Sport w TVTVP

Walka Mairis Briedis vs. Yuniel Dorticos w TVP Sport

Ołeksandr Usyk w wielkim stylu wygrał pierwszą edycję turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. Kto będzie najlepszy w drugiej odsłonie?

 

 

 

 

Finał odbędzie się w Rydze w tej samej hali, w której rozegrano półfinały. 15 czerwca zeszłego roku Briedis w skandalicznych okolicznościach wygrał z Krzysztofem Głowackim, z kolei Dorticos brutalnie znokautował Andrew Tabitiego.

Napisać, że walka Briedis vs. Głowacki była kontrowersyjna, to jak nic nie napisać. Najpierw Łotysz na przewinienie Polaka (uderzenie w tył głowy) odpowiedział ciosem łokciem w twarz naszego reprezentanta, a potem powalił go kilka sekund po gongu. Jakby tego było mało już po wszystkim pupil miejscowych przyznał się, że faulował z premedytacją.

Obóz Polaka złożył protest, ten został pozytywnie rozpatrzony i choć federacja WBO nakazała rewanż, to zgodnie z przewidywaniami Briedis zwakował tytuł i wybrał finał turnieju WBSS.

Co ciekawe po decyzji WBO zadowolone były obie strony. Głowacki i spółka cieszyli się, że zwyciężyła sprawiedliwość, z kolei Łotysze nie ukrywali, że najważniejszy jest finał z Dorticosem.

– Briedis wystąpi w finale turnieju z Dorticosem i na tym się skupiamy. Mairis trenuje do tej walki już od dłuższego czasu przyznał Raimongs Zeps, menedżer Briedisa, na łamach portalu sportacentrs.com.

Łotysz co zrozumiałe nie jest zbyt lubiany nad Wisłą, ale finał zapowiada się niezwykle interesująco i to Briedis jest faworytem batalii w Rydze. Stawką pojedynku będzie należący do Kubańczyka pas IBF oraz wakujący tytuł prestiżowego magazynu “The Ring”.

Transmisja finału Mairis Briedis vs. Yuniel Dorticos 21 marca na antenach TVP, w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

W TVPSPORT.PL i aplikacji będzie można zobaczyć także wcześniejsze walki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *