PolecanePolsat

Telewizja Polsat ma zgodę na kupno spółek grupy Interia

Telewizja Polsat dostała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup spółek z grupy Interia – poinformował Cyfrowy Polsat w czwartkowym komunikacie.

 

Dodano, że zamknięcie transakcji, zgodnie z postanowieniami umowy przedwstępnej, oczekiwane jest w lipcu 2020 roku.

Na początku maja tego roku Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia.Jak wtedy informowano, finansowanie transakcji przeprowadzone zostanie w całości ze środków własnych Telewizji Polsat. Wartość transakcji to 422 mln zł.

Jak wskazano w majowym komunikacie dotyczącym zawarcia przedwstępnej umowy, grupa Interia znajduje się obecnie w pierwszej trójce krajowych graczy w Internecie, zarówno pod względem realnych użytkowników, jak i liczby odsłon stron oraz jest liderem pod względem dynamiki wzrostu. Podano, że z jej usług co miesiąc korzysta ponad 16 mln realnych użytkowników, a liczba odsłon stron Grupy Interia w sieci przekracza miesięcznie 1,3 miliarda.

W komunikacie podkreślono też wtedy, że dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze Internetu. Wskazano, że jest to zarówno istotne wzmocnienie pozycji na rynku reklamy online, jak i dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *