MediaPolecane

W marcu ruszy nowy kanał Biznes24

Michał Winnicki oraz Roman Młodkowski wspólnie uruchamiają telewizję o gospodarce, rynkach, pieniądzach, inwestowaniu, zarządzaniu, karierze zawodowej i stylu życia.

 

 

 

 

 

Telewizja BIZNES24 ma nawiązywać do najlepszych tradycji telewizji biznesowych w Polsce i zapełnić lukę, jaka powstała na rynku po odejściu przez istniejące kanały informacyjne od tematyki biznesowej. W kanale znajdą się pasma programowe “na żywo” pokazujące najważniejsze punkty rynkowego dnia, otwarcie i zamknięcie giełdy, jak również bogata oferta audycji o charakterze poradnikowym, edukacyjnym i dokumentalnym, pokazujących istotne problemy związane z biznesem. Na ekranie pojawią się też dane rynkowe, które emitowane będą przez całą dobę.

Telewizję BIZNES24 współtworzy zespół partnerów: Michał Winnicki, który wraz ze swoim zespołem odpowiada za technologię, sieć korespondentów, dystrybucję i sprzedaż czasu antenowego oraz Roman Młodkowski, odpowiedzialny za ofertę programową, zespół redakcyjny i siedzibę stacji w Warszawie.

Poznałem Romana Młodkowskiego podczas jednej z konferencji. Opowiedziałem mu o budowaniu mojej firmy i planach oraz zachęcałem do powrotu do telewizji, wierząc, że raz odniesiony sukces, uda się powtórzyć. Cieszę się, że łączymy siły i rozpoczynamy razem działalność. Współpraca z Romanem Młodkowskim przy tworzeniu nowego kanału z treściami na żywo to dla mnie niesamowity zaszczyt i kolejny krok w rozwoju portfolio kanałów Grupy MWE” – mówi Michał Winnicki, twórca MWE Networks i inicjator powstania BIZNES24.

„Odchodziłem z Grupy TVN w 2013 roku, kiedy zmiany na rynku prasowym były ewidentne a na rynku telewizyjnym zaczynały być wyraźnie widoczne. Zakładałem wtedy, że w ciągu około siedmiu lat wydarzą się dwie rzeczy: po pierwsze, ludzie zorientują się, że dotychczasowy model tworzenia i dystrybucji treści nie zapewnia im dostępu do jakościowych informacji, będą więc poszukiwać niszowych, niezależnych źródeł, gotowi nawet zapłacić za dostęp. Drugim zjawiskiem, które przewidywałem, jest pojawienie się zupełnie nowego gatunku właścicieli mediów: ludzi budujących bardzo płaskie, lekkie struktury kosztowe, skoncentrowane wyłącznie na produkcji treści. Michał Winnicki jest takim właścicielem nowego gatunku. Praca z nim to fascynujące doświadczenie. Cieszy mnie i to, że razem będziemy budować firmę i to, że znów angażuję się w telewizję, która wciąż mnie fascynuje jako środek wyrazu i platforma wymiany informacji”dodaje Roman Młodkowski.

Telewizja BIZNES24 będzie dostępna w jakości HD na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, a także w formie płatnej przez Internet. Start planowany jest już na marzec br.

Siedziba redakcji BIZNES24 będzie się mieściła w Warszawie, skąd będą nadawane audycje na żywo. Wkrótce zostanie ogłoszony skład redakcji BIZNES24, która będzie dodatkowo wspomagana przez sieć korespondentów z całej Polski.

Michał Winnicki poprzez firmę Michał Winnicki Entertainment oraz spółki zależne MWE Media, MWE Teleport i NTL Radomsko jest nadawcą dziewięciu kanałów telewizyjnych: Power TV, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Top Kids JR, TVR, TO!TV, Ultra TV 4K i NTL Radomsko. Działające w Czechach, na Słowacji oraz na Litwie oddziały MWE Networks International są nadawcami międzynarodowych wersji kanałów Power TV, Adventure, Nuta.TV i Top Kids. Firmy należące do Winnickiego są również operatorami trzech multipleksów Naziemnej Telewizji Cyfrowej w Polsce: MUX L3, MUX L4 oraz eksperymentalnego multipleksu MUX-Szczecin.

Roman Młodkowski rozpoczął swoją karierę dziennikarską w 1992 r. w RMF FM w Krakowie, skąd przeszedł do TV Wisła, późniejszego TVN Południe. Pracował w „Faktach”, prowadził autorski magazyn „Fakty, ludzie, pieniądze” (TVN), był współtwórcą TVN24 i twórcą TVN CNBC. Po odejściu z Grupy TVN zarządzał tytułami biznesowymi Grupy Ringier Axel Springer, gdzie odpowiadał za wejście na polski rynek serwisu Business Insider, za rozwój miesięcznika „Forbes” i redakcję Onet Biznes. Roman Młodkowski otrzymał wiele nagród dziennikarskich za stworzone przez siebie i prowadzone programy, m.in. Kisiela, Fikusa i Grand Press w 2006 r. Jest wykładowcą Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi autorski kurs poświęcony innowacjom na studiach podyplomowych i MBA. Jest absolwentem Advanced Management Programme IESE Business School i Nauk Politycznych UW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *