MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Tegoroczna edycja World Media Festival okazała się podwójnie szczęśliwa dla TVN Style

Tegoroczna edycja World Media Festival okazała się podwójnie szczęśliwa dla TVN Style i Małgorzaty Łupiny, reżyserki, na co dzień pełniącej funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN ds. kanałów tematycznych. Jej dwa dokumenty – “Klonowanie – sposób na nieśmiertelność” i “Pyszne Peru” zostały docenione przez jury festiwalu.

Pierwszy z wymienionych filmów, z udziałem Marcina Prokopa, otrzymał Złoty Glob (intermedia-globe GOLD Award) w kategorii “Dokument: Badania naukowe” (Documentaries: Research and science). “Klonowanie – sposób na nieśmiertelność” pokazuje Koreę jako kraj, w którym panuje moda na klonowanie ukochanych pupili. Klinika Sooam w Seulu przeprowadza około stu tego rodzaju zabiegów rocznie. Marcin Prokop jako jeden z nielicznych dziennikarzy miał szansę uczestniczyć w porodzie sklonowanego psa. Lekarze z kliniki pracują również nad znalezieniem lekarstw na wiele przewlekłych chorób, a docelowo marzą o sklonowaniu człowieka.
Srebrnym Globem (intermedia-globe SILVER Award) w kategorii “Filmy Podróżnicze” (Travel) nagrodzono natomiast “Pyszne Peru”. Dokument opowiadający o wyprawie kreatorki smaku, wielbicielki Ameryki Południowej i słynnej restauratorki – Magdy Gessler – w kulinarną podróż po Peru. Bohaterka kosztuje egzotycznych przysmaków, takich jak pieczona świnka morska, łowi ośmiornicę, spotyka się z lokalnym szamanem oraz odwiedza największy na świecie bank kartoflanych zarodków.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 maja w Hamburgu.

Sukcesy programowe stacji przekładają się na świetne wyniki oglądalności. Pierwszy kwartał roku 2017 to wzrost udziałów kanału TVN Style o 20% w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego. Tym samym stacja zakończyła Q1.2017 wynikiem 1,46%, w grupie kobiet z miast. Wynik ten daje pewne 1 miejsce wśród stacji o profilu kobiecym.

Wiosna w pełni, tymczasem TVN Style już zaczyna przygotowania do sezonu jesiennego, planując kolejne serie znanych i lubianych przez widzów kanału programów. Wśród nich pojawią się między innymi propozycje takie jak: Życie bez wstydu, Pani Gadżet, Sablewskiej sposób na modę, I nie opuszczę Cię aż do ślubu, W czym do ślubu?, Beauty ekspert czy Dorota was urządzi.

Wśród NOWOŚCI program (pod roboczym tytułem) Z wizytą u gwiazd, w którym widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak mieszkają ich ulubione gwiazdy. Po swoich „oazach” oprowadzą m.in. Magda Gessler, Anna Nowak-Ibisz, czy Anna Dereszowska.

Kolejną z jesiennych NOWOŚCI będzie program ZASKOCZ MNIE!, w którym TVN Style wcieli się w rolę dobrej wróżki, spełniającej marzenia zwykłych ludzi. Bohaterowie programu chcąc zorganizować swoim bliskim nietypową niespodziankę z okazji urodzin, zaręczyn czy też rocznicy zwrócą się do redakcji z pomysłem będącym spełnieniem marzeń bliskiej im osoby. Przy pomocy profesjonalnej ekipy przygotują, zaplanują i zrealizują spektakularną „imprezę” niespodziankę, która przyprawi obdarowywaną osobę o zawrót głowy.

NAM: Q1.2017 vs. Q1.2016, SHR%, W 16-49 c50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *