„Tomasz Sekielski. Teoria spisku” – „Tajemnice Generała”

Założyciel jednostki wojskowej GROM – generał Sławomir Petelicki. Szpieg, żołnierz, biznesmen. Jego śmierć zaskoczyła wszystkich, którzy go znali. Trudno więc się dziwić, że wokół niej powstało wiele teorii spiskowych.

 

W czasach PRL był oficerem wywiadu Departamentu i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W III RP generałem brygady Wojska Polskiego. Założycielem specjalnej jednostki GROM. Obracał się wśród elit, do których sam należał.

Ludziom znającym generała Petelickiego trudno uwierzyć, że popełnił samobójstwo. Jego śmierć tłumaczono na wiele sposobów, zaczynając od depresji, poprzez problemy biznesowe i rodzinne, na kłopotach zdrowotnych kończąc. Istnieją również teorie mówiące o tym, że generał Petelicki albo został zabity, albo ktoś zmusił go do popełnienia samobójstwa.

Śledczy wykluczyli jednak takie wersje wydarzeń, nie znajdując dowodów na ich potwierdzenie. Dlaczego oficjalna wersja prokuratury dla wielu osób nie jest przekonująca? Komu i dlaczego mogło zależeć na  śmierci Generała?

Odc. 9 „Tajemnice Generała”. Emisja 30 listopada, godz. 22.00 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *