Weber Cup przez cztery dni w Sportklubie (wideo)

Prestiżowy bój pomiędzy Ameryką i Europą, tym razem – po raz pierwszy w historii – rozgrywany w Las Vegas. Cztery dni wielkich emocji i ponad dwadzieścia godzin transmisji.

 

 

Weber Cup to w bowlingowym światku impreza ciesząca się największym z możliwych prestiżów. Rokrocznie startują w niej zdecydowanie najlepsi zawodnicy na świecie, chcący reprezentować kontynenty, na których dyscyplina ta cieszy się największym uznaniem. W tym sezonie turniej po raz pierwszy odbywa się za Wielką Wodą, wszystkie poprzednie organizowane były w Europie – pierwsza w Warszawie, a każda kolejna w różnych lokalizacjach w Anglii. Dopiero w dwudziestej edycji impreza zagości na kontynencie amerykańskim.

Gospodarze tegorocznego turnieju bronią wywalczonego przed rokiem trofeum. Wówczas, w Milton Keynes, pokonali Europejczyków 19:10. Co ciekawe, była to pierwsza wiktoria Amerykanów od 2012 roku, następnych pięć imprez padło łupem zawodników ze Starego Kontynentu i była to najdłuższa zwycięska seria jednej z drużyn w całej historii Weber Cup. Obecnie Europejczycy prowadzą w klasyfikacji wszechczasów 10:9. Czy po tegorocznym turnieju w Mandalay Bay wynik ten będzie remisowy, czy jednak Dominic Barrett i spółka znów „uciekną” na dwa zwycięstwa?

Domini Barrett, bo właśnie 33-letni Anglik jest kapitanem Europejczyków w tegorocznym Weber Cup. Start w Las Vegas będzie jego dwunastym występem w tej prestiżowej imprezie. Żaden z pozostałych zawodników nie może pochwalić się aż takim wynikiem. Oprócz Barretta skład Europy uzupełnią: Stuart Williams z Anglii (8 występów w Weber Cup), Osku Palermaa z Finlandii (7) i Szwed Jesper Svensson (3).

Amerykanów w dwudziestej edycji turnieju poprowadzi jako kapitan Chris Barnes, dla którego będzie to jedenasty występ w Weber Cup. Poza nim skład ekipy USA tworzyć będą raczej nowicjusze, wśród nich debiutujący w tej imprezie Jakob Butturff oraz Anthony Simonsen, 22-latek, dla którego będzie to dopiero drugi występ w tym prestiżowym turnieju. Czwartym członkiem amerykańskiej drużyny będzie mający na koncie trzy starty w Weber Cup, Kyle Troup.

Weber Cup w dniach 18-21 czerwca na żywo wyłącznie w Sportklubie. Każdego dnia transmisja z Las Vegas od godz. 20.00

 

Weber Cup 2019

Od jutra ??Cztery dni emocji, ponad dwadzieścia godzin transmisji. Wszystko na żywo wyłącznie na naszej antenie!

Opublikowany przez Sportklub Polska Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *