PolsatSport w TV

Tokio 2020: Turniej kwalifikacyjny siatkarzy. Terminarz i plan transmisji

Kwalifikacje do turnieju siatkarzy igrzysk olimpijskich Tokio 2020 to najważniejsza tegoroczna impreza dla reprezentacji Polski. Czy podopieczni trenera Vitala Heynena zdołają wygrać ze Słowenią, Francją i Tunezją i wywalczyć w Gdańsku olimpijski awans? Kiedy grają Polacy?

 

 

W dniach 9–11 sierpnia zostanie rozegranych sześć turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W każdym z nich rywalizują po cztery reprezentacje, w każdym olimpijską przepustkę uzyska tylko zwycięzca. Polacy o awans powalczą na własnym parkiecie – w położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie. Biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią, Francją i Tunezją.

Najgroźniejszym rywalem Polaków będzie reprezentacja Francji. Trener Laurent Tillie w Lidze Narodów eksperymentował składem, mimo to jego podopieczni zdołali awansować do Final Six. Na turnieju w Chicago, gdzie zabrakło kilku gwiazd, z Earvinem N’Gapethem i Jenią Grebennikovem na czele, przegrali oba mecze i zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu. Do Gdańska Trójkolorowi przyjadą w najmocniejszym składzie. W spotkaniach kontrolnych zaprezentowali dobrą formę, dwukrotnie pokonując reprezentację USA (3:1, 3:0).

Mistrzowie świata nie mogą oczywiście lekceważyć również dwóch pozostałych ekip. Słowenia wygrała w lipcu Challenger Cup i uzyskała awans do Ligi Narodów. Przed wyjazdem do Gdańska podopieczni trenera Alberto Giulianiego grali towarzysko z Włochami; pierwszy mecz przegrali 1:3, w drugim ograli rywali 3:1. Siatkarze Tunezji pod koniec lipca, po raz drugi z rzędu wywalczyli mistrzostwo Afryki. W finale rozegranym w Tunisie pokonali Kamerun 3:2.

Podopieczni trenera Heyena rozegrali w ostatnim czasie pięć spotkań towarzyskich. Najpierw mierzyli się w Opolu z Holandią, z którą wygrali 3:0 (oraz w dodatkowym czwartym secie) oraz 3:0 (tym razem przegrywając w dodatkowej partii). Trzy kolejne mecze zostały rozegrane w ramach XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni w Tauron Arenie Kraków ograli 3:1 Serbię, przegrali 1:3 z Brazylią, a na zakończenie pokonali 3:0 Finlandię. Zajęli w tej imprezie drugie miejsce, nie prezentując jeszcze optymalnej formy. Ta ma przyjść na turnieju w Gdańsku…

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio 2020 (Gdańsk, 9–11 sierpnia):

2019-08-09: Polska – Tunezja piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport

2019-08-09: Francja – Słowenia piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport

2019-08-10: Polska – Francja sobota, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport

2019-08-10: Słowenia – Tunezja sobota, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport

2019-08-11: Francja – Tunezja niedziela, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport

2019-08-11: Polska – Słowenia niedziela, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *