Telemetria Polska- spotkanie Przewodniczącego KRRiT ze stroną rynkową reprezentującą operatorów kablowych i nadawców internetowych

W ramach projektu Telemetria Polska, 28 czerwca 2019 r. na zaproszenie Przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, w siedzibie KRRiT odbyło się spotkanie ze stroną rynkową reprezentującą operatorów kablowych i nadawców internetowych.

 

 

Spotkanie dotyczyło utworzenia nowego, jednoźródłowego badania mediów ze szczególnym uwzględnieniem RPD.

Zaprezentowano obecny stan prac w ramach projektu Telemetria Polska. Dyskutowano na temat szans dla rynku jakie daje technologia DAI. Dyskutowano o konieczności opracowania systemu raportującego opartego o RPD oraz o możliwościach jakie stwarza powstanie nowego standardu badań i wykorzystaniu w tym kontekście danych RPD.

Przewodniczący KRRiT Witold Kolodziejski zaprosił operatorów platform kablowych, satelitarnych i internetowych do współpracy w ramach projektu Telemetria Polska.

Przedstawiciele strony rynkowej wrazili zainteresowanie współpracą i zadeklarowali gotowość czynnego uczestnictwa w opracowywaniu nowego standardu badań. Zdaniem operatorów kwestia RPD powinna być traktowana priorytetowo.

Telemetria Polska jest zespołem roboczym, który z ramienia KRRiT pracuje nad koncepcją nowego standardu badań rynku mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *