Weekend na kanale Extreme Sports Channel

Zapowiedź weekendowych wydarzeń z WWE. Uwaga! Zmiana godzin emisji RAW i NXT ze względu na emisję na żywo UFC z Gdańska.

 

Przed tygodniem pojawiło się na RAW kilka znaków zapytania. Jednym z nich było spotkanie zakulisowe dawnych braci z The Shield będące efektem ataków ze strony Miza, Sheamusa oraz Cesaro. Jak to mówią, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Może się okazać, że wzorem połączenia sił Deana Ambrose’a z Sethem Rollinsem, teraz Irlandczyk i Szwajcar także dołożą swoją cegiełkę do reaktywacji dawnej dominującej frakcji. Czy jest to jednak w ogóle możliwe? Pamiętamy w jakich okolicznościach doszło do rozłamu. Kontrargumentem może jednak być wspomniany fakt pogodzenia się Lunatyka z Architektem. Przekonamy się. Kolejny frapujący temat to sytuacja Enzo Amora jako mistrza dywizji tag teamowej. Przed tygodniem do gry wprowadzony został nowy gracz, Kalisto. Oznaczać to może, że Enzo zyska nowego rywala, a TLC coraz bliżej. Następna duża gala RAW stanowiłaby doskonałą okazję by Enzo sprawdził się z kimś, kto także przybył z głównego rosteru. Oficjalnie potwierdzony został tylko jeden pojedynek. Mowa o walce solowej Brauna Strowmana z Mattem Hardym. Nie wypada nikogo skreślać, lecz wynik niestety wydaje się być przesądzony.

NXT wypełnione będzie akcją po brzegi. Wiadomo już, że rozpoczną się walki kwalifikacyjne do Fatal 4 Wayu o mistrzostwo kobiet, w którym pewną miejscówkę ma już zwyciężczyni Mae Young Classic, Kairi Sane. W pierwszym starciu Peyton Royce, Liv Morgan oraz Nikki Cross wezmą udział w triple threat matchu, a zwyciężczyni dołączy do Kairi by jako jedna z czterech pretendentek stanąć do walki o tytuł na Takeover: Houston. Czekają nas także trzy pojedynki solowe. W pierwszym Lars Sullivan zmierzy się z człowiekiem, który przed tygodniem wyrwał z jego łapsk Oney’ego Lorcana, gdy ten postanowił obrać go sobie za cel po gongu kończącym ich oficjalny pojedynek, Dannym Burchem. W kolejnym Lio Rush zyska szansę odpłacenia się Velveteen Dreamowi za niechlubny atak zza pleców mający miejsce przed tygodniem. W walce wieczoru Johnny Gargano odbędzie rewanż z Andrade „Cienem” Almasem. Jak wiadomo, Gargano uległ Almasowi na Takeover: Brooklyn III, gdzie w walkę włączyła się menadżerka Almasa, Celina Vega. Czy historia zatoczy krąg? Zobaczymy także konfrontację drużynową. Street Profits zmierzą się z debiutującymi w Full Sail Damianem Smithem i Marosem Estradą.

W Main Event czeka nas jedno starcie drużynowe oraz jedno solowe. Tym razem w kategorii ciężkiej do akcji powrócą uczestnicy pojedynków, które odbywały się w ciągu ostatnich czterech tygodni, a mowa o Rhyno, Heathie Slaterze oraz Dashu Wilderze. Po porażkach Wilder zyskał tag team partnera w osobie Curta Hawkinsa i to właśnie z jego pomocą podejmie próbę zrewanżowania się pierwszemu mistrzowskiemu tag teamowi SmackDown. W ringu znajdą się zwyczajowo cruiserzy. Po kilku starciach drużynowych w blasku reflektorów pojawi się były mistrz kategorii półciężkiej Akira Tozawa oraz siłacz dywizji Tony Nese. Może to być interesująca konfrontacja, która ukaże bardziej dominującego. Jednym słowem rezultat określi kierunek, w którym podążą w najbliższej przyszłości.

Po Hell in a Cell pytania piętrzą się na SmackDown. Pierwszym zasadniczym jest to, czym kierował się Sami Zayn pomagając swojemu największemu wrogowi Kevinowi Owensowi w pokonaniu Shane’a McMahona. Najprawdopodobniej poznamy odpowiedź na to pytanie, ponieważ Owens zapowiedział, że zabierze głos w tej sprawie. W przeciwieństwie do RAW, oficjalnie potwierdzony został szereg pojedynków. W dywizji tag teamowej mamy nowych mistrzów, jednak ten pojedynek z pewnością będzie jednorazowy, a składy także dobrane wyjątkowo na tę okazję. Shinsuke Nakamura z Randym Ortonem zmierzą się z Rusevem i Aidenem Englishem. Tymczasem w dywizji kobiet zapowiedziana została konfrontacja pani Money in the Bank Carmelli z Becky Lynch. Wisienką na torcie będzie walka wieczoru stanowiąca zarazem rewanż po Hell in a Cell o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. W jego obronie stanie świeżo upieczony mistrz Baron Corbin przeciwko AJ Stylesowi, któremu podkradł zwycięstwo wyrzucając z ringu i przypinając ogłuszonego przez Stylesa Tye’a Dillingera. Czy „Fenomenalnemu” uda się odzyskać złoto? Odpowiedź na to pytanie i wiele innych poznamy już w niedzielę o 16:00 na Extreme!

WWE RAW sobota godzina 23:30

NXT sobota godzina 19:15

WWE Main Event niedziela godzina 13:00

WWE SmackDown niedziela godzina 14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *