Świetne wyniki Epson w segmencie drukarek

Coraz więcej klientów w Polsce wybiera drukarki atramentowe z systemem EcoTank firmy Epson, jak wynika z wyników opublikowanego 31 października raportu „Quarterly Hardcopy Peripherals”, przygotowanego przez firmę analityczną IDC.

 

Przedstawione dane dotyczą trzeciego kwartału bieżącego roku i skupiają się na segmencie drukarek wyposażonych w system stałego zasilania w atrament (czyli w przypadku firmy Epson modeli z serii EcoTank). Urządzenia te są coraz częściej wybierane przez klientów poszukujących sprzętu drukującego, który zapewnia nie tylko najwyższą jakość, ale i niskie koszty wydruku.

W omawianym okresie 18% wszystkich sprzedanych na polskich rynku urządzeń tego typu stanowiły właśnie produkty marki Epson. Oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z kwartałem drugim i aż o 7 punktów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017.

Jeszcze lepiej sytuacja wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę ogólną wartość sprzedaży w trzecim kwartale 2018 r. Udział firmy Epson w rynku wyniósł 35%, co nie tylko jest wynikiem o 6 punktów procentowych wyższym niż w kwartale drugim, ale również wynikiem lepszym o 11 p.p. od tego w analogicznym okresie roku 2017. Warto zauważyć, iż tylko jedna firma wypracowała w tym czasie lepszy (i to minimalnie – o 1 punkt procentowy) wynik.

„Zaprezentowane właśnie przez IDC statystyki cieszą nas niezmiernie. Tym bardziej, że widoczne w nich tendencje i prognozy pokrywają się w znacznej mierze z równie pozytywnymi z naszego punktu widzenia analizami firmy GFK. To dowodzi, że klienci doceniają innowacje Epsona i widzą w swoich biurach i domach miejsce dla naszych nowoczesnych rozwiązań drukujących, opartych na technologii atramentowej. Jestem przekonany, że w kolejnych kwartałach ta tendencja będzie się tylko umacniać”skomentował Krzysztof Modrzewski – szef polskiego oddziału Epson.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *