nią zainteresowanie Kevina (James Marsden), dziennikarza prowadzącego rubrykę sprawozdań ze ślubów w gazecie „New York Journal”. Kevin postanawia napisać o Jane artykuł. Dziewczyna otwiera przed nim swą szafę i serce. Tymczasem Kevin wykorzystuje jej naiwność… USA 2008 r., Reżyseria: Anne Fletcher; Scenariusz: Aline Brosh McKenna; Obsada: Katherine Heigl, James Marsden, Malin Akerman, Edward Burns, Judy Greer, Maulik Pancholy, Melora Hardin, Michael Ziegfeld.

LA LA POLAND s.II – odcinek specjalny  premiera

godz. 22:10

La La Poland, komediowo – kabaretowy cykl Dwójki – to absurdalna podróż w głąb niezwykłej krainy znanej, jako La La Poland, z jej wszystkimi śmiesznostkami i powagą, grozą i urokiem, błazenadą i powabem Wraz z bohaterami kręconych techniką filmową humorystycznych filmów, scenek, ujęć oraz skeczy przeniesiemy się do niezwykłego świata La La Poland.

SYLWESTER, 31 GRUDNIA

FAMILIADA  premiera

godz. 14:00

KOŁO FORTUNY premiera

godz. 14:35

W tym odcinku specjalnym programu wystąpią prowadzący z porannego programu Dwójki  „Pytanie na śniadanie” – Tamara Gonzalez Perea, Robert El Gendy i Ziemowit Pędziwiatr. Nagroda z tego odcinka przeznaczona będzie na cel charytatywny.

SYLWESTROWE MODOWE S.O.S.premiera

godz. 15:40

Prowadząca „Pytanie na śniadanie” Marcelina Zawadzka z grupą stylistek pomaga w ostatnich przygotowaniach do sylwestrowej zabawy, a jej goście podpowiedzą widzom, jakie mają ew. możliwości modowe na kilka godzin przed przywitaniem Nowego Roku.

LAKIER DO WŁOSÓW   premiera

godz. 16:00

Puszysta nastolatka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) wierzy, że jej przeznaczeniem jest tańczyć boogie. Dziewczyna marzy o występie w znanym telewizyjnym widowisku. Autor show, przypadkiem obecny na szkolnej potańcówce, zachwyca się popisami Tracy i zaprasza ją do występu w programie. Nastolatka szybko zdobywa sympatię widzów, pozostawiając w cieniu dotychczasową gwiazdę widowiska, Amber von Tussle (Brittany Snow). Podstępna Amber nie zamierza jednak składać broni i postanawia wyeliminować rywalkę. Reż. Adam Shankman, obsada: Nikki Blonsky, Brittany Snow, John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken, Amanda Bynesa, Queen Latifa

SYLWESTER MARZEŃ Z DWÓJKĄ 2018 na żywo

godz. 19:55

Najwspanialszy Sylwester Marzeń z Dwójką odbędzie się w Zakopanem!

Zenek Martyniuk, Sławomir i Kajra, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Ricchi e Poveri, duet Al Bano i Romina Power oraz wiele innych Gwiazd zaśpiewają podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Narodowy Sylwester odbędzie się już po raz trzeci w zimowej stolicy Polski na Równi Krupowej. W tym roku na scenie pod Giewontem będzie wielu „debiutantów” – Zawsze marzyliśmy, by wystąpić na Sylwestra w Zakopanem – przekonywali Paweł i Łukasz Golcowie. Dawid Kwiatkowski jest szczęśliwy, że swoje urodziny spędzi w zimowej stolicy Polski z widzami Dwójki. Wspaniały występ z utworem „Anyone I Want To Be” zapewni Roksana Węgiel, tegoroczna zwyciężczyni „The Voice Kids” i Eurowizji Junior. Na Równi Krupowej nie zabraknie Sławomira i Kajry z przebojem „Miłość w Zakopanem”, króla disco-polo Zenka Martyniuka z hitem „Życie to są chwile”. Oprócz nich wystąpią Marcin Miller z zespołem Boys, Radosław Liszewski z zespołem Weekend, trio z Małopolski Komodo. Podczas Sylwestra Marzeń widzowie Dwójki będą się bawić w rytmach „Ci Sara” i „Felicita” w wykonaniu Al Bano i Rominy Power, „Acapulco” Ricchi e Poveri oraz największych przebojów Thomasa Andersa z legendarnego zespołu Modern Talking. Zobaczymy również: Natalię Szroeder, Sylwię Grzeszczak, Margaret, Papa D, Marcina Sójkę, Michała Szczygła i wielu innych znakomitych artystów.

Imprezę w Zakopanem poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel. O relacje zakulisowe zadbają Norbi oraz Damian Michałowski z Radia Zet. Całość będzie można również śledzić na profilu Facebook „Bądźmy Razem.TVP”, gdzie pojawią się zapowiedzi, relacje, ciekawostki i wiele innych atrakcji.

NOWY ROK, 1 STYCZNIA

KONCERT NOWOROCZNY Z WIEDNIA premiera

godz. 12:15

Transmisja Koncertu Noworocznego z Wiednia. Tradycyjnie 1 stycznia w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Filharmonia Wiedeńska) odbędzie się uroczysty koncert transmitowany przez wiele europejskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Do udziału w koncertach zapraszani są wybitni dyrygenci.

FAMILIADA – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:00

W tym odcinku o nagrodę na cele charytatywne powalczą  Youtuberzy kontra zespół Cello.

KOŁO FORTUNY – SPECJALNY ODCINEK ŚWIĄTECZNY  premiera

godz. 14:35

W tym odcinku o wygraną zmagać się będą osoby, który wygrały w Kole Fortuny, a teraz grają by pomóc innym: Justyna Narowska, Marcin Delimedjac i Grażyna Komeczek.

NOWY ROK Z DWÓJKĄ  premiera

godz. 15:20

W studiu Pytania na śniadanie, z prowadzącymi Marzeną Rogalską i Tomaszem Kammelem, zaproszeni goście – w noworocznej atmosferze – wspominają sylwestrową zabawę sprzed kilkunastu godzin.

THE VOICE KIDS 2 – PRZESŁUCHANIA W CIEMNOpremiera

godz. 20:05

Już 1 stycznia do TVP2 powróci muzyczne talent-show „The Voice Kids”. W 2 edycji programu w fotelach trenerskich zasiądą: Dawid Kwiatkowski, Cleo oraz energiczny duet Tomson i Baron z zespołu Afromental. Do grona prowadzących – Barbary Kurdej-Szatan i Tomasza Kammela – dołączy gwiazda YouTube’a, Janek Dąbrowski, szerzej znany jako JDabrowsky. Finał premierowej edycji zakończył się zwycięstwem Roksany Węgiel, tegorocznej triumfatorki Junior Eurowizji. Czy w 2019 roku w programie objawi się kolejny dziecięcy wielki talent? Pierwszy odcinek „The Voice Kids 2” w Nowy Rok o godz. 20:05 na antenie TVP2. Kolejne w każdą sobotę o godz. 20:05.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *