„The Gifted: Naznaczeni” już 3 października na FOX (wideo)

The Gifted: Naznaczeni to najgorętsza premiera tej jesieni, serial zadebiutuje w Polsce na FOX zaledwie 18 godzin po premierze w USA. Pierwszy zwiastun serialu opublikowany 15 maja br. w ciągu jednego dnia obejrzało 31 mln osób. Serial opowiada historię rodziny Struckerów, której spokojne życie zostaje z dnia na dzień zaburzone przez odkrycie, że ich ukochane dzieci to mutanci z supermocami. By przetrwać, rodzina jest zmuszona uciekać przed wrogim rządem i szukać pomocy ze strony działającej w podziemiu sieci mutantów. Jednak co zrobi ojciec, gdy okaże się, że jego dzieci mają nadprzyrodzone moce, a sam należy do agencji rządowej ścigającej takie osoby?
 

 
„Reed rozpoczyna swoją podróż, wierząc, że postępuje słusznie, że wykonując swoją pracę, urzeczywistniając swoją wizję świata, działa w interesie całego społeczeństwa, dla dobra ludzi, którzy nie panują nad swoimi mocami. Wierzy, że postępuje słusznie, usuwając ich z drogi” – tłumaczy Stephen Moyer, odtwórca roli Reeda Struckera. Czy Reed pozostanie wierny pracy i poświęci swoich najbliższych, czy może jednak rzuci wszystko, bo rodzina jest najważniejsza?
W serialu w role członków rodziny Struckerów wcielą się: Stephen Moyer(Punkt zapalny, Czysta krew) jako Reed Strucker, Amy Acker(Impersonalni) w roli Caitlin Strucker, Natalie Alyn Lind (Gotham), czyli Lauren Strucker oraz Percy Hynes White (Noc w muzeum 3) jako Andy Strucker, który dopiero co odkrywa swoje zdolności. Obok nich wystąpią również Sean Teale (Nastoletnia Maria Stuart) jako Eclipse/Marcos Diaz, Jamie Chung (Gotham) jako Blink/Clarice Ferguson, Emma Dumont (Era Wodnika) jako Polaris/Lorna Dane, Blair Redford (Niewierni) jako Thunderbird/John Proudstar oraz Coby Bell (Tożsamość szpiega) w roli agenta Sentinel Services Jace’a Turnera.
Autorem scenariusza pierwszego odcinka jest Matt Nix (Tożsamość szpiega), zaś za jego reżyserię odpowiada Bryan Singer (seria filmów X-Men). Producentami The Gifted: Naznaczeni są Nix, Singer, Lauren Shuler Donner i Simon Kindberg (X-Men: Apocalypse, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie) oraz Jeph Loeb i Jim Chory z ramienia Marvela.
Czy wiesz, że?
• Serial jest luźno inspirowany stworzonym przez Petera Davidsa, komiksem „X-Factor”, a także, według niektórych źródeł, limitowaną serią komiksów „District X”.
• Lorna Dane, czyli Polaris, jest już trzecim dzieckiem potężnego Magneto, które zadebiutowało na ekranie. Wcześniej byli to Quicksilver, czyli Peter Maximoff, który pojawił się w filmie X-Men: Przeszłość, która nadejdzie oraz jego siostra Scarlet Witch w Avengers: Czas Ultrona.
• Według producentów fabuła The Gifted: Naznaczeni dzieje się po wydarzeniach z filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie. Wydarzenia mają jednak miejsce w alternatywnej linii czasowej, w której mutanci znani są ludziom starającym się ich pozbyć.
Premiera The Gifted: Naznaczeni odbędzie się we wtorek 3 października o godz. 21:00 tylko na FOX
Reed Strucker (Stephen Moyer)

Reed jest prokuratorem, który specjalizuje się w przestępstwach popełnianych przez mutantów. Jest przekonany, że zamykanie w więzieniu niebezpiecznych osób, które łamią prawo jest patriotycznym czynem. Kiedy agencja stwierdza, że jego własne dzieci mogą stanowić dla społeczeństwa zagrożenie, Reed musi podjąć decyzję, która zaważy na jego dalszych losach.
Caitlin Strucker (Amy Acker)
Caitlin jest gotowa zrobić wszystko, by chronić swoją rodzinę, zwłaszcza po tym, kiedy pewnego dnia w szkole okazuje się, że jej syn posiada nieznane, niezwykłe moce. Caitlin i jej rodzina są zmuszeni prosić o pomoc grupę zbiegłych mutantów, co wystawia jej instynkt macierzyński na bardzo trudną próbę.
Lauren Strucker (Natalie Alyn Lynd)
Lauren jest najstarszym dzieckiem Struckerów. Przez wiele lat ukrywała swoje ponadludzkie zdolności przed najbliższymi. Kiedy traumatyczne wydarzenie wyzwala w jej bracie niezwykłe moce, Lauren postanawia ujawnić się, by chronić swoją rodzinę, która musi uciekać przed agentami Sentinel Services.
Andy Strucker (Percy Hynes White)
Przerażający incydent w szkole sprawia, że nastoletni syn Reed i Caitlin musi pogodzić się z myślą o tym, że został obdarzony ponadludzką mocą, z której nie zdawał sobie wcześniej sprawy. Zdolności, które wykorzystał podczas wypadku w szkole sprawiły, że on i pozostali członkowie jego rodziny stali się uciekinierami i przystąpili do ukrywającej się w podziemiu grupy mutantów. Okoliczności zmuszają Andy’ego do wykorzystania swoich mocy w zupełnie nowy sposób.
Eclipse/Marcos Diaz (Sean Teale)
Eclipse/Marcos może wysyłać wiązki promieni laserowych i jest w związku z tym poszukiwany przez agencję ścigającą mutantów – Sentinel Services. Z dnia na dzień traci to, co było mu najdroższe i jest gotów zrobić wszystko, by pomóc działającej w podziemiu grupie mutantów.
Blink/Clarice Fong alias Clarice Ferguson (Jamie Chung)
Blink/Clarice ukrywa się od dłuższego czasu i nie została schwytana przez agentów Sentinel Services tylko dlatego, że posiada zdolność teleportacji. Poszukiwana przez służby Clarice nie ma wyboru. Musi przystąpić do działającej w podziemiu grupy mutantów, którzy walczą o swoje i jej przetrwanie.
Polaris/Lorna Dane (Emma Dumont)
Polaris/ Lorna to obdarzona buntowniczą naturą młoda kobieta, która posiada niezwykły dar – może kontrolować pole magnetyczne. Wbrew wszystkiemu, udało jej się stworzyć rodzinę, której członkami są mutanci z podziemnej siatki. Szokujące doniesienia uświadamiają jej, że gra toczy się o najwyższą stawkę – Polaris/Lorna walczy nie tylko o własne życie, ale przetrwanie wszystkich mutantów.
Thunderbird/John Proudstar (Blair Redford)
Thunderbird/John posiada niezwykłą moc – może przewidywać przyszłość. Ta ponadludzka zdolność sprawiła, że został przywódcą grupy mutantów, który zeszli do podziemia, aby uniknąć aresztowania. Ich śladem podążają agenci Sentinel Services, a John/Thunderbird i kierowana przez niego grupa, do której należy rodzina Struckerów, są zmuszeni walczyć o przeżycie.
Jace Turner (Coby Bell)
Jace, który jest agentem Sentinel Services, chce stać na straży bezpieczeństwa świata i chronić go przed mutantami, którzy łamią prawo. Jest odpowiedzialny za odnalezienie rodziny Struckerów i wytropienie podziemnej siatki mutantów, która zapewniła im schronienie. Prowadzona przez niego operacja zmusi go do zrewidowania własnych poglądów i sprawi, że zacznie inaczej postrzegać swoją misję.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *