W pułapce narkotyków – cykl czterech filmów o uzależnieniu na SundanceTV

Kino nie ucieka od trudnych i kontrowersyjnych tematów. Często filmy są ważnym głosem w dyskusji, rzucają nowe światło na jakiś problem. Jednym z takich kontrowersyjnych tematów są narkotyki. Zainteresowanych różnymi sposobami spojrzenia na tę kwestię kanał SundanceTV zaprasza na cykl filmowy W pułapce narkotyków.

 

 

W ramach cyklu zobaczymy cztery obrazy poruszające te kwestie. „Shifty” to opowieść o młodym londyńskim dilerze mierzącym się z trudnymi konsekwencjami swojej pracy, dokument „Drug Lord: The Legend of Shorty” stanowi zapis poszukiwań El Chapo, szefa meksykańskiego kartelu Sinaloa i jednocześnie jednego z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie.

Obraz „The Sunshine Makers” przedstawia niezwykłą historię dwóch chemików, którzy w latach 60. wyprodukowali ogromne ilości LSD, a „No No: a Dockumentary” opowiada o Docku Ellisie, bejsboliście uzależnionym od narkotyków, który po zakończeniu kariery poświęcił się pomocy innym. Do poznania tych niezwykłych historii kanał SundanceTV zaprasza w każdy piątek września
o 22:00.

Shifty

6 września o 22:00

Życie Shifty’ego, młodego londyńskiego dilera kokainy, wymyka się spod kontroli, gdy jego najlepszy przyjaciel powraca do domu. Prześladuje go jeden z klientów zdeterminowany, by za wszelką cenę zdobyć narkotyki, a rodzina na dobre zamierza się od niego odwrócić.

Shifty za wszelką cenę musi przechytrzyć narkotykowego rywala, który chce doprowadzić do jego upadku. Kiedy jego wieloletni przyjaciel Chris konfrontuje się mroczną przeszłością, która wydawała się być już za nim, młody diler musi zmierzyć się z pełną przemocy przyszłością, która nieuchronnie się zbliża.

Tytuł: Shifty

Reżyseria: Eran Creevy

Występują: Riz Ahmed, Daniel Mays, Jason Felmyng

Drug Lord: The Legend of Shorty

13 września o 22:00

Dokument stanowi zapis polowania na znanego meksykańskiego dilera narkotyków – El Chapo. Przedstawia dwóch dziennikarzy – Angusa Macqueena i Guillermo Galdosa, którzy starają się dokanać tego, co przez ponad dekadę nie udało się rządom USA i Meksyku, odnaleźć przywódcę gangu Sinaloa – narkotykowego barona Joaquina Guzmana, znanego jako El Chapo lub Shorty.

Dla niektórych współczesnego Robin Hooda, dla innych – wroga numer jeden. W dokumencie obserwujemy jak Macqueen i Galdos stopniowo zbliżają się do być może najniebezpieczniejszego człowieka na świecie.

Tytuł: Drug Lord: The Legend of Shorty

Reżyseria: Angus MacQueen

Występują: Federico Louhau

The Sunshine Makers

20 września o 22:00

Fascynująca historia nietypowego duetu „proroków LSD” – Nicholasa Sanda i Tima Scully’ego, której akcja rozgrywa się w sercu amerykańskiej narkotykowej kontrkultury lat 60.

Dwóch chemików w podziemiu przygotowywało ogromne ilości LSD nazywanego „orange sunshine”, pozostając niezauważonymi przez policję federalną. Wierzyli, że narkotyk ma moc poszerzania świadomości, a ich misja może uratować świat.

Tytuł: The Sunshine Makers

Reżyseria: Cosmo Feilding-Mellen

Występują: Nick Sand, Tim Scully

No No: A Dockumentary

27 września o 22:00

W legendarnym meczu bejsbolowym w latach 70. miotacz Dock Ellis doprowadził do zwycięstwa swoją drużynę nie dopuszczając do zdobycia żadnej bazy przez przeciwników. Podczas 136 lat historii tego sportu było tylko 276 takich przypadków, a Ellis stał się jedynym zawodnikiem, który dokonał tego będąc pod wpływem LSD.

Bejsbolista wyróżniał się zarówno stylem ubioru, jak i szczerością w wypowiedziach na temat praw czarnoskórych sportowców, co często powodowało konflikty i kontrowersje.  Swoje późniejsze lata Ellis spędził w trzeźwości, pomagając innym w walce z uzależnieniem. No No: A Dockumentary przedstawia zaskakującą i poruszającą historię życia w świetle reflektorów i z dala od niego.

Tytuł: No No: A Dockumentary

Reżyseria: Jeffrey Radice

Występują: Larry Demery, Dock Ellis, Ron Howard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *