Wielki boks: Joshua – Parker w TVP Sport

Anthony Joshua zmierzy się z Josephem Parkerem 31 marca (sobota) na Millennium Stadium w Cardiff. Stawką walki będą pasy mistrzowskie – IBF, WBA, IBO oraz WBO.
 

 
Walkę w Cardiff obejrzy ponad 80 tysięcy kibiców, a przed telewizorami zgromadzą się miliony. Smaczku temu pojedynkowi dodaje fakt, że obaj pięściarze są niepokonani. Joshua ma na koncie 20 zwycięstw (20 KO), a Parker 24 (18 KO).
– Słyszałem kilka miesięcy temu jak Joshua powiedział, że nie przejmuje się „małym dzieciakiem” z Nowej Zelandii. Nadchodzę! Sprawdzę czy jest w stanie przyjąć mocne ciosy na szczękę – powiedział Parker.
Niezależnie od wyniku obaj pięściarze zarobią za marcową walkę duże pieniądze. Do Parkera ma trafić około 30 proc. wygenerowanych zysków. Na gażę nie będzie miał wpływu wynik.
Joshua stoczył jedną z najbardziej elektryzujących walk ostatnich lat w 2017 roku. Władimir Kliczko był bliski zwycięstwa, posłał go na deski, ale ostatnie słowo należało do Brytyjczyka, który wygrał i zakończył karierę Ukraińca.
Parker w ostatnich latach wygrał kilka emocjonujących pojedynków. W ostatnich dwóch latach odnosił zwycięstwa nad Carlosem Takamem, Andym Ruizem Jr i Hughiem Furym. Dwaj ostatni pięściarze przystępowali do walki z Nowozelandczykiem jako niepokonani.
Transmisja 31 marca (sobota) w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *