BadaniaMediaTVP

Widzowie licznie oglądali II półfinał Eurowizji 2021 z udziałem reprezentanta Polski

Blisko 4 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności (MOR*) oraz 3 mln widzów (NAM**) oglądało występ Rafała Brzozowskiego w II półfinale Eurowizji 2021 na antenach TVP1 i TVP Polonia. Według NAM wczorajszy konkurs zgromadził najliczniejszą widownię dnia, a TVP1 z udziałami dziennymi na poziomie 12,4%, zajęła pozycję lidera wśród anten telewizyjnych.

 

Drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji 2021, w którym wystąpił Rafał Brzozowski z utworem „The Ride”, oglądało według MOR 3,4 mln widzów, w piku widownia wyniosła aż 4,1 mln osób. Z kolei według NAM średnia widownia całego półfinału wyniosła 2,4 mln osób, a w piku ponad 3 mln osób, zapewniając TVP1 udziały na poziomie 19,9%. Był to najliczniej oglądany program dnia. W porównaniu z analogicznym koncertem w 2019 roku oglądalność wczorajszego półfinału była według NAM o 26,9% większa.

Również wczoraj najwyższe dzienne udziały uzyskał kanał TVP HD. Wynik na poziomie 0,67% w grupie 4+ jest rekordowym od lutego 2021. Najliczniej obejrzał się odcinek serialu komediowego „Rodzinka.pl”, który zobaczyło 93 tys. widzów przy udziałach 0,7%.

Finał konkursu Eurowizji widzowie TVP będą mogli oglądać w sobotę, 22 maja o godz. 21.00 na antenach TVP1, TVP Polonia i TVP HD

 

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *